لیپوماتیک شکم و پهلو 

►لیپوماتیک شکم و پهلو چیست ؟

عمل لیپوماتیک در کل برای بیرون اوردن چربی از شکم و پهلو و یک نوع پیکرتراشی است.طبعا میدانیم که اب کردن چربی شکم و مخصوصا چربی پهلو ها بسیار سخت است.اگر توانایی و زمان ورزش را دارید که بهترین کار اب کردن چربی ها با ورزش است ولی برای اینکه بتوانید در زمان کم به اندام مورد نظر خود برسید، بهترین و سریع تری روش علمی لیپوماتیک است.


►عوارض عمل لیپوماتیک شکم و پهلو

بدون شک هیچ عمل جراحی بدون عوارض نخواهد بود اما میتوان با اقداماتی عوارض آن را کم کرد.چندین سال از اولین جراحی لیپوماتیک میگذرد و بزرگترین ایراد ان خستگی پزشک به دلیل طولانی شدن جراحی لیپوماتیک و ارتعاشات آن است.همچنین این ارتعاشات میتواند جراحاتی به بیمار نیز وارد کند به همین دلیل باید جراح تخصص کافی در عمل لیپوماتیک داشته باشد.

►آمبولی چربی در عمل لیپوماتیک

در اصل آمبولی زمانی رخ میدهد گه چربی وارد خون شود و سپس وارد قلب شده و احتمال سکته در فرد افزایش پیدا میکند.آمبولی چربی در جراحی لیپوماتیک بسیار کم است و بهتر است برای جلوگیری از این اتفاق قبل از عمل لیپوماتیک ، فشار خون و آزمایشات دیگری نیز انجام شود.


►هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو

هزینه لیپوماتیک به موارد زیادی بستگی دارد که تخمیمن حدودی قیمت نیز ممکن نیست ولی از عمل های دیگر ازران تر است.

- تجربه پزشک متخصص
- حجم چربی خروجی
- زمان بیهوشی
- هزینه کلینیک 


►معاینات قبل جراحی لیپوماتیک

قبل از جراحی زیبایی لیپوماتیک لازم است که سوابق بیماری ها شخص متقاضی لیپوماتیک کنترل شود تا حین و بعد از عمل عوارض جبران ناپذیری اتفاق نیفتند
سوابقی مثل سکته های قلبی یا مغزی، فشار خون بالا، سرطان، مشکلات قلبی عروقی، دیابت، لوپوس، بیماری هایی باعث ضعف سیستم ایمنی فرد میشوند، و اگر در قسمتی که قرار است جراحی لیپوماتیک انجام شود باید اگر چراحی قبلا صورت گرفته مورد برسی قرار بگیرد


►باید و نباید های قبل از جراحی لیپوماتیک

- متوقف کردن همه رژیم های غذایی به مدت 42 ساعت قبل از جراحی
- خودداری از کشیدن سیگار به مدت 42 ساعت قبل از جراحی
- خودداری از خوردن آسپرین به مدت 42 ساعت قبل از جراحی
- خودداری از مصرف روغن ویتامین E به مدت 24 ساعت قبل از جراحی
- خودداری از خوردن و آشامیدن به مدت 8 ساعت قبل از جراحی
- خودداری از استفاده از داروی تیروئید در روز جراحی


►دستگاه لیپوماتیک چگونه کار میکند

جراح متخصص برای لاغری به روش لیپوماتیک از میله ای به نام کانولا که جنس فلزی دارد، استفاده می کند. جراح در ابتدا در نواحی مشخص شده تزریقاتی انجام میدهد که باعث میشود واکنش هایی در بدن رخ دهد که ایجاد چربی سوزی کند. سپس در محل عمل سوراخی با قطر کم ایجاد میکند تا از آن قسمت میله کانولا را وارد بشود.

بافت های چربی زیر پوستی از طریق کانولا مکیده میشود و در خارج از بدن تخلیه میشود. با توجه به اینکه بافت های چربی تخلیه شده هنوز زنده و سلامت هستند قابلیت آن را دارند که به دیگر نواحی اندام تزریق شوند


► لیپوماتیک شکم پهلو تا چه مدت ماندگار است

کم کردن وزن با روش لیپوماتیک شکم و پهلو و برداشتن چربی های اضافه جزء ماندگار ترین راه کار ها می باشد و در اصل در لیپوماتیک با حذف سلول های که با عث رشد کردن چربی در زیر پوست میشود موجب ماندگار بالای تاثیرات لیپوماتیک بر شکم و پهلو میشود و نیاز به ورزش های سخت برای حفظ فرم اندام نیست. اما اگر جزء آن دسته از افراد هستید که به دلیل سبک تغذیه نامناسب دچار تجمع چربی و چاقی شدند لازم است که بعد از لیپوماتیک شکم پهلو در سبک تعذیه خود تغییر مهمی ایجاد کنید وگرنه باید منتظر بازگشت چاقی باشید.


بعد از لیپوماتیک چقدر امکان آمبولی است

عکس های جراحی لیپواتیک


فیلم عمل لیپوماتیک شکم و پهلو


  1399/05/25 

ارسال کننده: هادی جعفری
تعداد بازدید: 1484

به این مطلب رای بدهید

(3)

ارسال دیدگاه


دیدگاه کاربران

ا

ستوده ، شنبه , 1399/05/25

سلام من خواهرم میخواد شکم پهلوش رو عمل لیپوماتیک کنید ولی قند داره یعنی امکانش نیست که این عملو انجام بده؟

وب سایت آرایشی و زیبایی ، شنبه , 1399/05/25

قند ایشون اگه تحت کنترل باشه و عدد هموگلوبین هم نرمال باشه با تایید پزشک معالجشون این عمل قابل انجام است