کاشت مو در کرج | کلینیک تخصصی کاشت مو کرج

 

کاشت مو در کرج

امروزه پدیده ریزش مو و طاسی سر در افراد زیادی  دیده می شود که باعث میشود که به دنبال کاشت مو در کرج  میروند. کاشت مو در روش های مختلفی انجام میشود که برای انجام آن ابتدا باید عوامل مختلفی که در ریزش مو و کم پشتی موی سر وجود دارند مشخص شوند.

عواملی از جمله عوامل ژنتیکی، کمبود ویتامین، بیماریها، اضطراب و استرس و نگهداری نامناسب از مو برخی از دلایل ریزش مو و کم پشتی موی سر بشمار می روند.


انواع روشهای کاشت مو کرج از سالها قبل به کمک افراد متخصص در کرج آمده و با روشهای مختلف کاشت مو سعی در رفع مشکل کم پشتی و طاسی سر نموده اند. کاشت مو در کرج  برای خانم ها و آقایان قابل اجراست. بهترین زمان کاشت مو برای آقایان پس از تثبیت سیستم هورمونی و متابولیسم بدن است. بدین ترتیب آقایان پس از ۳۰ سالگی می توانند اقدام به کاشت مو نمایند. در واقع این محدوده سنی بهترین بازدهی را در انواع روشهای کاشت مو به همراه خواهد داشت. نکته قابل ذکر این است که کاشت مو به عنوان آخرین راه حل برای درمان کم پشتی و طاسی سر افراد محسوب می شود. بطوریکه اگر افراد با انواع روشهای درمان مانند تجویز دارو، اصلاح روشهای مراقبت از مو و یا اصلاح روش تغذیه و زندگی موفق به درمان این مشکل نشوند، انواع روشهای کاشت مو به عنوان درمان قطعی این عارضه پیشنهاد و بکار گرفته می شود. در ادامه به بررسی و تشریح انواع روشهای کاشت مو به شرح ذیل می پردازیم.

کاشت مو با موهای طبیعی


کلینیک کاشت مو در کرج

کلینیک کاشت مو در کرج


بررسی و تشریح انواع روشهای کاشت مو

کاشت مو جهت رفع طاسی سر و کم پشتی مو در نواحی مختلف بکار می رود. در سالهای گذشته انواع روشهای کاشت مو مورد استفاده قرار می گرفتند که به مرور زمان به دلیل کارایی کمتر و عوارض بر جای مانده دیگر بکار نمی روند. در این بخش به تشریح روشهای مختلف کاشت مو می پردازیم.علاوه بر شهر کرج،طرفداران بسیاری به دنبال کاشت مو تهران هستند و بسیاری از آقایان و بانوان که در تهران که از تاسی رنج میبرند به مراکز کاشت مو میروند تا برای خود پیوند مو انجام دهند.


انواع روشهای کاشت مو در کرج

کاشت مو به روش FUT) Follicular Unit Transplantation)

این روش یکی از قدیمی ترین انواع روشهای کاشت مو بشمار می رود. روش FUT بیشتر شبیه لایه برداری و پیوند پوست بوده و بدین صورت است که فرد باید دارای بانک موی مناسبی باشد. منظور از بانک مو نواحی از بدن است که دارای موهای پرپشت و قوی بوده و قابل پیوند زدن به قسمت طاس سر می باشد. معمولا نواحی پشت سر افراد دارای فولیکول های مو قوی و پر تراکم هستند. نحوه کار بدین صورت است که از قسمت پشت سر نوارهای باریک از پوست سر به همراه تارهای مو برداشته شده و محل مورد نظر بخیه زده می شود. این لایه های پوستی به قطعات کوچکتر تقسیم بندی و به محل مورد نظر پیوند زده می شوند. روش FUT جزو انواع روشهای کاشت مو است که به دلیل معایب و عوارض زیاد در حال حاضر بکار نمی رود.


کاشت مو حرفه ای

 


کاشت مو به روش FIT در کرج

 روش کاشت مو FIT نیز در کرج انجام میشود. بدین صورت است که فولیکولهای مو از نواحی مورد نظر برداشته شده و به قسمتهای کم پشت و طاس منتقل می شوند. در این روش در محل های مورد نظر برای کاشت توسط سوزنهای مخصوص حفره های کوچکی ایجاد می نمایند و عملیات انتقال تارهای مو به آن انجام می گیرد. روش FIT یکی از انواع روشهای کاشت مو بوده که نیاز به عمل جراحی ندارد و بصورت موضعی انجام می شود. در هر جلسه حدود ۱۵۰۰ تار مو قابلیت انتقال داشته و بسته به وسعت طاسی و کم پشتی سر ممکن است به چندین جلسه احتیاج داشته باشد.


کاشت مو به روش BHT) Body Hair Transplant) در کرج

روش BHT یکی از انواع روشهای کاشت مو است که سالها در شهر کرج برای پیوند مو مورد استفاده قرار میگیرد. به معنی انتقال فولیکول و تارهای مو از نواحی مختلف بدن به قسمتهای طاس سر است. در این روش از قسمتهایی مانند سینه، کتف، ران، پشت و غیره که دارای بانک مو مناسبی هستند برای انتقال مو استفاده می شود. این روش در زمانی که پشت سر افراد از وضعیت بانک مو مناسبی برخوردار نیست به عنوان روشی ترکیبی بکار برده می شود. با توجه به وضعیت ظاهری متفاوت تارهای مو در نواحی مختلف بدن با موی سر، نمی توان از این روش به تنهایی استفاده کرد. از اینرو روش BHT یکی از انواع روشهای کاشت مو ترکیبی بشمار می رود.


قیمت کاشت مو در کرج


کاشت مو به روش SUT در کرج

روش SUT یکی از انواع روشهای کاشت مو نوین و مدرن محسوب می شود. تفاوت عمده این روش در دقت بالا و کیفیت عالی به واسطه استفاده از دستگاه های اتوماتیک، مدرن و مجهز در کاشت مو است. کلیه مراحل از برداشتن تارهای مو، پانچ لیزری و کاشت مو در محل های مورد نظر توسط دستگاه صورت می گیرد. در این روش بدلیل امکان کاشت حداقل ۱۰.۰۰۰ تار مو وجود داشته، لذا در اغلب موارد در یک جلسه اتمام می یابد. تارهای مو در روش SUT تا هنگام کاشت مو فریز شده لذا امکان تخریب آنها بسیار کم می شود. این روش یکی از انواع روشهای کاشت مو پیشرفته محسوب می شود.


البته انواع روشهای کاشت مو دیگری در کرج استفاده میشود مانند PRP، Punch Graft، Scalp Reduction  و MFIT نیز وجود دارند که جزو روشهای کاشت مو بشمار آمده ولی بطور گسترده مورد استفاده قرار نمی گیرند.


کاشت مو در کرج

 


مزایا و معایب انواع روشهای کاشت مو

هر کدام از انواع روشهای کاشت مو دارای مزایا و معایبی است. در ادامه به بررسی مزیت ها و عیوب هر یک از روشهای کاشت مو می پردازیم.


روش کاشت مو FUT نیاز به بیهوشی کامل شخص دارد. امکان باقی ماندن جای زخم در پشت سر وجود داشته و دوره نقاهت طولانی مدت دارد. در این روش بدلیل برداشتن لایه های پوست سر امکان کشیدگی پوست گردن وجود دارد. مزیت این روش این است که امکان رویش موفقیت آمیز تارهای مو بالاست.


روش کاشت مو FIT یکی از انواع روشهای کاشت مو است که دوره نقاهت کوتاهتری نسبت به روش FUT دارد. در این روش ممکن است جای سوراخهای کاشت مو در محل طاس سر باقی بماند.


روش کاشت مو BHT یکی از انواع روشهای کاشت مو است که به تنهایی قابل استفاده نمی باشد. این روش به عنوان روش ترکیبی و استفاده از تارهای مو پشت سر، نتیجه خوبی خواهد داشت.


روش کاشت مو SUT یکی از بهترین انواع روشهای کاشت مو بوده که مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش دوره نقاهت بسیار کوتاه بوده و جای پانچ لیزری و زخم روی سر خیلی کم دیده می شود. مراجعه به مراکز معتبر و انجام کار توسط کادر پزشکی متخصص و دستگاههای مدرن حائز اهمیت زیادی است. هزینه آن نسبت به سایر روشهای بیشتر و کیفیت کار بالاتر خواهد بود.  


کلینیک فوق تخصصی کاشت مو

بهترین کلینیک کاشت مو و ابرو فردیس


به این مطلب رای بدهید

(1)
بازدید: 1,983 مرتبه

ارسال دیدگاه


دیدگاه کاربران
برچسب ها