پیوند مو را می توان به عنوان "راه حل دائمی برای ریزش مو" تعریف کرد. عمل کاشت مو به صورت زیر قابل بیان است. یک عمل جراحی که در یک بیمارستان انجام می شود. مفهوم "عمل میکروسکوپی" دلالت دارد که؛ عمل کاشت مو بر خلاف جراحی سنتی با حداقل مداخله جراحی انجام خواهد شد.

پیوند مو را می توان به عنوان "راه حل دائمی برای ریزش مو" تعریف کرد. عمل کاشت مو به صورت زیر قابل بیان است. یک عمل جراحی که در یک عمل جراحی در بیمارستان انجام می شود. مفهوم "عمل میکروسکوپی" دلالت دارد که؛ عمل کاشت مو بر خلاف جراحی سنتی با حداقل مداخله جراحی انجام خواهد شد.

عمل کاشت مو ، یک راه حل موثر و دائمی برای افرادی است که طاسی مردانه را تجربه می کنند و به آن آلوپسی آندروژنتیک نیز گفته می شود. جدای از اینها ، افرادی که به دلیل انواع بیماری های موی زخم دچار ریزش مو شده یا موهای خود را از دست داده اند نیز می توانند با خیال راحت تحت عمل جراحی کاشت مو قرار بگیرند.


عمل کاشت مو FUE

پیوند مو از روزهای اولیه بسیار طولانی بوده است ، اما هنوز در اواسط دهه 1990 عمل پیوند مو شکل نگرفت و با تکنیک هایی انجام شد که امروزه در سراسر جهان انجام می شود. پیوندهای مو با استفاده از تکنیک FUT در دهه نود انجام شده است ، با روش FUE که در اوایل دهه 2000 توسعه یافته و در سال 2005 معرفی شده است جایگزین شده است. همان امروزه این تکنیک همچنان به عنوان استاندارد طلای جراحی کاشت مو در نظر گرفته می شود.

پیشرفته ترین روش در کاشت مو روش FUE است.

امروزه ، افرادی که ریزش مو دارند ، می توانند با جدیدترین تکنیک مدرن FUE ، استاندارد طلای ترمیم مو ، موهای طبیعی خود را ارائه دهند.

تفاوت اصلی استفاده از تکنیک FUE برای کاشت مو در این است که جای زخم باقی نمی ماند و زمان بهبودی آن کوتاه تر است. موفقیت عملیات در نتیجه پیشرفتهای دستگاههای پزشکی مورد استفاده در تکنیک FUE نیز افزایش یافته است. تکنیک FUE را می توان با انواع ابزارهای مختلف انجام داد. در نتیجه این روش با چند نام مختلف شناخته می شود.

در ویدیو زیر میتوانید فیلم کاشت مو را ببینید


تکنیک های کاشت مو

 1. کلاسیک FUE  (از طریق میکرو موتور)
 2. رباتیک  FUE
 3. تکنیک DHI - (FUE  با کاشت چوی انجام شده است)
 4. Sapphire FUE (با تیغهای یاقوت کبود انجام شد)

به عنوان نمونه ، کاشت مو FUE که با تیغه یاقوت کبود انجام می شود ، که اخیراً معرفی شده است ، نتایج موفقیت آمیز تری را ارائه می دهد. این به طور کلی به این دلیل است که برش های ایجاد شده با استفاده از تیغه هایی که از بلورهای یاقوت کبود ساخته شده اند ، سریعتر بهبود می یابند و فقط یک اسکار به سختی مرئی می گذارند.


یک روش برای تسکین درد در کاشت مو

تسکین درد کاشت مو

با تشکر از استفاده از داروهای آرام بخش که تحت نظارت مستقیم متخصص بیهوشی ما قرار دارد ، دیگر نیازی به درد در هنگام استفاده از بی حسی موضعی قبل از عمل کاشت مو نخواهید داشت. در نتیجه ، شما یک تجربه کاشت مو راحت تر و بدون درد را تجربه خواهید کرد. اگرچه پیوند مو به طور کلی به عنوان یک روش بدون درد در نظر گرفته می شود ، این روش جدید به بیماران ما که از فوبیا سوزنی رنج می برند ، کمک می کند تا احساس راحتی کنند و به آنها امکان آرامش در طول عمل را بدهند. به همین منظور ، سطح درد که در حال حاضر در حداقل بوده است ، اکنون کاملاً از بین رفته است.

آرام بخش چیست؟

آرام بخش عبارت است از: تولید آرامش یا خواب در زیر داروی آرام بخش کنترل شده ، نظارت بر عمق آرام بخش با انواع داروهای مورد استفاده و مقدار مصرف شده به طور خاص برای هر بیمار.

آیا باید آرام بخش دریافت کنم؟

آرام بخش حتی در كودكان خردسال نیز كارآمد و ایمن است و همانطور كه ​​قبلاً نیز اشاره كردیم ، یك عمل پیوند مو بدون ناراحتی با درد صفر را به بیمار اطمینان می دهد. اما پس از آن مجدداً ، ما برای بیمارانی که ترجیح نمی دهند روشهای کاشت مو را بدون آرام بخش ارائه می دهیم.

برای مردانی که قصد پیوند مو را دارند ، موهای بدن به عنوان منبع سوم دریافت کننده پیوند در نظر گرفته می شود. اگر گرافت های استخراج شده از قسمت پشت سر و از ناحیه ریش هنوز برای پوشاندن کافی نیستند ، از بین گزینه های دیگر ، موهای قفسه سینه را می توان به عنوان یک منبع جایگزین مناسب برای فولیکول های مو در کاشت مو در نظر گرفت. 2 دلیل اساسی وجود دارد که موهای بدن به عنوان سومین منبع دهنده اضافی در پیوند مو در نظر گرفته می شود. دلیل اول این است که؛ پیوند موهای بدن ، بخصوص موهای قفسه سینه ، ساختار مشابهی با پیوند ریش دارند. آنها ضخیم هستند و یک یا دو مو دارند. در مورد دلیل دوم؛ از آنجا که فاز آناژن موهای بدن بسیار کوتاه تر است. موهای بدن کوتاهتر می شوند. این گفته می شود؛ از گرافت های موی بدست آمده از قفسه سینه در ترمیم موهای جلویی استفاده نمی شود.

روند کاشت مو

هر روش مورد استفاده در کاشت مو اصول اساسی را به اشتراک می گذارد.

 1. برداشت فولیکول های مو
 2. ایجاد برش
 3. پیوند فولیکول های مو

کاشت مو

برداشت فولیکول های مو

حصول اطمینان از موفقیت چشمگیر زیبایی شناختی در فرآیند برداشتن فولیکول های مو به دلیل جنبه متمایز تکنیک FUE است. این نوآوری است که FUE را محبوب و محبوب تر از FUT کرده است. تکنیک FUT شامل برداشتن یک نوار کوچک از بافت از پشت سر و استخراج واحدهای فولیکولی مجزا از این نوار است ، در حالی که در FUE ، هر واحد فولیکولی بطور جداگانه از طریق برش های دایره ای کوچک از پوست سر گرفته می شود. با این روش خطر آسیب دیدگی از بین می رود.

بسته به طول هر واحد فولیکولی مهم است که از سوزنی هایی استفاده کنید که قطر آن بین 7/0 میلی متر تا 8/0 میلی متر باشد یا اگر پیوند واحد فولیکولی حاوی سوزنهای موهای 3-4-5 با قطر 8/0 میلی متر باشد باید استفاده شود وضوح سوزنها و همچنین تنها برای استفاده یکبار ، عناصری هستند که تأثیر بسزایی در موفقیت عملیات دارند. فاکتور مهم دیگر استخراج فولیکول های مو با دقت دقیق است تا از آسیب فولیکول ها جلوگیری شود. مثلا؛ اگر فردی که پیوند مو دارد موهای خیلی مجعد داشته باشد ، با استفاده از یک پانچ خمیده به نام u-پیوند در طی مراحل استخراج واحدهای فولیکول ، خطر آسیب فولیکول را می توان از بین برد. همه این عناصر اصلاحاتی هستند که پزشک قبل از عمل برنامه ریزی کرده است ، که بطور اختصاصی متناسب با شرایط هر بیمار طراحی شده است.

تهیه سایت گیرنده

در روش کلاسیک FUE برش ها با استفاده از تیغه های فولادی ایجاد می شوند. با استفاده از این تیغه های شکاف ، با توجه به جهت طبیعی رشد مو ، باید برش ها با دقت دقیق ایجاد شود. این به شما امکان می دهد که پیوندهای پیوند شده در جهت طبیعی خود رشد کنند.

در حین ساخت شکاف در ناحیه گیرنده ، پیروی از جهت و فرشته موهای موجود در آن منطقه بسیار حائز اهمیت است.

تکنیک FUE از تیغه های فولادی برای ایجاد برش در سایت گیرنده استفاده می کند. در طول عملیات ، پس از ایجاد صدها برش ، این تیغه های فولادی باید با نمونه های جدید جایگزین شوند. از طرف دیگر ، چنین مشکلی با تیغه های یاقوت کبود FUE روبرو نمی شوید ، زیرا صاف و واضح تر هستند. برای هر بیمار ، با توجه به ضخامت فولیکول مو ، فقط به چند نکته تیغه نیاز است. یک بار دیگر ، تیغه ها فقط باید در طی یک عمل واحد روی یک بیمار خاص استفاده شوند.

پیوند فولیکول های مو

مرحله آخر که پیوند فولیکول های مو انجام می شود. فرایند پیوند فولیکول ها به صورت یکجا و با زاویه 40-45 درجه ، در برش هایی که در جهت هایی ایجاد شده اند که امکان قرار گیری دقیق را دارند. هر سه مرحله از مشخصات فنی خاصی برخوردار هستند و مهمترین فنی که در تمام مراحل وجود دارد ، قطعاً تجربه است.
FUE یک روش کاشت مو است که هیچگونه علامتی در آن باقی نمی گذارد و نیاز به بخیه ندارد.

FUE با تیغه یاقوت کبود انجام شد. روشی که به عنوان نسخه پیشرفته استخراج واحد فولیکولار و همچنین به عنوان تکنیک FUE شناخته می شود.


اصول کاشت مو

7 مرحله از روند کاشت مو

 1. مشاوره: این مرحله ای است که پزشک برنامه عمل بیمار را تهیه می کند و طراحی خط مو را ایجاد می کند.
 2. تهیه: این مرحله فرآیندهای استریل کردن محل عمل و استفاده از بی حسی موضعی را شامل می شود.
 3. استخراج: فرایند استخراج پیوند مو از ناحیه اهدا کننده بیمار است.
 4. ایجاد سایت گیرنده: این فرآیند ایجاد سایت های گیرنده با دنبال کردن جهت موهای ترمینال موجود است.
 5. پیوند: این فرآیند قرار دادن پیوند در سایت های گیرنده در زاویه های راست و جهت مو است.
 6. مراحل بعد از عمل: در این مرحله فرایندهای پانسمان زخم برای محل پیوند و PRP درمانی برای سرعت بخشیدن به روند بهبودی محل عمل شامل می شود.
 7. مراقبت های بعد از عمل و شستشوی مو: این روش شستشو است که به مدت 15 روز انجام می شود. در این مدت هم اهدا کننده و هم منطقه پیوند زده شده حساس خواهند بود ، بنابراین انجام فرایند شستشو با احتیاط بیشتر لازم است.

کاشت مو با لیزر مو درمانی

کاشت مو با لیزر درمانی ، استفاده از لیزر درمانی سطح پایین است که به عنوان لیزر سرما نیز با پیوند مو شناخته می شود. هدف اصلی استفاده از لیزر درمانی سطح پایین بعد از کاشت مو ، تسریع در زمان بهبودی ، کمک به کاهش عوارض جانبی مانند قرمزی ، تورم و همچنین درد در ناحیه تحت عمل جراحی و ترویج سریعترین رشد ممکن مو است. از آنجا که این عمل لیزر که بعد از انجام عمل کاشت مو انجام می شود اجازه می دهد بدون گرما نفوذ کند ، هیچ عارضه جانبی مانند احساس سوزش ندارد.

در افرادی که تحت عمل پیوند مو قرار گرفته اند ، لیزر درمانی به کاهش زمان بهبودی کمک می کند و همچنین کنترل درد خوبی را ارائه می دهد ، که این امر با بهبودی بهتر زخم ارتباط دارد.

برای درمان شرایط ریزش مو از دستگاه لیزر سطح پایین و مختلفی استفاده می کنیم. هنگامی که آن را دو بار در هفته به مدت 20 دقیقه و دو بار در هفته روی پوست سر بمالید ، در درجه اول پیشرفت ریزش مو متوقف می شود و با استفاده طولانی مدت مشخص می شود که تأثیر تحسین بر رشد مو دارد. پس از دستیابی به سطح پیشرفت خاص ، می توان پیشرفت های بدست آمده را با کاهش به یک جلسه انجام شده در هفته ادامه داد.

 لیزر درمانی برای زنان و مردانی که الگوی ارثی خفیف تا متوسط ​​ریزش مو دارند ، یک روش درمانی بالینی و اثربخش است. درمان با لیزر باعث افزایش تولید آدنوزین تری فسفات (ATP) می شود که باعث آزاد شدن اکسید نیتریک می شود. این به نوبه خود منجر به افزایش رشد مو می شود.

علاوه بر این ، مشاهده شده است که لیزر درمانی قادر به کاهش بافت پوست سر DHT است که ممکن است به کندی یا حتی متوقف کردن ریزش مو و بهبود رشد مو کمک کند.

لیزر درمانی که از لیزرهای پزشکی استفاده می کند ، نور لیزر کمتری را به پوست سر منتقل می کند.

لیزر درمانی با افزایش جریان خون به هر دو فولیکول مو و پوست اطراف پوست ، فولیکول های مو را تحریک می کند. با استفاده از این روش درمانی می توانید نازک شدن مو را معکوس کرده و چرخه رشد طبیعی مو را تحریک کنید. نتیجه افزایش حجم مو و بهبود سلامت مو است.

لیزر درمانی با لیزر درمانی است که توسط FDA تأیید شده است. علاوه بر این ، مطالعات علمی مختلفی وجود دارد که اثربخشی لیزر درمانی سطح پایین را اثبات کرده است.

دستگاه لیزر درمانی سطح پایین که در کلینیک خود از آن استفاده می کنیم شامل 5 ماژول است که هر یک از آنها از 364 منبع انرژی انتقال می یابد. برنامه کاربردی ما که دارای 6 فرکانس درمانی متفاوت است ، می تواند بطور ویژه با نیازهای بیماران بیماران سازگار شود.


مزایای استفاده از روش FUE

نکات کلیدی موفقیت با FUE چیست؟

ما معتقدیم که مهمترین عوامل موفقیت عبارتند از:

تجربه
تجربه کمک می کند تا بیماران را به درستی تشخیص دهیم و اطمینان حاصل کنیم که آنها برای انجام روش صحیح ثبت شده اند و بهترین عملکرد FUE را پیدا می کنند.

حرفه
عمل کاشت مو فقط باید توسط پزشکان متخصص انجام شود. ممکن است افراد دارای شرایط سلامتی و ریزش مو باشند. یک پزشک متخصص می تواند تشخیص صحیح را معاینه و تشخیص دهد. به عنوان یک متخصص پوست ، می تواند با در نظر گرفتن شرایط مختلف ریزش مو ، مناسب بودن بیمار را برای عمل جراحی تعیین کند و تمام دستورالعمل های دقیق در مورد آنچه باید قبل از انجام ، یا جلوگیری از آن قبل ، حین و بعد از عمل تهیه شود را در اختیار آنها قرار دهد. یک متخصص در مورد سلامت بیماران خود ، نه تنها نتیجه نهایی روش کاشت مو آنها مراقبت خواهد کرد.

هنر
برای نتیجه کاشت مو موفقیت آمیز و طبیعی ، طراحی خط مو باید با فرم و ظاهر صورت بیمار طبیعی و سازگار باشد. این نیاز به تجربه و درک زیبایی شناختی دارد.

درک بیمار
نقطه شروع عمل معاینه پزشکی است. در این مرحله درک بیمار به منظور انجام تجزیه و تحلیل نیازها و تدوین یک برنامه عملکرد خوب بسیار مهم است. 

منابع اضافی که موفقیت عمل کاشت مو را افزایش می دهد
برای افرادی که ریزش مو را تجربه می کنند ، پیوند مو نیز ممکن است به منابع دیگر نیاز داشته باشد. به عنوان نمونه ، اگر موهای اهدا کننده ، که در قسمت پشت سر انجام می شود ، برای پوشاندن کلیه مناطق طاسی کافی نیست ، احتمال انجام عمل پیوند موی مو بعید است. به همین دلیل برای اینکه بتوانید عمل موفقیت آمیز تر در عمل کاشت مو انجام دهید ، می توان از پیوند از قسمتهای مختلف بدن بیمار نیز استفاده کرد.


پیوند ریش به کاشت مو

کاشت مو

کاشت مو با استفاده از پیوند ریش ، به طور کلی در مواردی انجام می شود که بیمار از اهدا کننده ناکافی پوست دهنده پوست سر استفاده می کند و هنگامی که لکه های طاس بسیار گسترده ای برای پوشاندن آن هستند. پیوند ریش برای مدت طولانی و بعد از پشت سر در مرحله رشد (آناژن) باقی می ماند ، یک منبع دهنده عالی جایگزین برای پیوند مو است. پیوندهای ریش نسبت به پیوندهای پشت سر ضخیم تر است. به همین دلیل برای تأمین حجم بهتر در ناحیه پیوند شده ، پیوندهای موی استخراج شده از ریش در ناحیه فوقانی و تاج پیوند می شوند ، اما ممکن است این بهترین گزینه برای ترمیم موهای جلو نباشد.

پیوند مو بدن

کاشت مو

برای مردانی که قصد پیوند مو را دارند ، موهای بدن به عنوان منبع سوم دریافت کننده پیوند در نظر گرفته می شود. اگر گرافت هایی که از پشت سر استخراج می شود ، باز هم ناحیه ریش برای پوشاندن کافی نیست ، از بین گزینه های دیگر ، موهای قفسه سینه را می توان به عنوان یک منبع جایگزین مناسب برای فولیکول های مو در کاشت مو در نظر گرفت. 2 دلیل اساسی وجود دارد که موهای بدن به عنوان سومین منبع دهنده اضافی در پیوند مو در نظر گرفته می شود. دلیل اول این است که؛ پیوند موهای بدن ، بخصوص موهای قفسه سینه ، ساختار مشابهی با پیوند ریش دارند. آنها ضخیم هستند و یک یا دو مو دارند. در مورد دلیل دوم؛ از آنجا که فاز آناژن موهای بدن بسیار کوتاه تر است. موهای بدن کوتاهتر می شوند. این گفته می شود؛ از گرافت های موی بدست آمده از قفسه سینه در ترمیم موهای جلویی استفاده نمی شود.

 1. برداشت فولیکول های مو
  • FUT: برداشت محصول از طریق جراحی با برداشتن نواری از پوست موهای مو
  • FUE: به طور جداگانه هر واحد فولیکولی را جدا می کند
 2. ایجاد برش
 3. پیوند فولیکول های مو

افراد بین 20 تا 60 سال می توانند تحت عمل جراحی پیوند مو قرار بگیرند.

بیمار که تحت عمل جراحی کاشت مو قرار خواهد گرفت ، فقط 3 روز برای پیشگیری از عمل قبل از عمل و برای بهبودی نیاز دارد.

اگرچه مدت زمان جراحی با توجه به تعداد پیوندهایی که پیوند در آن انجام می شود متفاوت است ، اما معمولاً حدود 6 تا 8 ساعت طول می کشد.

برای پاسخ به عوارض احتمالی ، عمل باید در یک بیمارستان کاملاً مجهز انجام شود.

عمل کاشت مو با پزشک و حداقل 3 تکنسین پزشکی انجام می شود.

ممکن است حدود 6 تا 18 ماه طول بکشد تا نتیجه نهایی رشد مو مشاهده شود. از روز بعد از عمل ، بیمار می تواند انتظار داشته باشد تا 18 ماه شاهد رشد مو باشد.

کاشت مو می تواند ظاهر طبیعی تر و متراکم تری داشته باشد.

این یک راه حل دائمی برای درمان ریزش موی متوسط ​​تا شدید است.

این یک روش راحت است که به منظور اطمینان از بیماران با کمترین میزان ناراحتی طراحی شده است ، و هیچ جای زخم خارجی را پس از انجام این عمل باقی نمی گذارد.

روش پیوند مو FUE بار بهبودی سریعتر را به بیماران ارائه می دهد. آنها به راحتی می توانند به روال روزمره خود بازگردند و قادرند یک روز بعد از عمل به مسافرت بروند.

با برنامه عملیاتی صحیح ، هیچ خسارت در ناحیه اهدا کننده ایجاد نمی شود و حتی در بعد از انجام چندین عمل هیچ تغییری در ظاهر ایجاد نمی شود.

98٪ از پیوندهای پیوند شده به صورت موهای طبیعی رشد می کنند.


نکات مهم قبل از کاشت مو در کلینیک

قبل از کاشت مو لازم است تا به یک سری نکات توجه شود تا علاوه بر صرف هزینه و زمان، به نتیجه خوبی نیز دست یافت. انجام این عمل بسیار بی خطر و آسان است ولی برای کسب نتیجه بهتر باید به نکات بهداشتی و ایمنی قبل و بعد از عمل توجه شود. این عمل به دلیل حساسیت بالایی که دارد معمولا به صورت تیمی و توسط یک جراح با تجربه انجام می شود.

کاشت مو در شیراز

قبل از انجام عمل کاشت مو بهتر است ابتدا درمورد نحوه انجام آن تحقیق کنید و اطلاعات کافی را بدست آورید. برای انجام کاشت مو دو روش رایج به نام های FUT و FIT وجود دارد و افراد می توانند از طریق مشورت با پزشک خود بهترین و مناسب ترین روش را انتخاب کرده و سپس اقدام به انجام این کار نمایند. هنگام کاشت مو باید به این نکته توجه کرد که تمام موهای از دست رفته به طور کامل قابل برگشت و پرپشت شدن نیست بلکه اگر به درستی انجام شود می تواند 70 تا 90 درصد موهای از دست رفته برگردد.

ارسال کننده: هادی جعفری
تعداد بازدید: 924

به این مطلب رای بدهید

(1)

ارسال دیدگاه


دیدگاه کاربران

ا

علی اکبر زارع، پنچشنبه , 1399/02/04

سلام خسته نباشید من دوست دارم که یه مشاوره داشته باشم ممنون