امروزه بانوان به زيبايي خود بيشتر از گذشته اهميت مي­دهند و در پي يافتن راه هايي براي زيباتر شدن مي­باشند. يكي از قسمت­ هايي كه به زيبايي بانوان كمك مي­كنند ناخن­هايشان مي­باشند. ناخن­هاي هر فرد متناسب با فرم و فيزيولوژي بدن او مي­باشد.

آموزش كاشت ناخن به زبان ساده

گاهي بانوان به صورت ارثي ناخن­هاي زيبايي ندارند و يا در زمان افزايش بلندي ناخن مي­شكنند و نمي­توان روي آن ناخن­ها براي فرم دادن و زيباسازي حساب كرد. براي همين خانم­ها اقدام به كاشت ناخن مي­كنند. استفاده از رنگ ناخن متناسب با آرايش و لباس مي­تواند فرد را از نظر زيبايي تكميل كند و اين بسيار شگفت انگيز است. بنابراين اگر تمام اجزاي بدن يك فرد زيبا باشد يا تلاش براي افزايش زيبايي آن شده باشد اما ناخن­ها هيچ جذابيتي نداشته باشد، ديگر حرفه­اي بودن فرد را نسبت به آرايش و رسيدگي به تمام اجزاي بدنش را نشان نمي­دهد.


آموزش کاشت ناخن در کرج، طراحی ناخن

برای اطلاع از شرایط دوره های اموزشی کاشت ناخن کلیک کنید 


انواع كاشت ناخن

كاشت ناخن به سه صورت کلی انجام ميگيرد :

كاشت ناخن قالبی ، كاشت ناخن پودری ، كاشت ناخن ژله ­ای.

اينكه كدام روش بهتر است متناسب با مهارت فردي كه كاشت را انجام مي­دهد و نياز فرد استفاده كنند، متغير است.

يكي از مشكلات كاشت غير اصولي اين است كه در اصطلاح ناخن هوا مي­گيرد و جمع شدن هوا زير ناخن يكي از مهمترين دلايل به وجود آمدن قارچ مي­باشد.


کاشت با فرمر

کاشت با فرمر


كاشت قالب

در نوع كاشت قالبي كه نوع بی ­كيفيت و در عين حال آسوده ­ترين كاشت ناخن مي­باشد بايد ناخن­ها كمترين تماس را با آب داشته باشند. معمولا كاشت قالب به افرادي كه زمان كمتري براي رسيدگي به ناخن­هايشان دارند توصيه مي­شود. كاشت قالب به افرادي كه ناخن­هاي بسيار پراكنده و متفاوت از هم دارند توصيه نمي­شود. چون اين ناخن­ها قالبي هستند و بايد تمام ­ناخن­هاي دو دست يك شكل باشند.

 


آموزش کاشت ناخن در کرج، طراحی ناخن

برای اطلاع از شرایط دوره های آموزشی کاشت ناخن کلیک کنید 


آناهید به عنوان یکی از بهترین مراکز تخصصی ناخن در کرج  و  تهران  آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات تضمینی میباشد.


سالن زیبایی و مرکز تخصصی ناخن آناهید

 

برای تماس کافیست روی شماره ها کلیک کنید   no

شعبه  کرج

90 24 48 34 026         60 96 880 0910

شعبه  تهران

474 60 10 0992          18 455 220 021

مدیریت :  ناهید نجابت  

برای دیدن نمونه کارها پیج اینستاگرام ما را مشاهده فرمایید 

anahidbeauty.ir  سالن زیبایی آناهید wink

کاشت بیبی بومر
نمونه کاشت بیبی بومر

كاشت ناخن پودری

كاشت ناخن پودری نوع ديگری از كاشت ناخن مي­باشد. در كاشت اوليه تيپ يا همان ناخن مصنوعی از زير  ناخن با چسب ناخن چسبانده مي­شود و تا اندازه دلخواه كوتاه مي­شود. روی ناخن مواد ضد قارچ را مي­زنند.

بعد پودر كاشت كه همان مواد دندانپزشكی است روي ناخن زده و در امتداد قالب كار مي­كند و بعد از آن سوهان برقی استفاده ميشود. كاشت ناخن پودری بسيار زمان بر است و در هر بار ترميم حدود يك ساعت و نيم زمان مي­برد و هر انگشت به صورت مجزا نياز به سوهان كشي برقي دارد. اين كاشت به افرادي كه وقت و حوصله كافي ندارند توصيه نمي­شود. اما بهترين نوع كاشت همين نوع كاشت ناخن پودری مي­باشد.

کاشت با دیزاین

کاشت با دیزاین 


كاشت ناخن ژله ­ای

كاشت ژل تفاوت چنداني با پودري ندارد و تنها تفاوت آن مواد مصرفي در آن است. مواد ژل به صورت آماده خريداري مي­شود و بعد از مواد ضد قارچ روي ناخن مي­گذارند و ناخن را در دستگاه يووي قرار مي­دهند تا خشك شود.

کاشت ژله ای

نمونه کاشت ژله ای


مراحل كاشت ناخن

انجام كاشت ناخن در صورت عدم آموزش مي­تواند خطر آفرين باشد. پس براي انجام كاشت ناخن ابتدا نياز به آموزش و بررسي تمام مراحل انجام آن را داريد. اگر حوصله به خرج بدهيد و مراقب باشيد مي­توانيد مانند يك فرد حرفه­اي براي كاشت ناخن اقدام كنيد. تنها وسايل مورد نياز براي كاشت ناخن چند مواد و لوازم ناخن مصنوعي از فروشگاه مي­باشد.

 

خريد لوازم كاشت ناخن

- براي تهيه لوازم و مواد كاشت ناخن از يك كيت كامل لوازم كاشت ناخن استفاده كنيد. اگر اولين بار است كه كاشت ناخن انجام مي­دهيد پس استفاده از يك كيت كامل لوازم كاشت ناخن بهتر است. كيت كاشت ناخن شامل همه­ي چيزهايي است كه شما برای شروع نياز داريد. البته دستورالعمل­های داخل آن نيز مهم­تر مي­باشد.

ابزار ابتدایی کاشت ناخن

ابزار ابتدایی کاشت ناخن

 

 

سو هان برقی

سوهان برقی

دستگاه یو ویدستگاه یو وی

 

تركيبات پودر و مواد كاشت ناخن را حتما بررسي كنيد تا حاوي EMA باشد. EMA، ماده­اي شبيه آكريليك دندان مي­باشد و برای كاشت ناخن نيز مورد استفاده قرار مي­گيرد. بهتر است برای انتخاب جنس و رنگ خوب آكريليك از برندهاي معروف يا برندهايی كه در گوگل سرچ كرده­ايد استفاده كنيد.

مراحل ابتدايي كاشت ناخن

- خريد مواد به صورت جداگانه: ممكن است شما تصميم بر خريد مواد به صورت جداگانه داشته باشيد. ممكن است بخواهيد بعد از رشد ناخن نيز از آكريليك استفاده كنيد. پس از او بايد چسب نوك ناخن و ناخن مصنوعي نيمه را هم بخواهيد. كه بعد مي­توانيد ناخن­هاي مصنوعي را به نوك ناخن چسبانيده و ناخن­ها را به شكل و اندازه مورد نظر خود در بياوريد.

نمونه ابزار طراحی

نمونه ابزار طراحی 

- پودر كاور ناخن: پودر كاور ناخن معمولي روي ناخن­هاي اكريليك تأثير چنداني نمي­گذارد و تقريبا رنگ ناخن طبيعي ميباشد.

- پودر ليكوئيد و آكريليك: ليكوئيد مايع و آكريليك بايد با هم مخلوط شود تا مواد براي تشكيل پودر توليد شود.

- ظرف و پرايمر: براي مخلوط مواد نياز به يك پرايمر و ظرف نياز داريد. پرايمر بهتر است حدود 12-8 سانتي متر باشد.

 بیشتر بدانید : بهترین روش کاشت ناخن چیست؟لوازم  قالب کاشت

آماده سازي پودر كاشت

- شايد مشتاق باشيد عمل كاشت ناخن با پودر را روي ناخن­هاي خود يا ناخن­هاي ديگران انجام دهيد اما قبل از آن بهتر است نسبت به آلرژی داشتن يا نداشتن به آن مطمئن شويد. پس به جاي 10 انگشت ابتدا روی يك انگشت امتحان كنيد و اگر حساسيتي ايجاد نكرد روی بقيه انگشت­ها انجام شود.

فراموش نشود كه اينها مواد شيميايي قوي هستند و ضرر دارند پس حتما قبل از استفاده روي يكي از ناخن­ها امتحان و تست شود. البته استفاده از داروي ضد قارچ كه يكي از ضروريات كاشت ناخن مي­باشد.

پودر اکریلیک کاشت ناخن

پودر اکریلیک کاشت ناخن

پودر اکریلیک کاشت ناخن

- تميز و ضد عفوني كردن ناخن قبل از استفاده: در ابتدا براي استفاده از ناخن بايد آن را تميز كنيد. به اين منظور بايد آن را در استون خالص قرار دهيد تا تميز شود. به هيچ عنوان از لايه بردار ناخن استفاده نكنيد چون ناخن­ها را بسيار نازك مي­كند و به آنها آسيب ميزند.

زيرسازی

- تميز كردن ناخن و كوتاه كردن آنها براي يك كاشت موفق بسيار مهم است. مي­توان براي مرتب سازي ناخن­ها از سوهان ناخن استفاده كرد. قطر ناخن­ها را بايد چند ميلي متر كمتر كرد. براي انجام اينكار بايد از سوهان برقي استفاده كنيد.

سوهان كشي ناخن­ها: از يك سوهان برقي ناخن استفاده كنيد تا سطح ناخن كمي زبر و خشن شوند و از حالت براقي دربيايند. اين سطوح زبر و سوهان شده يك وضعيت بهتري را براي كاشت ناخن ايجاد مي­كنند.

سوهان کشی

سوهان کشی

جدا كردن ناخن از كوتيكول: براي اينكه ناخن­هاي مصنوعي بهتر بچسبند بايد اطراف كوتيكول ناخن را به عقب فشار داده تا حالت قوس مانند ايجاد شود. بعد بتوان ناخن را از كوتيكول دور و جدا كرد. استفاده از يك ابزار چوبي براي انجام اين كار مناسب­­تر خواهد بود.


يك راه ساده تر براي جدا كردن پوست ناخن از كوتيكول اين است كه ناخن­ها خيس باشند. قبل از استفاده بهتر است ناخن­ها را چند دقيقه در آب گرم قرار دهيد تا راحت­تر بتوانيد اين كار را انجام دهيد.


استفاده از پرايمر ناخن

- اگر از پرايمر ناخن استفاده كنيد. پرايمر مي­تواند رطوبت و چربي باقي مانده روي ناخن را بگيرد. اين مرحله كاشت ناخن بسيار مهم است چرا كه استفاده از پرايمر بايد خوب انجام بگيرد تا چسبندگي ناخن بهتر صورت بگيرد. ولي اگر روي ناخن­ها رطوبت و چربي باقي بماند چسبندگي ناخن به خوبي انجام نمي­گيرد.

پرایمر کاشت ناخن

پرایمر کاشت ناخن

- شستشو با پنبه يا يك دستمال كاغذي آغشته به استون: سطح ناخن را با يك دستمال كاغذي يا پنبه آغشته به استون تميز كنيد.

- پرايمرهاي ناخن اسيدي هستند: در استفاده از پرايمرهاي ناخن احتياط كنيد چرا كه پرايمرهاي ناخن حاوي اسيد هستند و ممكن است باعث سوختگي پوست شوند.

نحوه قرار دادن پرایمر

نحوه قرار دادن پرایمر 

چسباندن ناخن

- اندازه مناسب براي ناخن را پيدا كنيد. اگر بلند يا نوك ناخن مناسب انگشت­هاي شما نباشند بهتر است آنها را كوتاه يا مدل ديگري در بياوريد. براي چسباندن ناخن­ها از چسب ناخن استفاده مي­شود. چسب ناخن را روي ناخن مصنوعي قرار داده و آن را به ناخن طبيعي بچسبانيد.

لازم است به مدت 5 ثانيه ناخن را نگه داريد تا خشك شود. اين كار را روي 10 ناخن انجام داده و سپس ناخن­ها را به طول مورد نظر برسانيد.

- اگر ناخن را اشتباهي قرار داديد يا خوب جا نگرفت، به سرعت آن را چند دقيقه در آب قرار دهيد و بعد خشك كرده و دوباره استفاده كنيد.

- بهتر است از مقدار كمي چسب استفاده كنيد يعني به اندازه­اي كه پوست لمس نشود.

تهيه پودر ناخن

ليكوئيد و پودر اكريليك را در دو ظرف مجزا بريزيد. توجه داشته بشيد كه اين مواد شيميايي قوي هستند و در هنگام تهيه مي­توانند سمي باشند. بنابراين حين انجام اين كار مطمئن شويد كه در محيط انجام شده تهويه مناسب وجود دارد.

طريقه براش كشيدن:

قلمو يا براش را داخل ظرف مواد كاشت قرار داده و خوب آن را آغشته به مواد كنيد. براش يا قلمو را روي ظرف ميكشيم تا حباب يا ذره­هاي پودر باقي نمانده باشند.

زماني كه براش آغشته به مواد شد براي جلوگيري از برداشت اضافه، مواد را برش دهيد. زماني براش آغشته به مواد قابل استفاده است كه در انتهاي آن يك توپي از مواد ايجاد شده باشد.

-  بايد چندين بار تمرين كنيد تا نسبت صحيح برداشت مواد را بدست آوريد.

- مايع آماده شده كه روي براش به صورت توپ درآمده بايد غلظتي مناسب داشته باشد.

- بايد مرطوب و انعطاف پذير باشد البته نبايد رطوبت زيادي هم داشته باشد. اكريليك بايد به براش نفود كند و از آن خارج شود. اگر رطوبت مواد زياد بود مي­توان با استفاده از يك دستمال رطوبت اضافي براش را گرفت.

- مخلوط آكريليك را روي ناخن خود بماليد. مخلوط را روي مركز صدف ناخن قرار داده و آن را به سمت نوك ناخن هدايت ميكنيم. بايد آن را با سرعت و مهارت پخش كنيد تا سطح ناخن صاف بماند. كمي از مواد را به سمت قوس ناخن در نزديكي كوتيكول هل دهيد. اما سعي شود كه به كوتيكول نچسبانيد. با حركت دايره­اي سعيد كنيد كه مواد را به كوتيكول نزديك كنيد.

به هيچ عنوان از دست براي صاف كردن مواد استفاده كنيد.

- در هر بار براش كشيدن و قرار دادن پودر روي ناخن بايد براش را خشك كرد. البته اگر مايع خوب به خورد براش رفته و از براش آويزان است و انعطاف خوبي دارد نيازي به انجام چنين كاري نيست.

- براي جلوگيري از ايجاد برآمدگي­ها يا ذرات چسبيده به مواد ميتوان از براش كوچك­تر در جهت از بين بردن­ حباب­ها استفاده كرد.

- كار با مقدار كمتري از مواد روي ناخن­ها بهتر انجام مي­گيرد.

- اگر مواد پودر ناخن را به درستي روي ناخن پخش كرده باشيد. بايد يك منحني ملايم در جايي كه ناخن مصنوعي به ناخن طبيعي شما متصل شده است، وجود داشته باشد. نبايد آن قسمت يك سطح خشن ايجاد شود. براي اينكه ناخن­ها اين حالت را داشته باشند. شايد لازم باشد كه بيشتر از يك گلوگه آكريليك در انتهاي براش استفاده كرد.

- مواد اكريليك ناخن را روي كوتيكول اعمال نكنيد. اين مواد بايد چند ميلي متر بالاي كوتيكول شروع شده و بعد آن را به ناخن رساند و از رسيدن آن به پوست جلوگيري شود.

- اجازه دهيد اكريليك خشك شود. قبل از اينكه آكريليك به طور كامل روي ناخن اعمال شود حدود ده دقيقه بايد اجازه دهيد تا مواد روي ناخن خشك بشوند. اگر مي­خواهيد از خشك شدن مواد اطمينان حاصل كنيد، ميتوانيد با دسته براش ضربه­اي آرام بزنيد تا اينگونه از خشك شدن اكريليك اطمينان حاصل كنيد و ناخن براي مرحله بعدي آماده است.

مرحله آخر كاشت ناخن

- در مرحله آخر ميتوانيد اگر خواستيد يك بار ديگر ناخن­ها را سوهان بكشيد و آن را بيشتر به شكل و شمايل مورد نظر در ذهنتان نزديك كنيد تا بيشتر به انگشتان دست شما بيايد.

- حالا مي­توانيد از كاور ناخن استفاده كنيد. البته اين سليقه­ي شماست كه از كاور رنگي استفاده كنيد يا اينكه رنگ كاور ناخن به صورت رنگ طبيعي ناخن­ها باشد. استفاده از كاور ناخن هم يك سطح ديگر ايجاد كرده و باعث استحكام آن ميشود و هم ناخن­ها را صاف­تر و براق­تر ميكند.

- از ناخن­هاي خود محافظت كنيد. پس از دو هفته ناخن­هاي طبيعي رشد مي­كنند. يا كاشت را دوباره انجام دهيد يا ناخن­ها را ترميم كنيد.

- تشخيص قارچ يا عفونت: توجه داشته باشيد براي حفظ سلامتي ناخن­هاي طبيعي خود اگر ناخن­ها سبز يا زرد بودند به هيچ عنوان كاشت ناخن را ادامه ندهيد. در اين حالت ناخن دچار قارچ شده است. قارچ و عفونت­ها و ساير بيماري پوستي ناخن از بين نمي­روند و نياز به درمان دارند.

اگر ناخن­هاي مصنوعي را در اين حالت روي آنها قرار دهيد وضعيت بدتر خواهد شد. قارچ ناخن بسيار مُسري است و بايد در كاشت ناخن از ابزار ضد عفوني شده استفاده كرد.

در ادامه میتوانید آموزش یکی از انواع کاشت ناخن ( استند گلس ) را مشاهده نمایید

 كاشت ناخن پودری، كاشت ناخن ژله ­ای، كاشت ناخن قالبی، ناخن مصنوعی، اكريليك، ليكوئيد، ناخن مصنوعی، ناخن، كاشت ناخن، مراحل كاشت ناخن، استون

 

ارسال کننده: ناهید نجابت
تعداد بازدید: 8578

به این مطلب رای بدهید

(10)

ارسال دیدگاه


دیدگاه کاربران
هیچ دیدگاهی ثبت نشده است