آموزش شینیون خطی جلوی سر | اموزش شینیون خطی جدید | اموزش شینیون خطی ساده

آموزش شینیون خطی جلوی سر | اموزش شینیون خطی جدید | اموزش شینیون خطی ساده

جدیدترین روش های شینیون مو

 

شینیون چیست ؟

 شینیون یک کلمه فرانسوی می باشد و به معنی این است که موها را در پشت گردن به وسیله یک سنجاق جمع کردن . در گذشته بیشتر زنان یونانی و چینی از شینیون استفاده می کردند ولی امروزه با طرح ها و  روش های زیادی که برای شینیون مو وجود دارد محبوبیت زیادی بین تمامی افراد بخصوص بانوان قرار گرفته است .

شاید در نگاه اول اکثر افراد بتوانند شینیون مو را انجام دهند اما برای طرح های زیبا باید یک آرایشگر خبره وارد عمل شود و هنر خود را به نمایش بگذارد . در گذشته بیشتر افرادی که موهای پر و بلندی داشتند می توانستند موها را شینیون کنند اما با توجه به طرح های زیادی که موجود است  و همان هنر آرایشگر موهای کوتاه هم می توانند از این هنر بهره مند شوند . جدیدترین روش های شینیون مو  روز به روز رو به افزایش هستند .

بهترین آموزشگاه آرایشگری در شیراز

ابزارهایی که در شینیون استفاده می شود

برای آرایش مو ابزارهایی زیادی وجود دارد و با توجه به جدیدترین روش های شینیون مو ابزارهای متناسب با شینیون ها به بازار آمده است ، این ابزار ها به دو دسته تقسیم می شوند ابزار های ساده و ابزارهای  حرارتی و در آخر کار اسپری های تثبیت کننده مو می باشد . ابزارهای ساده مانند : کلیپس ، کش ، تل ، انواع تورها معمولی و نامرئی ، بیگودی های متن.ع ، گیره مویی ، پروتزهای اسفنجی در رنگ های مختلف ، مو مصنوعی در رنگ های مختلف ، چوب شینیون . ابزارهای حرارتی مانند : سشوار ، اتوی مو و حالت دهنده ها مانند بابلیس مو . برای تثبیت کردن مو می توانید از چسب مو ، ژل مو ، تافت و غیره استفاده کنید .

  0910 880 96 60


در شینیون باید به چند تکنیک اصولی مو توجه کنید :

 • اولین اصلی که باید در زمان جدیدترین روش های شینیون مو باید رعایت شود این است که در مکان مناسبی بایستید و هر حرکتی که با دست هایش انجام می دهد اصولی و درست باشد .    
 • دومین اصلی که باید در جدیدترین روش های شینیون مو رعایت شود این است که با استفاده از هنری که آموخته اید به موها حجم دهید تا شینیون موهایتان زیباتر شود .
 • سومین اصل که باید در جدیدترین روش های شینیون مو رعایت شود  این است که سعی کنید از تمامی متدها برای زیبا شدن شینیون استفاده کنید مثلا بافت امروزه در شینیون بسیار طرفدار دارد .
 • زمان در شینیون بسیار مهم است زیرا زمان زیاد شما را کم تجربه نشان می دهد و همچنین برای سلامتی شما مضر است . سعی کنید زمان مناسبی را برای شینیون بگذارید .
 • پیچیدن و حلقه کردن مو در جدیدترین روش های شینیون مو بسیار تاثیر گذار است .
 • آخرین اصلی که باید در جدیدترین روش های شینیون مو رعایت شود این است که از تثبیت کننده های مو استفاده شود .

آموزش شینیون خطی

روش های شینیون مو

 برای جدیدترین روش های شینیون مو باید قبل از هرکاری مو را با توجه به جنس و حالت مو آماده کنید به این صورت که :

 • برای موهای صاف باید فقط موها را سشوار کنید و از هیچ ماسک مو و یا نرم کننده ای استفاده نکنید .
 • برای موهای کم حجم بهتر است از حجم دهنده ها استفاده کنید که شینیون شما را زیباتر نشان دهد .
 • برای موهای فر و وز دار اگر قصد دارید شینیون صاف انجام دهید باید محلول دو فاز را به همراه سشوار استفاده کنید و اگر قصد دارید شینیون فر انجام دهید فقط قبل از شینیون موها را سشوار کنید .
 • برای موهای لخت و صاف اگر قصد دارید شینیون صافی داشته باشید ژل ها و یا موس حجم دهنده مو را به همراه سشوار استفاده کنید و اگر قصد دارید شینیون فر انجام دهید قبل از شینیون از موس استفاده کنید  تا موهایتان حجم بگیرد .

برای جدیدترین روش های شینیون مو مدل های مختلفی وجود  دارد و برای زیبا کردن شینیون ها می توانید از زیورآلاتی که مختص مو هستند و همچنین گل های طبیعی استفاده کنید . در زیر به انواع روش های شینیون مو می پردازیم :

 1. شینیون با موهای مصنوعی با کیفیت بالا : امروزه موهای مصنوعی کیفیت بسیار خوبی دارند و دیگر مثل قدیم نیستند . شینیون با موهای مصنوعی بیشتر برای افرادی که موهای کمی دارند و یا برای شینیون های پرکار که نیاز به مو زیادی دارند مورد استفاده قرار میگیرد . یکی از مهم ترین اصل هایی که باید در شینیون با موهای مصنوعی رعایت شود این است که اطرافیان متوجه نشوند که شما از موهای مصنوعی استفاده کرده اید .
 2. شینیون موهای کوتاه : در این روش به دلیل کوتاه بودن امکان نصب موهای اضافی وجود ندارد و آرایشگر با استفاده از هنری که دارد موها را به  بهترین شکل آرایش می دهد .
 3. شینیون های کلاسیک : این شینیون طرفداران زیادی دارد و از قدیم بوده است به این صورت که موها با یک کش جمع می شود سپس با توجه به سلیقه مشتری شینیون می شود .
 4. شینیون های باز و بسته : این مدل شینیون ها به این صورت است که جلوی سر به صورت کلاسیک و یا فشن درست می شود و پشت مو ها باز است و می توان فر یا صاف باشد .
 • شینیون با بافت : شینیون همراه با بافت انواع مختلفی دارد و در جدیدترین روش های شینیون مو از بافت های متنوع استفاده می شود .
 1. جدیدترین روش های شینیون مو خطی و حرارتی که در زیر به صورت کامل توضیح داده ایم .

شینیون های خطی چیست ؟

 شینیون های خطی از جدیدترین روش های شینیون مو می باشد و بسیار طرفدار دارد . در یک زمانی اکثر آرایشگران از مدل فشن استفاده می کردند اما امروزه شینیون خطی یکی از پرطرفدار ترین شینیون های حال حاضر می باشد و بیشتر بازیگران هالیوودی از این سبک استفاده می کنند . برای همین از هر ده مدل شینیون در آرایشگاه های معروف نه مدل را با استفاده از شینیون های خطی آرایش می کنند .

 • در گام اول باید جنس و حجم موها را در نظر بگیرید و با توجه به آن رفتار کنید سپس برای اینکه کاری تمیز داشته باشید باید موها را به بهترین نحو براشینگ کنید .
 • در گام بعدی که در شینیون های تاثیر گذار است این است که از بهترین و سبک ترین کرم های مو و یا اسپری مو استفاده شود تا بهتر حالت بگیرد . سپس بعد از حالت دادند باید موها را با سنجاق مویی فیکس کنید .
 • اگر پروتز و موهای اضافی استفاده می کنید حتما سعی شود از رنگ های مشابه با رنگ مو استفاده کنید .
 • در پایان کار اسپری تثبیت  کننده مو را می زنید و سپس سنجاق ها را بعد از فیکس شدن موها بر می دارید .
 • برای زیبا شدن شینیون های خطی بهتر است از گل های طبیعی استفاده کنید زیرا به شینیون شما جلوه خاصی میدهد .

شینیون خطی

شینیون های حرارتی چیست ؟

 این نوع شینیون ها از جدیدترین روش های شینیون مو می باشد که کمترین استفاده را از ابزارهای ساده شینیون استفاده می کنند و بیشتر از ابزارهای حرارتی برای زیبا کردن  مو استفاده می کنند . در شینیون های حرارتی از سشوار ، بابلیس و اتوی مو زیاد استفاده می شود این شینیون ترکیبی از شینیون خطی و کلاسیک می باشد . در این شینیون باید موها نسبتا بلند باشد و اگر پر باشد زیباتر می شود زیرا در این سبک از گیره و سنجاق کمتر استفاده می شود و بهتر است از موهای مصنوعی استفاده نشود . بعضی از آرایشگران تصور می کنند برای اینکه موها را تغییر حالت میدهند براشینگ مهم نیست اما این تصور غلط است به خصوص برای این شینیون موهای حرارتی براشینگ عالی در نتیجه کار بسیار اثرگذار است  . در زیر تمامی مراحل برای جدیدترین روش شینیون مو حرارتی را به شما آموزش می دهیم :

 1. در ابتدا باید جنس مو و حجم مو را در نظر بگیرید و مطابق با آن رفتار کنید ( نوع کار کردن با هر مویی را در بالا توضیح داده ایم ) سپس موها را با سشوار به بهترین نحو براشینگ می کنید .
 2. در اکثر نمونه ها بالای سر به صورت ساده و بوکله می باشد . باید دقت کنید در این مرحله جلوی سر و پشت سر را جدا کنید و مدلی که می خواهید را مشخص کرده باشید . تمام آرایشگران حرفه ای شینیون را از پشت سر شروع می کنند تا قدرت مانور بیشتری داشته باشند .
 3. اگر قسمت جلوی سر را قصد دارید بوکله کنید برای اینکه بوکله خوبی داشته باشید لایه های نازکی از مو را جدا کنید و سپس کم کم پوش دهید . دقت کنید حجم بوکلی که انجام میدهید نه خیلی کم و نه خیلی زیاد باشد و متناسب با شینیون مو باشد .
 4. گاهی اوقات لازم می شود از پروتز و یا موهای مصنوعی استفاده شود باید دقت شود که از رنگ های مشابه استفاده شود .
 5. در حین کار سعی کنید از اسپری های تثبیت کننده سبک استفاده کنید  و همچنین قبل از حالت دادن به مو از کرم مو استفاده کنید زیرا کرم مانند ژل و یا دیگر تثبیت کننده ها مو را سنگین و چرب نمی کند و این ویژگی را دارد که موها راحتتر حالت بگیرند .
 6. در آخر کار باید سعی کنید قسمت هایی که وز شده است را بگیرید و با اسپرهای تثبیت کننده کار را به پایان برسانید .

شینیون خطی

 

مدلهای مختلف شینیون عروس سال به سال زیاد می شود و اگر عروسی به روز عروسی یا نامزدی خود نزدیک باشد یا اگر خانمی برای مراسم خاصی دنبال انتخاب بهترین مدل شینیون برای موهایش باشد گیج و سردرگم می شود .

انجام خدمات شینیون مو برای زیباتر دیده شدن کل نمای یک خانم است و اگر درست انتخاب نشود ممکن است این زیبایی را به همراه نیاورد.

در واقع هنر شینیون مو مانند سایر هنرهای آرایشی اگر در مشیر درست خود به کار گرفته نشود نمی تواند کمی در جهت زیبایی و حس اعتماد یک خانم داشته باشد و البته انتخاب نادرست قضیه را برعکس خواهد کرد.

 

 

 

 

 

برچسب ها

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید