کوتاه کردن مو ها نه تنها باعث تغییر در چهره مشود همچنین در سلامت نگه داشتن مو ها نیز کمک میکند. اما توجه کردن به نکاتی قبل از کوتاه کردن مو به ما کمک میکند تا برای کوتاهی مو تصمیم درست تری بگیریم و از نتیجه کار راضی شویم

  نکاتی قبل از کوتاهی مو  

یکی از سخت ترین تصمیماتی که که خانم ها در زندگی با آن برخورد دارند کوتاه کردن موهایشان است. کوتاهی مو از طرفی باعث سرعت رشد مو ها می شود هم باعث میشود که چهره از حالت یکنواختی خارج شود اما اینکه چه مدل مو و چه اندازه کوتاه کردن مو ها از سوال های رایجی است که هنگام تصمیم گرفتن برای کوتاهی مو ذهن هرکسی را مشغول خود می کند
در این مطلب قصد داریم برای جواب دادن به این دو سوال مهم به شما کمک کنیم تا بتوانید راحت تر در مورد کوتاه کردن موهایتان تصمیم بگیرید پس به دقت نکاتی که در ادامه مطلب جمع آوری شده بخوانید تا به جای پشیمانی از کوتاهی موهایتان برعکس از تغییر زیبایی که کوتاهی موهایتان در چهره شما ایجاد کرده لذت ببرید


►چرا تصمیم دارید که موی خود را کوتاه کنید؟

دانستن جواب این سوال به شما در تصمیم تان برای کوتاهی کمک خیلی خوبی میکند. پس کمی به دلایل تصمیم به کوتاهی مو بپردازیم تا انتخاب مدل کوتاهی نیز برایتان آسان تر شود.


● تصمیم به کوتاهی مو برای حفظ سلامت مو و حذف آسیب های مو

بسیاری از ما میدانیم که رسیدگی به موها باعث میشود که کیفیت جنس موهایمان به بهترین شکل حفظ شود. رنگ و دکلره کردن مو، تغذیه نامناسب، آب و هوای آلوده، ژنتیک، کمبود ویتامین و مسائلی ازین قبیل بسیار زیاد در سلامت مو ها تاثیر گذار است که یکی از شایع ترین مشکلات  موهای بلند خشکی مو و به دنبال پدیدار شدن موخوره هاست کسانی به به مو های بلند خود علاقه  دارند شاید در اولین قدم به دنبال کوتاهی مو نروند و سعی کنند با ویتامینه کردن، استفاده از سرم ها، درمان های خانگی و پزشکی این مسئله رو رفع کنند اما بسیاری از این ها درمان جوابگو نیست یا اگر هم باشد موقت است و شاید بتوان گفت اینجا پیشگیری بیشتر از درمان جوابگو است پس وقتی به دلایلی پیشگیری صورت نگرفته بهتر از برای درمان قطعی که همان کوتاه کردن موهاست اقدام کرد. پس بهتر است به نکاتی که ادامه آورده شده توجه کنید که درین شرایط بهتر است چقدر موهایتان کوتاه کنید.


آسیب دیدگی جدی مو ها

اگر دیر به فکر از بین بردن موخوره موها افتادید و آسیب موهایتان جدی و زیاد است (که معمولا این اتفاق به خاطر رنگ کردن زیاد و دکلره های بی کفیت است) بهتر است تا حذف زیادی از موها که درگیر خشکی و موخوره است اقدام کنید چون اگر به هر دلیلی موخوره های به حال خود رها شوند مثل علف های هزر که برای ادامه زندگی خود از بقیه تغذیه میکنند اینها نیز به مرور زمان در اثر گره خوردن و برخورد داشتن با باقی موها قسمت هایی که سلامت هستند نیز درگیر خشکی و موخوره میشود پس بهتر از بین مدل های کوتاهی مو مدلی که به فرم چهره تان می آید و دلخواه شماست انتخاب کند و از قد و حجم موهایتان کم کنید. 


پیشگیری از بیشتر شدن خشکی مو

اما بدانید اگر مدل کوتاهی موهایتان در حدی نیست که  موهای آسیب دیده تان را کامل  از بین ببرد لازم است که شروع به درمان هایی کنید که از آسیب به موهای سالمتان جلوگیری کنید و از طرفی بتوان به میزان کافی موهای آسیب دیده که حجمشان کم شده را راحت تر و به میزان کافی تغذیه کرد تا سلامتشان برگردد همچنین، به صورت برنامه ای متداوم هر سه ماه یک بار یک سانت از قد مو ها کم کنید تا موهای که دیگر قایلیت بازگشت ندارن از بین بروند و زمانی که مو ها به سلامت کامل رسیدند با رسیدگی به موهایتان و پیشگیری از آسیب به موهایتان موهای بلند سالمی را دارا شوید.


ریزش مو


● تصمیم به کوتاهی مو برای بیشتر شدن سرعت رشد مو

در باور بسیاری اینطور جا افتاده که کوتاه کردن مو تاثیر مستقیم در سرعت رشد مو دارد اما واقعیت اینطور نیست زیرا فولیکول های موجود در پوست سر تعیین کننده اصلی در سرعت رشد هستند. اما در مواقعی که مو دچار عارضه موخوره باشد که باعث شکسته شدن مو و ریزش مو از قسمت ساقه میشود و قد مو در حالت کلی تغییر کمی میکند و اینطور به نظر میرسد که سرعت رشد مو کم شده است. پس زمانی که مو کوتاه میشود که موجب برطرف شدن یا کم شدن این عارضه میشود ساقه های سالم مو بیشتر نمایان میشود پس در نتیجه  ریزش مو از قسمت ساقه های شکسته شده نیز کم میشود یا از بین میرود و اینطور به نظر میرسد که سرعت رشد مو بیشتر شده است در صورتی که مو در حالت سلامت بیشتر به رشد خود ادامه می دهد. ازین رو بهتر است هر 4 ماه یا 6 ماه یک با برای پیرایش موی خود اقدام کنید. ولی در فواصل بین کوتاهی همیشه به تغذیه مو اهمیت بدهید که نیاز به کوتاه کردن های پیاپی برای بازگشت سلامت مو نداشته باشید.


تصمیم به کوتاهی مو به خاطر گرمای هوا

تصمیم به کوتاهی مو به خاطر خسته شدن از موی بلند

تصمیم به کوتاهی مو برای امتحان مدل های کوتاهی مو

تصمیم به کوتاهی مو برای تغییر در چهره


فرم چهره خود را بشناسید

در قدم اول نیاز است که یک آگاهی کافی از فرم چهره به دست بیاورید تا مدل موهایی که مناسب چهره شما است را انتخاب کنید و زیبایی چهره تان را دوچندان کنید.

مدل موی کوتاه مناسب صورت گرد شکل

مدل موی کوتاه مناسب صورت بیضی شکل

مدل موی کوتاه مناسب صورت مستطیلی شکل

مدل موی کوتاه مناسب صورت مربعی شکل

مدل موی کوتاه مناسب صورت لوزی شکل

مدل موی کوتاه مناسب صورت مثلثی شکل


   1399/05/26 

ارسال کننده: فاطمه بیات
تعداد بازدید: 2125

به این مطلب رای بدهید

(5)

ارسال دیدگاه


دیدگاه کاربران