همه‌ی انتخاب‌ها بر اساس رنگ پوست خودتان !

همه‌ی انتخاب‌ها بر اساس رنگ پوست خودتان !

 

رنگ پوست شما مناسب کدام لباس، زیورآلات یا لوازم آرایشی است، کدام رژ را باید استفاده کنید یا سراغ کدام پیراهن مجلسی بروید؟ حتما تا به حال متوجه شده‌اید که گاهی یک رنگ، پوست شما را شفاف و باز نشان می‌دهد، در حالیکه رنگ به ظاهر مشابه دیگری می‌تواند اثر عکس داشته باشد.

وقتی نوبت به مد و فشن می‌رسد لازم است با اصطلاحات خاصی به شکل ویژه‌ آشنایی داشته باشید، مثلا بدانید رنگ پوست سرد یا گرم چیست. دانستن این نکته به شما کمک می‌کند رنگ‌ها را درست انتخاب کنید، زیباتر دیده شوید و همیشه سرحال به نظر برسید.

انواع رنگ پوست

رنگ پوست خودتان را بشناسید

اولین گام در شناختن رنگ پوست این است که بدانید به کدام گروه رنگی تعلق دارید، عاجی، روشن، متوسط، برنزه یا تیره.

اما مهمتر این است که بدانید زمینه‌ی رنگ پوست شما چیست، به این ترتیب ممکن است در ظاهر رنگ پوست شما با رنگ دیگری یکسان به نظر برسد اما زمینه‌های متفاوتی داشته باشد. زمینه‌های رنگی پوست به سه گروه زیر تقسیم می‌شود:

  • رنگ پوست سرد: زمینه‌ی صورتی، قرمز و آبی
  • رنگ پوست گرم: زمینه‌ی زرد، هلویی و طلایی
  • رنگ پوست طبیعی: ترکیبی از رنگ پوست سرد و گرم

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که ممکن است رخ دهد این است که فکر کنید اگر رنگ پوست روشنی دارید ممکن نیست زمینه‌ی رنگی پوست شما گرم باشد. در واقع بسیاری از زنان با پوست روشن و سفید زمینه‌ی رنگی گرم دارند، مثل نیکل کیدمن و بسیاری از زنان با پوست سبزه یا تیره هم زمینه‌ی رنگی سرد دارند.

اما چطور بدانید که در کدام دسته از زمینه‌های رنگ پوست قرار می‌گیرید؟ در ادامه می‌توانید 5 روش را برای تشخیص سردی یا گرمی رنگ پوست خود بخوانید.

تشخیص رنگ پوست

روش اول: تشخیص رنگ پوست از روی رگ‌ها

آستینتان را بالا بزنید و به رگ‌های روی مچ دستتان نگاه کنید. آن‌ها آبی به نظر می‌رسند یا سبزرنگ‌اند؟

  • اگر رگ‌های روی مچ دست، به نظر آبی می‌رسند، شما زمینه‌ی رنگی سرد دارید.
  • اگر رگ‌ها به نظر سبز هستند شما پوست گرمی دارید. در واقع این رگ‌ها نیستند که در زنانی با تناژ رنگی پوست گرم سبز می‌شوند بلکه هاله زرد پوست، روی رنگ آبی رگ باعث می‌شود رنگ رگ‌های شما سبز دیده شود.

زیورآلات زنانه

روش دوم: تکنیک استفاده از زیورآلات

به این فکر کنید که جواهرات و زیورآلات نقره‌ای بیشتر به شما می‌آیند یا جواهرات زرد رنگ. مهم نیست که شما کدام یک را بیشتر دوست دارید یا ترجیح می‌دهید، مهم این است که با کدام یک بهتر دیده می‌شوید و صورت و پوست شما را بازتر می‌شود.

  • اگر زمینه ی پوست شما سرد باشد، زیورآلات نقره‌ای برای شما مناسب‌تر است.
  • اگر زمینه ی پوست شما گرم باشد، با زیورآلات زرد، شاداب‌تر دیده می‌شوید.

رنگ پوست من چیست

روش سوم: تست رنگ طبیعی

کدام یک از رنگ‌های طبیعی برای صورت شما مناسب‌ترند؟ پوست، چشم‌ها و صورت شما با سفید روشن یا مشکی بهتر دیده می‌شود و یا با کرم و قهوه‌ای؟ در صورتی که با سفید و مشکی زیباتر می‌شوید پوست سرد دارید و در صورتیکه با کرم و قهوه‌ای راحت‌ترید پوست شما گرم است.

رنگ مو

روش چهارم: رنگ مو و چشم‌های شما چه است؟

رنگ مو و رنگ طبیعی چشم‌های شما می‌تواند بگوید که آیا زمینه پوست شما سرد است یا گرم و یا طبیعی.

  • اگر چشم‌هایتان آبی، طوسی یا سبز است و یا رنگ طبیعی مویتان به بلوند، قهوه‌ای و مشکی با تناژ آبی، نقره‌ای، بنفش و دودی نزدیک می‌شود می‌توان گفت شما پوست سرد دارید.
  • اگر تناژ پوستی‌ شما گرم باشد احتمالا رنگ چشم قهوه‌ای یا عسلی دارید و رنگ طبیعی موهایتان هم بلوند، قرمز و مشکی با زمینه‌ی طلایی، قرمز، نارنجی یا زرد است.

آفتاب گرفتن

روش پنجم: آفتاب گرفتن و برنزه شدن

وقتی آفتاب می‌گیرید، پوست شما طلایی-قهوه‌ای می‌شود یا می‌سوزد و ابتدا قرمز می‌شود؟ کسانی که تناژ رنگ پوستشان خنک است معمولا اول می‌سوزند و کسانی که پوست گرم دارند از همان ابتدا برنزه می‌شوند.

کدام رنگ‌ها را انتخاب کنید؟

در نهایت شکی نیست که برخی رنگ‌ها برای برخی زمینه‌های پوستی مناسب‌تراند. اگر پوست گرم دارید بهتر است سراغ رنگ‌های زرد، نارنجی، قهوه‌ای، عاجی و قرمز بروید.

رنگ پوست تیره برنزه سبزه

اگر رنگ پوست شما خنک است آبی، سبز، صورتی، بنفش، سبزآبی و قرمز روشن یا قرمز با ترکیب آبی بپوشید. این رنگ‌ها برای شما عالی هستند.

رنگ پوست سفید روشن

ارسال کننده:
تعداد بازدید: 1866

به این مطلب رای بدهید

(1)

ارسال دیدگاه


دیدگاه کاربران