میکروبلیدینگ ابرو چیست ؟

میکروبلیدینگ ابرو

بعضی اوقا ت تلفظ بعضی کلمات هم سخت هست مانند میکروبلیدینگ ابرو که این روز ها بین خانم ها بسیار رایج است   میکروبلیدینگ ابرو چیست : ایجاد خطوط ظریف هاشور ...


میکروبلیدینگ ابرو :

بعضی اوقا ت تلفظ بعضی کلمات هم سخت هست مانند همبن اصطلاح که این روز ها بین خانم ها بسیار رایج است و هیچ کس هم درست نمداند معنی آن چیست حتی بعضی از دوستان آرایشگر
 و اما میکروبلیدینگ ابرو چیست :
ایجاد خطوط ظریف هاشور مانند در راستای تارهای ابرو  بوسیله یک تیغه بسیار تیز( سوزن های بسیار ظریف در کنار یکدیگر ) که به رنگ هم آغشته شده است
میکروبلیدینگ ماندگاری نسبتا کمی نسبت به میکروپیگمنتیشن دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت


مقایسه ی هاشور به روش میکروپیگمنتیشن و میکرو بلیدینگ 

کدام یک بهتر است؟

در این میان به علت پیشرفت و تکامل متد هاشور و سایه زنی گاهی بین گزینه های مختلف سر در گم می شویم و این سوال پیش می آید که کدام روش بهتر است. یکی از جدید ترین روش ها در این زمینه فیبروز (Phi-brows) است که توسط آکادمی Phi معرفی شده است و از زیر مجموعه ی میکروبلیدینگ به شمار می رود.

گاهی خانم ها این سوال را مطرح می کنند که هاشور ابرو بهتر است یا فیبروز؟ و یا میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن ؟ اما باید بدانید که فیبروز نیز در واقع نوعی هاشور است که بیشتر متد های با قلم بلید انجام میشود.


پس بهتر است این سوال را این طور مطرح کنیم که هاشور به روش میکروبلیدینگ بهتر است یا هاشور به روش میکروپیگمنتیشن؟

برای یافتن پاسخ این پرسش ابتدا توضیح مختصری در مورد این دو روش به شما ارائه می دهیم تا تفاوت میکروبلیدینگ ، فیبروز و میکروپیگمنتیشن را بهتر درک کنید.


مهمترین تفاوت های میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ

 

هاشور به روش میکرو پیگمنتیشن

در روش میکرو پیگمنتیشن برای کشیدن خطوط هاشور از یک ابزار الکتریکی و دیجیتال استفاده می شود. این ابزار دارای یک صفحه کلید دیجیتال برای انجام تنظیمات و یک قلم به نام هندپیس است که برای کشیدن خطوط استفاده می شود و یک پدال دارد که پیگمنتر برای استارت و استاپ کار هندپیس توسط پا از آن استفاده می کند. این پدال برای راحتی کار طراحی شده است.تاتو آرتیست ها برای داشتن یک پروسه خوب در انجام تاتو، خرید دستگاه میکروپیگمنتیشن را در اولویت قرار میدهند

خرید دستگاه میکروپیگمنتیشن

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

سوزن های این دستگاه بر روی کارتریج های رنگ تعبیه شده اند. این کارتریج ها در بسته بندی های بهداشتی پلمپ شده اند و یکبار مصرف هستند و فقط برای یک مشتری و در یک نوبت استفاده می شوند و پس از اتمام کار باید آنها را دور انداخت.
رنگ مورد نظر در این کرتریج ها ریخته می شود و کارتریج روی هندپیس پیچ می شود. هندپیس با یک سیم به صفحه ی دیجیتال و صفحه ی دیجیتال با آداپتور به برق متصل می شود.


با استفاده از صفحه ی دیجیتال سرعت حرکت سوزن هندپیس را تعیین می کنیم که بین 50 تا 150 ضربه در ثانیه قابل تنظیم است. میزان نفوذ سوزن در پوست را نیز می توان در هندپیس تنظیم کرد. با استفاده از پدال که به صفحه ی دیجیتال متصل است می توان حرکت هندپیس را استارت یا استاپ کرد.
یکی از مهم ترین ویژگی های این روش سطح بالای استاندارد بهداشتی کار است. امکان بازگشت خون و رنگ از داخل کارتریج به هندپیس وجود ندارد و کارتریج ها هم یکبار مصرف هستند و به این ترتیب این وسیله جزء بهداشتی ترین ابزار های آرایشی است.قیمت میکروبلیدینگ در اصفهان

از هردو روش میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن میتوان برای تاتو لب استفاده کرده اما به دلیل ماندگاری پایین متد میکروبلیدینگ، در ایران فقط برای ابرو کاربرد دارد

 

هاشور به روش فیبروز یا هاشور سه بعدی (میکرو بلیدینگ)

بر خلاف میکروپیگمنتیشن، روش فیبروز و به طور کلی میکروبلیدینگ ابرو  ابزار الکتریکی و دیجیتال ندارد و با یک قلم دستی و بر مبنای مهارت آرایشگر انجام می شود.


ابزار میکروبلیدینگ

سوزنی که در سر قلم نصب می شود نوعی تیغ است (بلید) که یکبار مصرف بوده و در بسته های پلمپ شده ارائه شده است.  بلید ها پس از خروج از بسته در سر قلم نسب می شوند و آرایشگر پس از خرید قلم میکروبلیدینگ و جایگزاری سوزن بلید، هر بار قلم را در رنگ فرو کرده و روی ابرو خطوط هاشور را خراش می اندازد.

خطوط در چند مرحله ایجاد شده و پس از هر مرحله مقداری رنگ با گوش پاک کن روی کل ابرو زده می شود و چند دقیقه باقی می ماند تا رنگ در خراش ها نفوذ کند. به این مرحله مکث رنگ گفته می شود.


► کدام روش طبیعی تر است

همان طور که اشاره شد در روش میکروپیگمنتیشن عمق نفوذ سوزن و سرعت حرکت سوزن توسط صفحه ی دیجیتال دستگاه تعیین می شود و به این ترتیب خطوطی که در سطح پوست ایجاد می شوند همگی هم عمق هستند و پهنای کل طول خطوط یکسان است.اما در روش میکرو بلیدینگ از آنجایی که کار با قلم دستی انجام می شود و به علت شکل و انحنای خاص قلم، خطوط ایجاد شده نا منظم هستند و به تار مو شباهت بیشتری دارند.

میکروپیگمنتیشن یا میکروبلیدینگ

از طرفی همه ی خطوط در یک جهات ایجاد نمی شوند. در این روش سعی می شود خطوط ایجاد شده با جهات رویش مو های طبیعی ابرو هماهنگ باشند، به همین علت برخی خطوط به سمت بالا و برخی به سمت پایین و برخی اریب ترسیم می شوند.
حتما اصطلاح هاشور سه بعدی به گوش تان خورده است. هاشور سه بعدی اشاره به همین روش فیبروز دارد. در این روش تاکید بر هر چه طبیعی تر بودن نمای محصول نهایی کار است که با صورت فرد نهایت همخوانی را دارد.


► دوام فیبروز و میکروپیگمنتیشن

  • هم میکروپیگمنتیشن و هم میکروبلیدینگ از جمله روش های نیمه دائمی هستند و بعد از مدتی (حدود یک سال تا شش سال) کم کم محو شده و در صورت عدم تجدید پاک می شوند.
  • رنگ مورد استفاده در هر دو روش یکسان است و بنابراین دوام یکسانی دارند. اما متد بکار گرفته شده موجب برخی تفاوت های جزئی می شود.
  • با توجه به اینکه میکروپیگمنتیشن از ابزار دیجیتال برای تنظیم عمق نفوذ و حرکت سوزن استفاده می کند و رنگ از طریق کارتریج و سوزن به عمق مورد نظر نفوذ پیدا می کند، می توان از دوام آن مطمئن تر بود. در برخی موارد که حالت پوست برای حفظ رنگ ایده آل است، حتی تا دو سال یا بیشتر نیز امکان دوام رنگ وجود دارد.
  • به علت دستی بودن قلم میکرو بلیدینگ، مهارت آرایشگر در ایجاد خطوط بسیار مهم است. اگر فشار وارد شده به بلید کافی نباشد، عمق و نفوذ کافی به دست نیامده و خطوط خیلی زود محو می شوند. از طرفی اگر فشار زیاد باشد امکان آسیب رسیدن به ابرو وجود دارد. پس اگر دوست دارید از مزایای یک هاشور سه بعدی زیبا و طبیعی برخوردار شوید حتما به یک مرکز آرایش و ترمیم معتبر و به یک فرد با تجربه مراجعه کنید که ضمن در امان ماندن از آسیب های احتمالی، از دوام کافی و مطلوب هاشور ایجاد شده نیز بهره مند شوید.

نکته: در کل پوست های چرب کمتر رنگ نگه می دارند و پوست های نرمال و خشک بهترین گزینه برای کار به شمار می روند.


برای اطلاع از شرایط دوره های آموزشی میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ کلیک کنید 

$salons$

 1398/10/09

نظرات کاربران