تماس      

دکاپاژ یعنی روشن کردن ابروهای تیره برای دکاپاژ کردن ما باید در اولین مرحله پیگمنت ها رو بشناسیم در ادامه مقاله با ما همراه باشید

دکاپاژ ابرو یا روشن کردن ابروهای تیره

دكاپاژ يعني تصحيح بدرنگي ابرو ( تزريق رنگ جديد به داخل پوست و رنگي از پوست خارج نميشه)  ولي ريمو كردن يعني پاك كردن تاتو(رنگ رو از زير پوست ميكشيم بيرون)،یا به اصطلاح ساکشن رنگ انجام میدیم.
دكاپاژ كردن دقيقا همون روش تاتو كردن هست فقط رنگمون متفاوته و مواد متفاوتي نيست!دقيقا همون كارها رو انجام ميديم بيحس ميكنيم،همون سوزنها مثلا هاشور باشه با يك سر،ابرو پهنه با پنج سر ،باريكه با سه سر!و اين رنگهاي كه برا كار دكاپاژ استفاده ميكنين هم جزء رنگهاي تاتو هستن فقط خالص هستن، خام هستن مثل رنگ سبز!!!!


سه نوع پیگمنت اصلی داریم .

  • قرمز
  • زرد
  • آبی

در پوستایی که پیگمنت آبی زیاد هست پوست سبزه میگن در پوستایی قرمزی زیاد هست پوست گندمی هست و در پوستایی که زرد زیاد هست پوست سفید هست خنثی کننده رنگهای گرم رنگهای سردهستن و برعکس.

 

برای پوستای گندمی که پیگمنت قرمز دارن در ترکیب رنگمون باید از الیو (زیتونی) استفاده کنیم که خنثی کننده قرمز هست که رنگمون بعدها بدرنگ نشه.

برای پوستای سبزه باید از یه قطره نارنجی استفاده کنیم که رنگمون به دودی نزنه.


وقتی با یه ابرویی مواجه شدیم که قبلا تأتو شده به بنفشی میزنه باید زرد و تاپ دکاپاژ کنیم،چون‌خنثی کننده بنفش زرد هست

برای ابروهایی که تیره هستن وقدیمی و به رنگ دودی تیره میزنه باید با نارنجی دکاپاژ کنیم، چون خنثی خنثی رنگای تیره نارنجی هست در صورت دودی بودن


بصورت زدن ابروی توپر ابتدا به روش ضربه ای ، با عمق سوزن 0.8 تا 1.5 میل ( بر اساس جنس پوست ) و با زاویه 75 درجه رنگ را به منتهی الیه لایه اپیدرم (مرز لایه اول و دوم) رسانده و سپس با کوک کوک رفت و برگشت در حد یک سانت با تکرار کار 5 الی 10 دور بسته به میزان روشن کردن ، با سوزنهای 3 و 5 و 7 پاور بسته به سطح انجام کار ، با سرعت حرکت دست آهسته و سرعت دستگاه متوسط رو به بالا دکاپاژ کنید

بدیهیست عمق سوزن متناسب با جنس پوست مشتری انتخاب میشود یعنی برای پوست های حساس با عمق نفوذ کمتری کار میشود.


بعد از 25 روز و پس از مدت زمان لازم جهت استراحت و فرصت بازسازی پوست و واکنش ترکیب رنگها ، اگر از رنگ جدید رضایت حاصل شد میتوانید با رنگ دلخواه مشتری هاشور نمایید .

exclamation: توجه داشته باشید که دکای رنگ تیره و مشکی و قدیمی هرگز با یکبار از بین نمیرود و حداقل به 2 الی 3 بار دکاپاژ نیاز دارد .

exclamation:خاطر نشان میسازد انجام دکاپاژ و تتوی همزمان اشتباه است و اگر به خنثی سازی و روشن کردن رنگ قدیمی اقدام نموده ایم دیگر نمی بایست همزمان به پوست با انجام تاتو ، پیگمنت بدهیم!

شاید بتوان برای تنالیته هایی که با بدرنگی کمی مواجه میباشند همزمان کار دکاپاژ و هاشور یا تاتو را انجام داد یعنی با نصف تشتک واریاسیون خنثی کننده پیگمنتهای بد رنگ + تناژ رنگی جدید (مثل هانی براون یا لایت براون در برند بایوتاچ ، یا میکروپلنت ویا کالرتاچ )کار دکاپاژ و تاتو را همزمان و در یک جلسه به انجام رسانید اما در خصوص بدرنگیهای تیره گاهی تا سه مرحله به انجام دکاپاژ جهت تغییر تناژ نیاز است.


در خاتمه ازآنجا که کار دکاپاژ عمدتا با رنگهای قرمز ، زرد ، نارنجی انجام میپذیرد ، برای اینکه در صورت مشتری وجهه و ظاهر قشنگتری ایجاد نماییم دور آخر را با ترکیب رنگ عسلی خیلی روشن و زرد انجام میدهیم تا از جیغ بودن و پر رنگی قرمز و نارنجی کاسته شود .
رنگ عسلی توانایی ترکیب و غلبه بر واریاسیون های قرمز و نارنجی را به سادگی نداشته و فقط جهت رفع بدرنگی و پررنگی بعد از انجام کار استفاده میشود .

باید توجه داشته باشیم اگر ابروی تیره ای را دکاپاژ کردیم و باز تیره بود ضرب دست مناسب نبوده است ، لذا می بایست مجددا با ضرب دست مناسب دکاپاژ شود.

برای ابروهایی قدیمی که به قرمزی میزنند نباید با الیو به تنهایی دکاپاژ کنیم چون ابرو بدرنگ می شود . باید برای ابروی قرمز ۵۰ درصد رنگ انتخابی و ۵۰ درصد رنگ خنثی کننده  استفاده کنیم.

خنثی کننده ها به طور خلاصه
سبز«قزمز
بنفش«زرد
قرمز«سبز
رنگای دودی« نارنجی

 

 

ارسال کننده: ناهید نجابت
تعداد بازدید: 160032

به این مطلب رای بدهید

(89)

ارسال دیدگاه


دیدگاه کاربران

ا

سحر، چهارشنبه , 1397/03/09

دوست عزیز میشه ویدئو از حالت ضرب دست هنگام دکاپاژه ابرو بگذارید
من یکبار اینکار را انجام دادم منتها رنگی که سلیقه مشتری باشد متاسفانه به دست نیامد

ا

Mahsa ، پنچشنبه , 1397/04/07

عالي بود

ا

، چهارشنبه , 1398/11/30

خیلی عالی بود ممنون

ا

، چهارشنبه , 1398/11/30

خیلی عالی بود ممنون

ا

Bita، سه شنبه , 1399/03/27

سلام ، آبرویی سایه ابرو زدیم نارنجی شده به خاطر ترکیب رنگ اما خیلی رنگ نارنجیش کمه فقط اندازه سر تاج هاس و کمرنگه می‌خوام تو یک روز دکاپاژ کنم و هاشور بزنم ؟ بهم گفتن پخشی رنگ میده تو یه روز اما شما نوشتین اگر کم باشه و کمرنگ میشه ، لطفا بهم جواب بدین ⁦♥️⁩⁦♥️⁩⁦♥️⁩⁦♥️⁩⁦♥️⁩

وب سایت آرایشی و زیبایی ، پنچشنبه , 1399/05/09

این کار به تجربه و مهارت زیادی نیاز داره

ا

HADIS، چهارشنبه , 1399/05/22

سلام عزیزم من رو ابروی دودی کم رنگ تتو انجام دادم خواستم قهوهای بشه بازم دودی شد رو قهوه ای هم تتو کردم دودی شد دلیلش چی میتونه باشه استادمون میگه باید همه ابروهها رو دکاپاژکنی هر رنگی باشه بعد تتو کنی میخوام بدونم دلیلشو اگه لطف کنین ممنون

وب سایت آرایشی و زیبایی ، يكشنبه , 1399/06/23

سلام
این موارد نیاز به توضیح داره و ابرو باید از نزدیک دیده بشه
شما از هر کسی که آموزش دیدید باید این سوالات رو بپرسید
دکاپاژ ابرو مبحث مشکلی هست و نیاز به تجربه داره
برچسب ها