پیکرتراشی، عمل پیکر تراشی ، لاغری با پیکرتراشی، روش های جدید پیکرتراشی همه اینها عناوینی هستند که روزانه زیاد با آن برخورد میکنیم. در دنیای امروز که چاقی و اضافه وزن یک معضل جهانی است و داشتن اندامی زیبا و خوش فرم مورد علاقه اکثر مردم است، طبیعی است که برای رفع مشکل چاقی و اضافه وزن از طریق علم و تکنولوژی تلاش های بسیاری میشود که روش های نوین و کم خطر تری ابداع تا در زمینه چاقی و فرم دهی اندام خدمات بیشتری ارائه شود. و اما موضوع جذاب و پیچیده ی پیکرتراشی....

  پیکرتراشی؛ آنچه باید بدانید  

► بهتر از ابتدا به جواب این سوال که پیکرتراشی چیست بپردازیم

خارج کردن بافت های چربی اضافه از نواحی مورد نظر در بدن را؛ شاید بتوان خلاصه ترین جواب یا ساده ترین جواب "پیکرتراشی چیست" دانست. اما زمانی که با مقوله پیکرتراشی برخورد میکنیم با روش های مختلف و پیچیده ای برخورد میکنیم که گاهی  سوال های بیشتری را در ذهن ما ایجاد میکند.
وااقعیت این است که شاید پیکرتراشی تعریف ساده ای دارد اما روش های مختلف برای انجام پیکرتراشی هرکدام دنیای متفاوتی دارند. پس اگر قصد انجام پیکرتراشی دارید نیازمند این هستید که اطلاعات کاملی در مورد انواع روش ها پیکرتراشی به دست آورید تا بتوانید بهترین روش پیکرتراشی که مناسب شرایط شما است را انتخاب کنید.


► با انواع روش های پیکرتراشی بیشترآشنا شویم

روش های پیکرتراشی به دو دسته کلی پیکرتراشی با جراحی (روش تهاجمی) و پیکرتراشی بدون جراحی (روش غیر تهاجمی) تقسیم میشود. 


► روش پیکرتراشی با جراحی

روش های پیکرتراشی تهاجمی که همان عمل جراحی است به کمک جراحی پلاستیک قابل انجام است که نواحی مختلف بدن مثل شکم، ران و بازو، و سینه را میتوان با جراحی پلاستیک پیکرتراشی کرد.

► روش پیکرتراشی بدون جراحی

 پیکرتراشی بدون جراحی که روشی غیر تهاجمی محسوب میشود روش های بسیار پرطرفدار در میان اکثریت هستند که هرکدام ازین روش ها با توجه به میزان چاقی افراد و شرایط هر فرد نتایج متفاوتی دارد

● روش های پیکرتراشی بدون جراحی عبارتند از:

 • پیکرتراشی به روش لیپوساکشن
 • پیکرتراشی به روش لیپوماتیک
 • پیکرتراشی به روش لیپولیز
 • پیکرتراشی به روش لیپوست
 • پیکرتراشی به روش بادی جت یا واتر جت
 • پیکرتراشی به روش ابدومینوپلاستی
 • پیکرتراشی به روش لیپوابدومینوپلاستی
 • پیکرتراشی به روش اولترازد
 • پیکرتراشی به روش پانیکولکتومی
 • پیکرتراشی به روش اسکالپتینگ یا کرایولیپولیز

● لیپوساکشن: همه آنچه باید بدانید 

جراحی لیپوساکشن که یکی از با سابقه ترین روش های پیکرتراشی است که حدود دو دهه ایی است که در سراسر دنیا از لیپوساکشن برای رفع چربی های موضعی استفاده می شود و یک روش کم تهاجمی به شمار می آید. طی سال های اخیر  با پیشرفت هایی که در علم و تکنولوژی رخ داده ابزار و روش های عمل لیپوساکشن نیز پیشرفت های قابل توجه و موثری داشته است. اما همچنان جراحان بسیاری، لیپوساکشن را راهکاری برای درمان چاقی نمیداند. در واقع کاربرد لیپوساکشن حذف چربی های اضافی است.

 - لیپوساکشن به طور کلی دو کاربرد دارد:

 • لیپوساکشن زیبایی: در لیپوساکشن زیبایی برای تغییر فرم بدن او کانتور بدن انجام میشود که در صورت همراه نبودن با رژیم و ورزش ماندگاری طولانی مدتی ندارد
   
 • لیپوساکشن  ترمیمی و ضروری: لیپوساکشن ترمیمی برای حذف چربی های در کسانی که مبتلا به بیماری های مزمن هستند. بیماری مزمن مثل اختلال در غدد لنفاوی  که باعث ایجاد تورم در بدن میشود و بیماری های ازین دست که بزشک برای بیمار تجویز میکند که هرچه سریع تر مقدار زیادی چربی حذف کند.

*

بهترین روش های پیکرتراشی کدام روش است؟

در مورد پیکرتراشی بدون جراحی چه میدانید؟

حقایقی که باید در مورد پیکرتراشی بدانید

پیکرتراشی و معایب آن

پیکرتراشی و مزایای آن

چه کسانی بهتر است پیکرتراشی انجام دهند

تفاوت روش های  پیکرتراشی در چیست

برای پیکرتراشی چقدر باید هزینه کنیم

مقایسه انواع روش های پیکرتراشی

چه کسانی نباید پیکرتراشی انجام دهند

نکاتی پیرامون انواع روش های پیکرتراشی

چه نقاطی از بدن را میتوان پیکرتراشی کرد

انواع روش ها پیکرتراشی برای ناحیه شکم و پهلو

روش پیکرتراشی سرد چگونه است

ماندگاری انواع روش های پیکرتراشی

  1399/05/30 

ارسال کننده: فاطمه بیات
تعداد بازدید: 301

به این مطلب رای بدهید

(1)

ارسال دیدگاه


دیدگاه کاربران