برای انجام هاشور از دو روش استفاده می شود : یک روش با استفاده از دستگاه های برقی و روش دوم با استفاده از تیغ های سوزنی شکل که به روش دستی شناخته میشود

قبل از هاشور زدن ابروها حتما این مقاله را بخوانید | آموزش هاشور ابرو

مرکز هاشور ابرو | میکروپیگمنتیشن

امروزه بیشتر خانم‌ها دلشان می‌خواهد همیشه آراسته باشند اما شاید فرصت و حوصله اینکه هر روز دستی به‌صورت ببرند نداشته باشند. شاید به همین دلیل تاتو و بعدها میکروپیگمنتیشن طرفداران زیادی پیدا کرده است.

به جرأت می توان گقت هاشور ابرو یکی از سخت ترین و پیچیده ترین هنرهای آرایش دائم می باشد که انجام آن احتیاج به تجربه و تخصص بسیار بالا دارد.

 

آناهید به عنوان یکی از بهترین مراکز تخصصی میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ (تاتو و هاشور)  در جهانشهر و  فردیس کرج با مجوز پزشکی  آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات تضمینی میباشد.

 

 

هاشور ابرو چیست و چگونه انجام می شود؟

به طور کلی مو توان هاشور ابرو را این طور تشریح کرد :  ایجاد خطوط ظریف در ابرو در جهت رویش موها با توجه به شکل کلی صورت

اما انجام این روش نیاز به تجهیزات خاص خودش را دارد.

برای انجام هاشور از دو روش استفاده می شود : یک روش با استفاده از دستگاه های برقی و روش دوم با استفاده از تیغ های سوزنی شکل که به روش دستی شناخته میشود.

هر دو روش از سالهای بسیار دور مورد استفاده قرار می گرفته ( مخصوصا روش دستی) که البته در دهه گذشته با پیشرفتهای شگرفی در نحوه اجرا و تجهیزات و رنگ های مربو طه روبرو بوده است. 

روش اجرا با دستگاه برقی به میکروپیگمنتیشن (micropigmentation) و روش دستی به میکروبلیدینگ (microblading) معروف می باشند.

هاشور به روش میکروبلیدینگ  (microblading) 

هاشور به روش میکروپیگمنتیشن 

به طور کلی میکروپیگمنتیشن (تاتوی اصلاحی ) همانا پیاده سازی رنگدانه  در حد فاصل قسمت رویی (اپیدرم) و زیرین(درم) پوست برای حصول اطمینان از ماندگاری طولانی و ایمن میباشد .

 

در رابطه با ابرو قبل از آغاز میکروپیگمنتیشن با مداد ابرو خطی متناسب با صورت روی ابرو کشیده می‌شود و به آن فرم می‌دهند. در واقع، فرد مدلی را می‌پسندد و آن را برایش طراحی می‌کنند. بعد از این مرحله نوبت به میکروپیگمنتیشن یا ‌هاشور می‌رسد که کیفیت رنگ‌های میکروپیگمنتیشن بالاتر و حساسیت‌زایی آن کمتر است.

در روش میکروپیگمنتیشن مقداری از رنگ وارد سوزن می‌شود و از روی مدل، نواحی مورد نظر پر خواهد شد. این جلسه معمولا نیم تا یک ساعت طول می‌کشد و دردناک نیست زیرا سوزن خیلی عمیق وارد پوست نمی‌شود. هر از گاهی نیز کمی به پوست استراحت داده می‌شود. البته قبل از انجام، می‌توان از کرم‌های موضعی بی‌حس‌کننده هم استفاده کرد. بعد از اتمام جلسه، ابرو کمی پررنگ به نظر می‌رسد اما رنگ آن به مرور و در عرض چند روز طبیعی می‌شود.

دستگاه میکروپیگمنتیشن

نمونه دستگاه میکروپیگمنتیشن (micropigmentation)

آیا میدانید که بیشتر از 40٪ از مشتریان تاتو و هاشور ابرو به دنبال جبران اصلاح اشتباهات دیگران هستند . اشتباهاتی از قبیل قرار دادن ضعیف رنگدانه، انتخاب رنگ اشتباه، تکنیک های نادرست و ... است .در بسیاری از موارد تنها راه حل حذف ، لیزر است که روند آن گران قیمت و وقت گیر است.

میکروبلیدینگ چیست ؟

میکروبلیدینگ نیز یکی از  روش انجام آرایش دائمی بوده و زیر مجموعه تاتو و هاشور به حساب می آید که جدیدتر بوده و نیمه دائم به حساب می آید. زیرا در این روش جوهر به غشا میانی پوست رفته و به همین دلیل نیمه دائمی محسوب می شود. لازم به ذکر است که انجام این روش نیاز به مجوز داشته و هر کسی نمی تواند این کار را انجام دهد.

يکي از موارد و در واقع مهمترين کاربرد اين روش ، در انجام هاشورهاي ظريف و مويي ميباشد. دليل اين امر هم ، در اين است که در روش ميکروپيگمنتيشن ،  به دليل لرزش هاي دستگاه (تبديل حرکت دوراني موتور به حرکت خطي سوزن ) و ضربات وارده از سوزن به پوست ،  خط هاي هاشور ، ضخيم تر از موي ابرو ايجاد ميشود و البته عميقتر .

تجهیزات مربوط به هاشور به روش میکروبلیدینگتجهیزات مربوط به هاشور به روش میکروبلیدینگ

اگر پيگمنتر در استفاده از دستگاه و کنترل خطوط هاشور،  مهارت کافي را پيدا کرده باشد ، در استفاده از اين روش نيز،  ميتواند بسيار موفقتر عمل نمايد.

متد بليدينگ ، در مبحث پوست شناسي ، رنگ ها ، بي حسي ها کاملا مانند ميکروپيگمنتيشن بوده و فقط در روش تزريق رنگ به پوست با تغييراتي همراه ميباشد.

 ما در اين روش،  از يک قلم دستي ساده ، که تيغ هاي سوزني شکل رديفي و فلت،  به آن متصل ميشود،  استفاده کرده و رنگدانه ها  را  با آغشته کردن سوزن ها ، به رنگ و کشيدن آن با فشار مناسب به داخل پوست ، تزريق ميکنيم .اين روش در عين سادگي به مهارت و هنربسيار بالايي در کشيدن خطوط و حفظ فشار دست يکسان ،  در تمام خطوط نيازدارد که اين امر در سايه تمرين و ممارست بسيار زياد حاصل ميشود .

حفظ فاصله بين خطوط هاشور  نسبت به موهاي ابرو ، نوع خواب و کمان خطوط ،  بسيار حائز اهميت ميباشد.

کوچکترين اشتباهي در اين موارد ، قابل بازگشت نيست و به دليل ظرافت کار و تعداد بالاي خطوط ، نسبت به روش ميکروپيگمنتيشن ، خطا ها کاملا مشخص ميشود . حتي يک کمان ناهماهنگ با ديگر خطوط  از زيبايي کار شما بسيار خواهد کاست .

 

بهترین مرکز آموزش هاشور ابرو

آناهید - بهترین مرکز   تاتو و  هاشور ابرو    در کرج

برای مشاوره ، انجام و آموزش جدیدترین متدها و روش ها می توانید با شماره  زیر تماس بگیرید

  شعبه فردیس    4239036-0263     09906397959

  شعبه جهانشهر  4482490-0263    09108809660

 

در عرصه پزشکی استفاده از تاتو منع شده اما میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ به‌دلیل آزمایش شدن رنگ‌ها در شرایط خاص قابل‌استفاده است. این تکنیک برای رنگ دادن به لب‌ها یا ترسیم خط دور لب، اصلاح ابرو، پرتر نشان دادن موهای سر در افراد مبتلا به آلوپسی یا کم‌پشتی مو یا پوشاندن جوشگاه به‌ویژه در کاشت مو پیشنهاد می‌شود.

معمولا میکروپیگمنتیشن زیر نظر متخصص و در کلینیک‌های درمانی انجام می‌شود و در مقایسه با خالکوبی که با مواد بی‌کیفیت یا ترکیبات شیمیایی نامشخص انجام می‌شود، به‌دلیل بالا بودن کیفیت مواد مصرفی قابل‌ اطمینان‌تر است. رنگ مورد استفاده در میکروپیگمنتیشن از طرف سازمان غذا و داروی آمریکا مورد تایید و بدون فلزات سنگین است.

 

Related image

رنگ اینتنز یکی از برند های مطرح رنگ تاتو د رآمریکا

آناهید - بهترین مرکز   تاتو و  هاشور ابرو    در کرج

برند های بسیار معتبری در سراسر دنیا رنگ های تاتو را تولید میکنند از جمله فیمس ، اینتنز ، کی پی ، پی ام ، استار برایت ، اترنال ، اشنایدر ، امرکن تاتو  ، جگوار ، بیوتاچ و .....

این رنگ ها بر اساس اصول پزشکی و کاملاً علمی تهیه و تولید گردیده اند و فاقد هرگونه مواد سمی، شیمیایی، نگهدارنده و فلزات سنگین سمی می باشند و رنگ دانه ها با شرایط پوست و بدن انسان کاملاً سازگار می باشند.

عمق نفوذ این رنگها به دلیل ریز ملکول بودن ، کمتر از تاتو های قدیمی است ..

رنگ نهایی، به نوع پوست افراد بستگی دارد و معمولا بین 20 تا 80 درصد روشن‌تر خواهد شد. به همین دلیل 3 هفته بعد، مجدد باید برای ترمیم مراجعه کرد.

در هنگام کار ،اتفاقی که می افتد این هست که آب میان پوستی از بافت پوست خارج میشود که در عوام به آن خونابه گفته میشود. اگه خروج این مایع بیش از حد باشد ،رنگ تزریقی تاتو ریزش پیدا خواهد کرد.

پوسته‌ریزی از عوارض‌ هاشور و میکروپیگمنتیشن است که معمولا چند روز بعد از انجام این عمل آغاز می‌شود. به همین دلیل باید صبح و عصر از کرم مرطوب‌کننده روی ابروها استفاده کرد. تا یک هفته بعد از این عمل هم نباید حمام کرد. شنا و استفاده از جکوزی هم ممنوع است و تا جای ممکن نباید زیر نور آفتاب رفت.

تمامی این نکات که بسیار ساده به نظر میرسد میتواند در نتیجه کار بسیار موثر باشد.

 

کسانی که مشکل رنگ گیری دارند:

1. مشکل بیماری دیابت

2.مصرف داروهای اعصاب

3. قرصهای جلوگیری

 4. افرادی که مشروب استفاده میکنن

5.افراد سیگاری  

6 . دوران پریودی

و یک توصیه دیگر : به هیچ عنوان از بتادین استفاده نکنید.

به جای پنبه از رول پنبه استفاده کنید

بعضی پوستها بخاطر رنگدانه پوست و نوع هورمونهای بدن ، پوست سخت رنگ میپذیرد که برای این افراد باید از رنگهای ترکیبی ،  و ترجیها غیر روشن( متوسط رو به تیره) استفاده کرد یا به تکرار ترمیم کرد.

:اگه که مشکل دیابت دارید تاتو و هاشور ممنوع بوده وبهتر است انجام نشود. 

اگه پریود بودید به هیچ عنوان کارتاتو و هاشور را انجام ندهید  تا خوب شدن..................

شما میتوانید در مقاله ای که در مورد علل ریزش رنگ  قرار داده ایم به طور مفصل در این مورد مطالعه نمایید.

 

علت عدم انجام تاتو دردوران قاعدگی:
به دلیل اینکه در دوران قاعدگی سطح ترشح هورمون ها متغیر می شود و استانه درد و تحمل پایین میاد,و اینکه در این دوره رگ های خونی خیلی باز هستنند,توصیه میشه انجام تاتو بعد از دوره انجام شود.
۱-درد و تحمل پایین.
۲-رنگپذیری پایین ب علت گردش خون بالا.
۳-خونریزی حین انجام کار و ریزش رنگ.

دردوران بارداری نوزاد از طریق خون مادرتغذیه میشودوبا انجام میکروپیگمنتیشن موادشیمیایی وسرب دار وارد خون نوزاد شودو ممکنه سقط جنین هم منجرشود'
وهمچنین پوست مادردراین دوران کشیده میشودوبعداز فارغ شدن ب حالت اولیه خود بازمیگرددو باعث تغیرحالت بی کیفیت شدنه کارمان میشود
'همچنین هورمون های بدن فعال است و پوست رنگ پذیری مطلوبی نخواد داشت


در این دوران تمام سیستم هورمونی زنان در دوران بارداری تغیر میکند و امکان ایجاد خطر و گوشت اضافه و عفونت و ریزش رنگ میشود
امکان ایجاد خطر برای جنین هم وجود دارد


وبعداز فارغ شدن هم بهتراست تازمانی ک بچه از شیر مادرتغذیه میکند این کار انجام نگیردیادرصورت انجام دادن چند ساعت قبل و بعد از انجام کار مادر ب بچه شیر ندهدو یکبار شیر را بدوشد و دور بریزد بعد به نوزاد شیر بدهد.

بعضی خالها ریشه دارن در اصطلاح و این ریشه به رگهای اصلی بدن متصل هستش و ما به دلیل اینکه شناختی از نوع اون خال نداریم نباید اصلا کار کنیم روشون البته خالهای گوشتی ، و امکان داره دچار شوکهای قلبی و .... بشن . پس به هیچ عنوان روی خال نباید کار کنیم 

 

اگر از افرادی هستید که قبل یا بعد از خواندن این مطلب تصمیم گرفته‌اید به کمک روش ‌هاشور یا میکروپیگمنتیشن ابروهایتان را پرتر کنید، بهتر است این سوالات را از خود بپرسید :

آیا واقعا به این عمل نیاز دارید؟

میکروپیگمنتیشن یا روش ‌هاشور ابرو را به افرادی توصیه می‌کنند که ابروهای بسیار نازک و کم‌پشتی دارند. البته این روش برای کسانی که ابروهای پهن، ولی خالی‌ای دارند هم مناسب است. به عبارتی، اگر در طول روز همیشه مجبورید به کمک مداد ابرو به ابروی خود فرم دهید و داخل آن را پر کنید، این روش برای شما مفید و کارآمد است. اگر به‌دلیل تصادف یا بیماری یا حتی سوختگی، جوشگاهی روی پوستتان جا مانده نیز میکروپیگمنتیشن روش توصیه‌شده‌ای است که باید زیر نظر متخصص زیبایی یا پوست انجام شود.

 

میکروپیگمنتیشن برای چه افرادی مناسب است؟

1-کسایی که از کم رنگ بودن چهره خود ناراضی هستند

2-مشغول و درگیر محیط کار بیرون هستند و فرصت ندارند نواقص زیبایی خود را هر روز آرایش کنند

3-ورزشکارند و هر روز ناچارند چندین بار دست به قلم شده تا زیبایی را به چهره خود بدهند

4-با ابرو و مدل رویش آن مشکل دارند

5-لبها به صورت ارثی هاشیه و رنگ منظمی ندارد

6-کسانی که مژه های کم دارند

 هبهترین مرکز هاشور ابرو در کرج

آناهید - بهترین مرکز  تاتو و  هاشور ابرو  در کرج

 

 زمان ماندگاری‌ هاشور یا میکروپیگمنتیشن چقدر است؟

معمولا اثر میکروپیگمنتیشن در صورتی که اصولی و توسط پیگمنتر با تجربه انجام شده و مراقبت های پس از آن نیزبه خوبی و طبق دستور العمل ارائه شده، توسط فرد ،صورت پذیرد: حداقل تا 2 سال باقی می‌ماند اما به‌دلیل کمرنگ شدن لازم است هر 6 ماه تا یک سال آن را ترمیم کرد.‌

البته نوع پوست افراد  در این رابطه بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

هاشور هم همین‌طور است البته بستگی زیادی به روش انجام آن دارد.در روش میکروپیگمنتیشن ماندگاری بیشتر ، در روش میکروبلیدینگ به دلیل ظرافت و زیبایی بیشتر ، ماندگاری کمتر! 

اکنون با پیشرفت هایی که در این عرصه بوجود آمده دستگاههای بسیار کارآمد و با کارایی فوق العاده به بازار عرضه شده اند که که به زیبایی و ظرافت کار هاشور به روش میکروپیگمنتیشن افزوده و سرعت انجام کار را هم برای پیگمنتر بهبود بخشیده اند. 

همانطور که میدانید لرزش دستگاه تاتو یکی از عوامل تعیین کننده در کیفیت کار و تزریق صحیح رنگ دانه داخل بافت پوست میباشد که این مهم با استفاده موتور های الکتریکی با کیفیت ساخت کشوره های پیشرو در این زمینه از جمله سوییس و ژاپن به دست امده است. استفاده از فن اوری های  خاص در تولید بدنه دستگاه تاتو نیز بسیاربه این کار کمک کرده است جهت کاهش صدا و لرزش در عین حفظ قدرت  دستگاه.

 

برای مشاوره ، انجام و آموزش جدیدترین متدها و روش ها می توانید با شماره  زیر تماس بگیرید

 شعبه فردیس   4239036-0263   09906397959

  شعبه جهانشهر  4482490-0263    09108809660

  آموزش  09197396892

 

 

مطالعه ی مقالات زیر نیز به شما توصیه می گردد:

مرکز میکروپیگمنتیشن ابرو| آناهید

مرکز میکروپیگمنتیشن ابرو| آناهید

مرکز میکروپیگمنتیشن ابرو| آناهید

آموزش هاشور فیبروز| آناهید

آموزش هاشور فیبروز| آناهید

آموزش هاشور فیبروز| آناهید

آموزش هاشور فیبروز| آناهید

آموزش هاشور ابرو فیبروز| آناهید

آموزش هاشور ابرو فیبروز| آناهید

آموزش هاشور ابرو فیبروز| آناهید

آموزش هاشور ابرو فیبروز| آناهید

آموزش هاشور ابرو فیبروز| آناهید

آموزش هاشور ابرو فیبروز| آناهید

آموزش هاشور ابرو فیبروز| آناهید

آموزش هاشور ابرو فیبروز| آناهید

 هاشور ابرو | آناهید

 

 
 
 

به این مطلب رای بدهید

(88)
ارسال کننده: ناهید نجابت
تعداد بازدید: 197273

ارسال دیدگاه


نظرات کاربران

ا

سمیرا، سه شنبه , 1396/11/03

سلام .ممنون بابت نکات ارایه شده توی این مقاله
میخواستم بدونم برای هاشور میکروپیگمنتیشن بهتره یا میکروبلیدینگ و اینکه روی ابروی تاتو شده چطور ؟

وب سایت آرایشی و زیبایی آناهید، سه شنبه , 1396/11/03

سلام دوست عزیز
برای ابروهای تاتو شده قدیمی اگه رنگش تیره باشه بهتره هاشور انجام نشه چون امکان اینکه کار زیبایی انجام بشه خیلی کمه
در مورد اینکه کدام روش بهتره ، بستگي به سليقه هر شخص داره ،
به عنوان مثال اگه هزينه براتون مهم نيست روش ميكروبليدينگ هم طبيعي تر هست هم زيباتر اما هر شش ماه نياز به ترميم داره چون سريعتر محو ميشه ولی اگه هزينه براتون مهمه روش ميكروپيگمنتيشن به دليل ماندگاري بالاتر براي شما توصيه ميشه .
باز هم اگر سوالی در خدمت شما هستم.

وب سایت آرایشی و زیبایی آناهید، سه شنبه , 1396/11/03

بست به كيفيت كار و محلی كه اين كار انجام ميشه بين 100 الی 400 هزار تومان

ا

سمیرا، سه شنبه , 1396/11/03

ببخشيد مگه چقدر اختلاف قيمت براي انجامش هست ؟

وب سایت آرایشی و زیبایی آناهید، سه شنبه , 1396/11/03

بسته به كيفيت كار و شهر شما
بين 100 الی 400 هزار تومان

ا

سمیرا، سه شنبه , 1396/11/03

ممنونم بابت راهنمايی كه كرديد.

ا

سایه، شنبه , 1396/11/07

با سلام
به نظر من کار بلید خیلی قشنگه
ارزش هزینه کردن رو داره.
من انجام دادم خیلیم راضی هستم

ا

شیدا، شنبه , 1396/11/07

سلام
دختر خاله من قبلا یه جا براش هاشور زده بودن
کلی هم هزینه کرد
اولش خیلی قشنگ بود ولی بعد همش ریخت
انگار اصلا هاشور نزده
ولی جدیدا که هاشور زده دیگه نریخته ولی به قشنگی اون اولی نیست .

ا

شاد، پنچشنبه , 1397/03/03

با سلام ببخشید من آلرژی تقریبا شدیدی دارم به گونه ای که عمل بلفاروپلاستی انجام دادم بخاطر همین آلرژی خیلی دیر خوب شدم حالا خیلی دوست دارم هاشور انجام بدم بنظرتون عوارضی برای من نداره؟(اگه قبلش خودم آمپول ضدحساسیت بزنم چطور؟)

ا

لیلا، چهارشنبه , 1397/03/30

سلام
یه سوال داشتم من تا به حال هیچ نون تتویی رو ابروهام انجام ندادم ولی برای اولین بار میخوام انجام بدم اما یه مدل طبیعی میخوام باشه به نظرتون میکرو بهتره یا قاب ابرو؟

وب سایت آرایشی و زیبایی آناهید، پنچشنبه , 1397/03/31

سلام دوست عزیز
اساساً میکرو نوع و روش انجام کار هست و ربطی به مدل کار ندارد.
ما مدل های متنوعی داریم مثل سایه ، ترکیب سایه و هاشور ، تاتو های ماژیکی با قاب و بدون قاب و ...
به نظر من مدل قاب کمی قدیمی هست و فقط کسانی که تاتو های قدیمی دارند بیشتر استفاده میکنند.ترکیب هاشور و سایه ( شیدینگ) و یا هاشور خیلی قشنگ تر هست حالا یا با متد میکروپیگمنتیشن یا میکروبلیدینگ
امیدوارم مطلب فوق مفید بوده باشه

ا

Sani ، سه شنبه , 1397/08/08

سلام. میخواستم بدونم هزینه انجام هاشور ابرو چقدره؟

وب سایت آرایشی و زیبایی آناهید، سه شنبه , 1397/08/08

سلام
لطفا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید
قیمتها از 450 الی 700

ا

لیلا، سه شنبه , 1397/10/04

با عرض سلام. آیاابرو که مو نداره میشه از روش فیبروز پی آر استفاده کرد. سپاسگزارم

وب سایت آرایشی و زیبایی آناهید، چهارشنبه , 1397/10/05

سلام
میشه ولی به طور معمول این روش برای ابروهای کم پشت و خالی مناسبتر هست تا ابرویی که کلا خالی هست و هیچ مویی نداره

ا

فاطمه، پنچشنبه , 1397/10/06

سلام‌. من دیروز ابروهامو هاشور کردم(فیبروز) ولی هم‌ابروهام‌ تا به‌تان‌ که این تا به تا بودنش افسردم کرده و هم خیلی کلفت و هم‌پررنگ . چیکا کنم؟ اگه کسی راه حلی داره به آیدی تلگرامم بفرسته Sporty_f

وب سایت آرایشی و زیبایی آناهید، پنچشنبه , 1397/10/06

سلام
دوست عزیز پر رنگ بودن در ابتدا طبیعی هست نگران نباشید بعد از یک هفته الی ۱۰ روز خیلی کمرنگ و بعد از اون کم کم با ترمیم لایه های پوست رنگ واقعی خودش رو نشون میده
بنابراین بهترهست قبل از هر کاری ۳ الی ۴ هفته صبر کنید تا نتیجه نهایی کار مشخص بشه