فروشگاه اکسسوری مردانه | فروشگاه اکسسوری مردانه

چه چیزی باعث تفاوت یک استایل شیک با یک استایل معمولی می‌شود؟ جواب این سوال اکسسوری‌ها هستند. اکسسوری مردانه نیز مانند اکسسوری‌های زنانه باعث کامل شدن و جذاب‌تر شدن استایل آقایان می‌شود. بر خلاف اکسسوری‌های زنانه، اکسسوری‌های مردانه تعداد محدودتری دارند و در میان میان تنها چهار اکسسوری مردانه جزو مهم‌ترین‌ها محسوب می‌شوند که آقایان برای داشتن یک استایل و تیپ کامل و شیک به همه آن‌ها نیاز دارند. اما علاوه بر انتخاب اکسسوری، نحوه استفاده از آن نیز اهمیت دارد و اگر به درستی آن را در کنار لباس‌های خود به کار نبرید در واقع مرتکب اشتباه مد شده‌‌اید.

0991 71 71 512

1.  ساعت مچی

کاربرد اصلی ساعت اعلام زمان است اما در اصول شیک‌پوشی ساعت مچی کاربردی فراتر از آن دارد به خصوص اگر از لباس‌های رسمی استفاده کرده باشید بستن ساعت مچی یک ضرورت است. هرچه تیپ شما رسمی‌تر باشد ساعت شما نیز باید ظاهر ساده‌تری داشته باشد، یعنی یک ساعت با 12 نشانه عدد، سه عقربه و یک صفحه ساده، در این حالت است که می‌توان گفت ساعت مچی شما زیبا و مناسب تیپ شما انتخاب شده است.

2. انگشتر

انگشتر مردانه به عنوان یکی از انواع جواهرات شاید در نظر بسیاری از آقایان ضروری نباشد اما این اکسسوری مردانه کوچک می‌تواند بیانگر شخصیت و جایگاه شما باشد. آقایان معمولا خودشان برای خرید انگشتر به فروشگاه مراجعه نمی‌کنند اما به مناسبت‌های مختلفی ممکن است انگشتر هدیه بگیرند اما به خاطر داشته باشید که شما باید انگشتر نامزدی، انگشتر کلاسیک یا انگشترهایی مربوط به تیم‌های ورزشی و … را با افتخار به دست کنید چون این انگشترها تیپ رسمی شما را کامل خواهند کرد. هرچند بهتر است در استفاده از  حلقه و انگشتر زیاده روی نکنید اما حتما حداقل یک عدد (معمولا حلقه ازدواج) خود را به دست داشته باشید.

3. دکمه سردست

اگر پیراهن رسمی با سردست فرانسوی پوشیده باشید دیگر دکمه سردست یک اکسسوری به حساب نمی‌آید بلکه یک ضرورت است. پیراهن رسمی با سردست فرانسوی تنها در موقعیت‌های رسمی استفاده می‌شود بنابراین اگر از دکمه سردست باکیفیت و زیبا استفاده کنید و البته روش استفاده از آن را هم بدانید تا حد زیادی استایل خود را ارتقاء داده‌اید. دکمه سردست‌ها را در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع و در جنس‌های مختلف مانند شیشه‌ای فلزی، پلاستیکی و … می‌توان یافت اما کارشناسان مد توصیه می‌کنند نوعی را انتخاب کنید که توجه بقیه را به خود جلب نکند.

4. گیره کراوات

در پوشش رسمی غربی کراوات یکی از بخش‌های اصلی تیپ مردانه محسوب می‌شود بنابراین کراوات یک اکسسوری نیست اما اکسسوری‌های مخصوص به خود را دارد مانند گیره کراوات، زنجیر کراوات یا سنجاق کراوات که هر کدام را در شرایط خاصی می‌توان استفاده کرد. اما در این میان گیره کراوات کاربردی‌ترین نوع اکسسوری مربوط به کراوات است. این گیره کمک می‌کند تا دو بخش جلویی و عقبی کراوات به هم و به پیراهن متصل باقی بمانند و وقتی که در فضای باز و در مقابل جریان باد هستید ظاهر مرتب‌تری داشته باشید. علاوه بر این گیره کراوات ظاهر آقایان را شیک و کلاسیک نشان می‌دهد و بیشتر استایلی رسمی و اداری دارد. بهترین رنگ برای گیره کراوات، طلایی یا نقره‌ای است، به خصوص نقره‌ای که با کت و شلوار مشکی هماهنگی زیبایی به وجود می‌آورد. البته می‌توانید از رنگ‌های دیگر نیز به شرطی که با بقیه تیپ شما همخوانی داشته باشد استفاده کنید.

از کجا بفهمید که از اکسسوری مردانه درست استفاده کرده‌اید؟

مهم‌ترین اصل در استفاده از جواهرات یا اکسسوری مردانه این است که مطمئن شوید این اکسسوری به تیپ شما می‌آید و با آن هماهنگ است یعنی جدا از بقیه به نظر نمی‌رسد و تیپ شما را نامرتب و شلخته نشان نمی‌دهد. بخش اصلی تیپ رسمی مردانه کت و شلوار است و بقیه چیزها یعنی پیراهن، کراوات، کفش و کمربند و پوشت نیز باید به نحوی انتخاب شوند که با کت و شلوار هماهنگ باشند پس اگر پس از پوشیدن لباس‌ها و اکسسور‌ها خود را در آینه بررسی کردید و متوجه شدید یکی از این بخش‌ها بیش از کت و شلوار خودنمایی می‌کند و یا جدا از بقیه دیده می‌شود یعنی در انتخاب این اکسسوری استفاده کرده‌اید. به خاطر داشته باشید که میانه روی و اعتدال اصل اول شیک‌پوشی در تیپ‌های رسمی و کلاسیک مردانه است و اگر می‌خواهید جمع و جور و شیک به نظر برسید نباید در هیچ کاری زیاده روی کنید که استفاده از اکسسوری‌ها هم یکی از این کارها است. مثلا به جای این که سه انگشتر و یک دستبند و یک ساعت در یک دست خود داشته باشید آن‌ها را در یک ساعت مچی و یک انگشتر خلاصه کنید تا شیک‌تر و با استایل‌تر به نظر برسید. هرچند در تیپ رسمی خود کت و شلوار مهم‌ترین بخش است و اولین گام انتخاب یک کت و شلوار شیک و خوش‌فرم و اندازه تن شماست اما این به تنهایی کافی نیست و این اکسسوری‌ها هستند که آن را کامل می‌کنند به شرطی که به درستی انتخاب شده باشند.

اکسسوری مردانه بسیار زیبا و متنوعی در بازار وجود دارند که استفاده از آن‌ها استایل مردان را زیر و رو خواهد کرد. از این راهنمای خرید و استفاده از زیورآلات مردانه استفاده کنید و کلیشه‌های قدیمی را دور بیندازید

اکسسوری مردانه ، متناسب با اندام

 

گزینه‌هایی را انتخاب کنید که به جثه‌ شما بیایند. اگر مرد درشت هیکلی هستید، هیچ وقت سراغ زیورآلات نازک و ظریف نروید و اگر به گروه مردان لاغر اندام و استخوانی تعلق دارید، سراغ زیورآلات بزرگ نروید. همچنین به نکات زیر دقت داشته باشید:

دستبند:

به مچ دست‌هایتان دقت کنید، اگر پهن است سراغ دستبند و ساعت پهن بروید و اگر نازک است، از دستبند و ساعت‌های باریک‌تر استفاده کنید.

گردنبند:

اگر گردنتان پهن است، از گردنبند بزرگ و پهن استفاده کنید و اگر لاغر است سراغ انتخاب‌های ظریف‌تر بروید.

انگشتر:

مردانی که انگشتان درشت و کشیده دارند سراغ انگشترهای بزرگتر و پهن‌تر بروند. درست بر خلاف مردانی که انگشتان کوتاهی دارند.

یک جا متمرکزشان نکنید

 

یکی از اشتباهاتی که مردان در رابطه با استفاده از زیورآلات مردانه انجام می‌دهند، متمرکز کردن آن‌ها در یک بخش از بدن است. شما قرار نیست با متمرکز کردن زیورآلات حواس بیننده را از استایل خود منحرف کنید و فقط به مچ دست یا گردن سوق بدهید. پخش کردن و ایجاد تعادل در مورد استفاده از زیورآلات باعث می‌شود شیک‌تر به نظر برسید.

چطور موقعیت‌ها را تشخیص دهیم؟

 

حواستان باشد که زیورآلات مردانه مثل زیورآلات زنانه نیستند که بتوان در هر موقعیتی از آن‌ها استفاده کرد.

مدرسه یا محیط آموزشی:

در محیطی که آموزشی است تا جایی که امکان دارد جلب توجه با زیورآلات را کنار بگذارید.

سر کار یا مصاحبه کاری:

در مصاحبه‌های کاری استفاده از زیورآلات را برای خودتان قدغن کنید. سر کار هم اگر قصد دارید از زیورآلات استفاده کنید به قواعد محیط توجه کنید.

از حد به در نبرید

یک ضرب المثل دنیای مد می‌گوید «زیورآلات آخرین چیزی است که شما می‌پوشید اما اولین چیزی است که به چشم می‌آید». درست به همین دلیل هم باید حد را نگه دارید و حواستان باشد خودتان را در انبوهی از زیورآلات غرق نکنید.

به تناژ پوست خود دقت کنید

توجه به تناژ پوست، به شما کمک می‌کند زیورآلات مناسب را پیدا کنید.

اگر رگ‌های دست شما آبی یا بنفش هستند پوست شما تناژ سرد دارد. برای شما پلاتینیوم یا نقره مناسب است.
اگر رگ‌های دست شما سبز است تناژ پوست شما گرم است و زیورآلات طلایی رنگ یا مسی برایتان مناسب هستند.
اگر رگ‌های دست شما آبی، سبز و بنفش است تناژ پوست شما خنثی است و زیورآلات طلایی رنگ و نقره‌ای، هر دو برای شما مناسب هستند.

0991 71 71 512

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید