کراتینه مو روشی است مدرن برای صافی مو و احیای موهای آسیب دیده است .

نکاتی خاص پیرامون کراتینه مو | آموزش گام به گام کراتینه مو

کراتینه مو روشی است مدرن برای صافی مو از طریق  احیای موهای آسیب دیده است .

باید توجه داشته باشید استفاده از مواد شامل رنگها و بیرنگ کننده‌ها و ابزارهای کاربردی مانند اتو و سشوار کشیدن ، مو حالت طبیعی و شادابی خودرا از دست داده و اصطلاحا دمج میشود .

در این صورت مو رطوبت و پروتین خودرا از دست داده و برای باز گرداندن شادابی و حیات مو متخصصین از ماده ایی به نام کراتین استفاده می‌کنند. این ماده حیاتی و گیاهی پروتئین ، ویتامین و شادابی لازم را برای احیاء به مو باز میگرداند. میزان آسیب در مو متفاوت است : آسیب در موهایی که در اثراستفاده از مواد و بیرنگ کننده‌ها وابزارها به۷۰% رسیده و موهایی که در شرایط محیطی و آب هوایی آسیب میبینند معمولا تا ۳۰% پیشبینی می‌شود .

لازم به ذکر است که پایه اولیه مو وساختمان آن از کراتین تشکیل شده واین مواد تاثیر به سزایی به روی ساختمان مو میگذارد و با توجه به همه این موارد ماندگاری کراتین و شادابی مو بستگی به مراقبت بعد از آن دارد که بعد از انجام کراتین به مدت ۳ ماه نباید هیچ موادآمونیاک داری به مو زده شود مانند رنگ کردن و بی رنگ کننده‌ها .از رفتن به استخر حداقل به مدت دوهفته تا یک ماه باید خودداری کرد بدلیل وجود کلر داخل استخر و نمک(سدیم) موجود در آب دریا باعث ضرر به موی کراتین کرده میشود.وهمچنین بعد از کراتین به مدت ۳ هفته موها باید با شامپویی که نمک ندارد مانند شامپوی بچه ویا شامپوی مخصوص کراتین با ph پایین شسته شود و اینکه میتوان از ماسکهای مخصوص موی کراتین شده استفاده کرد اگر موارد بالا برای مراقبت بعد از کراتین رعایت شود موهایی سالم وشاداب خواهید داشت.

آموزش گام به گام کراتینه و احیای مو

امروزه آموزش گام به گام کراتینه و احیای مو یکی از مواردی است که ضروری به نظر می‌رسد. کراتینه مو یکی از روش‌هایی است که امروزه بسیار رایج شده است. این روش برای صاف کردن و احیا کردن موهای آسیب دیده به کار می‌رود. کراتین، پروتئینی طبیعی است که در بدن جانداران است. این پروتئین در طبیعت به وفور یافت می‌شود. کراتین با نفوذ کردن در ساقه مو، سبب احیا شدن و رفع خشکی موها شده و ساختار کوتیکول مو را ترمیم می‌کند. شاید یکی از دلایلی که سبب می‌شود رنگ موهای شما سریع پاک شود، آسیبی است که به ساقه مو وارد شده است. در این مورد، استفاده از ماسک‌های مو می‌تواند مشکلات مو را حل کند. کراتینه کردن مو هم می‌تواند این مشکل را رفع کند. برای حل این معضل آموزش گام به گام کراتینه و احیای مو را مطالعه کرده و کراتینه مو را امتحان کنید و نتیجه بگیرید.

خرید مواد کراتینه مو

برندهای مختلف و زیادی از کراتینه مو در بازار موجود است. اگر به دنبال این هستید که بهترین مارک کراتینه مو را بخرید باید در بازار جستجو کنید و بپرسید تا آن را به شما معرفی کنند. بهتر است مارکی را که خرید می‌کنید به میزان فرمالدئید موجود در آن توجه کنید. بهتر است نسبت این ماده در کراتینه‌ مویی که می‌خرید زیاد نباشد. زیاد بودن این ماده در کراتینه مو سبب آسیب زدن به دستگاه تنفسی خواهد شد. برای خرید مواد کراتینه مو دو گزینه وجود دارند که برای موهای شما عالی هستند. پس هنگام خرید مواد کراتینه مو، بهتر است این دو برند را انتخاب کنید. یکی Keratin Shot  است که شرکت Salerm Cosmetics آن را تولید کرده است و دیگری Keratin Complex است که شرکت Peter Coppola  تولید کننده آن است. این دو محصول هر دو برندهایی هستند که آزمایش شده و رضایت خاطر افراد بخصوص خانم‌ها را در این زمینه فراهم کرده‌اند.

کراتینه کردن مو چه فوایدی دارد؟

کراتینه کردن مو به شرط اینکه با دقت و حوصله فراوان انجام شود، می‌تواند فواید بسیار زیادی داشته باشد. آموزش گام به گام کراتینه کردن مو می‌تواند فواید آن را به صورت تجربی به شما نشان دهد. کراتینه مو سبب می‌شود آسیب‌های وارد شده به موی شما از بین رفته و موهای شما از حالت خشکی خارج شود. اگر موهای شما وز باشند، کراتینه کردن مو سبب می‌شود که از حالت وزی خارج شوند. کراتینه کردن مو سبب می‌شود که موها احیا و ترمیم شده و کوتیکول‌های مو مجددا زنده شوند. اگر موی شما مجعد باشد کراتینه کردن آن سبب می‌شود که صاف شده و از آن حالت خارج شود. وقتی موی شما صاف و لخت شود زیبایی بیشتری داشته و رضایت خاطر شما را بیشتر فراهم می‌کند. روش کراتینه مو بسیار با دقت و با حوصله باید انجام گیرد تا فواید این ماده حیاتی و شفا بخش به خوبی بر روی موهایتان ظاهر شود.

کراتینه مو

کراتینه کردن مو، یک کار تخصصی است و از عهده یک نفر برنمی‌آید. بهتر است برای انجام این کار، از یک دوست یا همکار کمک بگیریم. برای آموزش گام به گام کراتینه و احیای مو باید مرحله به مرحله پیش بروید. پیش از کراتینه کردن مو، مواردی وجود دارد که بهتر است آنها را به ترتیب، یاد بگیرید. قبل از کراتینه کردن مو باید هر گونه کاری که با موهای خود دارید انجام دهید. یعنی مثلا اگر قصد دارید موهای خود را رنگ کنید بهتر است از ۱۰روز قبل این کار را انجام دهید. بعد از آن اگر موهای خود را کراتینه کردید، تا ۱۰ روز بعد موهای خود را رنگ و یا دکلره نکنید.

بعد از اینکه موهای خود را کراتینه کردید، بهتر است تا مدتی از شامپوهای کراتینه برای شست و شوی سر استفاده کنید و در حمام از ماسک‌های مخصوص کراتینه استفاده کنید. مطمئن شوید که مواد شیمیایی شما را اذیت نخواهند کرد و حساسیتی به این مواد ندارید. برای خود و اطرافیانتان از ماسک‌های دارای فیلتر استفاده کنید. سعی کنید کراتینه موهای خود را در محیطی باز انجام دهید که هوا در آن به راحتی گردش کند. اگر مو یا پوست سرتان آسیب دید به دکتر یا آرایشگری ماهر مراجعه کنید.

کراتینه کردن مو برای آقایان

کراتینه مو هم در بین آقایان طرفدار دارد و هم در بین خانم‌ها. کراتینه موی آقایان برای مردانی به کار می‌رود که موهای آنها مجعد است و قصد صاف کردن آن را دارند. کراتینه موی آقایان بهتر است در آرایشگاه و توسط یک آرایشگر ماهر انجام شود. اما خانم‌ها می‌توانند کراتینه کردن موی خود را هم در خانه و هم در آرایشگاه انجام دهند. کراتینه کردن مو برای آقایان با سه ماده قابل انجام است. در هنگام خرید کراتینه مو باید هر سه ماده را از فروشنده بخواهید. یکی از مواد مورد استفاده، شامپوی قبل از کراتینه کردن مو است. این شامپو یک ماده قلیایی است که کولتیکول‌های مو را باز می‌کند. ماده دیگر، مواد اصلی کراتین است و ماده سوم که آن را نیاز داریم شامپویی است که بعد از کراتینه کردن مو استفاده می‌شود. این ماده حالتی اسیدی دارد و سبب بسته شدن کولیتیکول‌های مو می‌شود. آقایان بهتر است کراتینه کردن موی خود را به آرایشگر ماهر بسپارند تا نتیجه بهتری از کار خود بگیرند.

انواع کراتینه مو

کراتینه کردن مو به دو حالت امکان‌پذیر است. نوع اول موهایی است که به دلیل دکلره یا استفاده از مواد شیمیایی آسیب دیده‌اند را احیا می‌کند. این نوع از کراتینه، شباهت زیادی به ویتامینه کردن مو دارد و اثرات ترمیمی آن بر روی موها قابل مشاهده است. نوع دوم کراتینه مو، علاوه بر رفع آسیب، سبب درخشندگی مو نیز می‌شود. این نوع کراتینه را رد اصطلاح، برزیلی هم می‌گویند. تفاوت این دو نوع از کراتینه در محلولی است که مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آموزش کراتینه مو

noتلفن های تماس no

  آموزش       60 96 880 0910 

شعبه فردیس

36 90 23 34 026        59 79 639 0990

شعبه جهانشهر

90 24 48 34 026      92 68 739 0919

مدیریت : نجابت

آموزش گام به گام کراتینه و احیای مو به صورت دستور، بر روی مواد کراتینه مو نوشته شده و می‌توانید طبق دستورالعمل آن را انجام دهید تا موهای شما صاف شده و کراتین موجود در خود را حفظ کند. اگر این مراحل به درستی انجام نشود ممکن است موهای شما آسیب دیده و بشکنند. برای آموزش گام به گام کراتینه و احیای مو بهتر است زمانی که کراتینه را به موهای خود زدید با دست و شانه به موهای خود فشار نیاورید زیرا کراتین به ساختار مو نفوذ می‌کند و پل‌های گوگردی آن را می‌شکند. با شکستن پل‌های گوگردی، موها را حالت فر تغییر شکل داده و صاف می‌شوند. وقتی موها به اندازه لازم صاف شدند، برای برگرداندن آنها به حالت اولیه، از خنثی کننده مو استفاده کنید. خنثی کننده‌ها به دلیل داشتن اکسیژن، شکستگی پل‌های مو را متوقف می‌کنند. کراتینه و احیای مو ممکن است برای بخشی از مو و یا کل موها استفاده شود. در هر صورت شما طبق خواسته و سلیقه خود می‌توانید مواد کراتینه را به بخشی از مو و یا کل موهای خود بزنید و سپس آن را شسته و از خنثی کننده استفاده کنید.

چطور انواع مو را کراتینه کنیم؟

در آموزش گام به گام کراتینه و احیای مو به شما نشان داده خواهد شد که چطور انواع موی خود را کراتینه کنید. در اینجا منظور از انواع مو، موهای بلند، متوسط و کوتاه است. قبل از خرید کراتینه مو، بهتر از جنس مو، منافذ مو و قدرت کشش مو را مورد بررسی قرار دهید. زیرا مواد کراتینه برای انواع مو، متفاوت است. برای مثال، کراتینه قلیایی برای موی چرب استفاده می‌شود . کاربردی کراتینه اسیدی در موهای خشک است. برای اینکه پوست و گوشت خود را محافظت کنید بهتر است از کرم چرب استفاده کنید.

آموزش تصویری کراتینه کردن مو در خانه

برای اینکه موهای خود را در منزل کراتینه کنید بهتر استاز آموزش تصویری کراتینه مو در خانه کمک بگیرید. برای این کار از یک نفر کمک بگیرید زیرا شما نمی‌توانید به طور کامل نسبت به موهایتان، دید مسلط داشته باشید. کسی که کراتینه مو را برای شما انجام می‌دهد بهتر است از ماسک و دستکش استفاده کند. برای آموزش تصویری کراتینه کردن مو در خانه، باید مواد کراتینه را در ظرف بریزید و آنها را با هم مخلوط کنید تا یکدست شوند. بهتر است جنس ظرف شما از فلز باشد. کراتینه ماده دیگری غیر از آنچه گفتیم نیازی ندارد اما اگر خواستید می‌توانید آن را با مواد محافظت کننده مخلوط نمایید.

در مرحله بعد آموزش تصویری کراتینه و احیا کردن مو در خانه، موهای خود را از پشت سر به چهار قسمت تقسیم کرده و با برس رنگ مو، شانه و یا اسفنج آنها را به صورت لایه لایه به موی خود بزنید. مواد را از زیر و رو به مو بزنید تا همه موها به مواد آغشته شوند. سپس موهای خود را به هر اندازه‌ای که هستند شانه کنید تا به حالت آویزان درآیند. شانه کردن موها به صورت هر چند دقیقه یکبار سبب می‌شود موها صاف شوند. اگر موهای شما قبل از کراتینه کردن، رنگ شده‌اند بهتر است با مواد اسیدی آنها را کراتینه کنید. موهای رنگ‌ شده دارای منافذ باز هستند و مواد را بهتر و زودتر به داخل خود راه می‌دهند. اگر موهای شما وز هستند، با یکبار کراتینه صاف نمی‌شوند و پس از گذشت مدت کمی به حالت اول ابز می‌گردند. پس باید ابتدا آنها را با مواد کراتینه قلیایی، کراتینه کنید و در مرحله بعد از مواد اسیدی استفاده کنید.

آموزش کراتینه کردن موی زنانه

آموزش کراتین کردن موی زنانه در بالا شرح دادیم. همانطور که گفته شد قدرت صاف کردن مواد کراتینه مو در ماده‌ای به نام فرمالدئید است. مصرف بیش از حد مجاز این ماده خطرناک بوده و سبب مسمومیت می‌شود. بنابراین اولین موردی که در آموزش گام به گام کراتینه و احیای مو باید در نظر بگیرید خرید برندی مورد اطمینان از این لحاظ است. در مرحله دوم آموزش گام به گام کراتینه مو باید قبل از کراتینه کردن موی زنانه، چند مرحله آن را با یک شامپوی مخصوص کراتین و یا شامپوی بچه بشوئید. باید بدانید که تا سه روز بعد از آن، موهای خود را نشوئید. بعد از شستن موهای خود، آنها را با سشوار خشک کنید. اگر قصدتان از کراتینه کردن مو این است که موی خود را ترمیم کنید بهتر است موهای شما کاملا خشک باشند اما اگر قصد کراتینه برزیلی موهای خود را دارید بهتر است مقداری نم روی موهای شما بماند تا از کراتینه کردن موی زنانه، نتیجه بهتری بگیرید.

در مرحله بعد آموزش کراتینه کردن موی زنانه، موها را به چندین بخش، بر طبق حجم موی خود تقسیم کنید و سپس محلول کراتینه را در یک ظرف بریزید و آن را با استفاده از فرچه یا شانه، به فاصله ۱.۵سانتی متر به ریشه موها بزنید. در این بخش، نیازی نیست مقدار زیادی از محلول را روی موی خود بریزید. این مقدار فقط به اندازه‌ای باشد که موی شما را پوشش دهد. پس از اینکه محلول را به تمام موی خود زدید اگر جنس مویتان معمولی باشد آن را در مدت ۳۰ دقیقه و اگر موی فر دارید مدت یک ساعت بر روی موهای خود بگذارید تا اثر کند. در مدتی که مواد بر روی موها قرار دارد، باید موهای خود را هر ۱۰ دقیقه یکبار از بالا به پایین شانه کنید. استفاده از کلاه نایلونی و قرار دادن موها در داخل آن موردی است که سبب اثر بخشیدن محلول بر موی شما خواهد شد.

 

در مراحل پایانی آموزش گام به گام کراتینه و احیای مو، بدون اینکه موی خود را شست و شو آن را با سشوار خشک کنید. بهتر است موها شسته نشوند مگر اینکه در دستورالعمل مربوط به آن، ذکر شده باشند. پس از خشک کردن موها، آنها را با استفاده از اتوی مو با دمای ۴۰۰ تا ۴۵۰ درجه موها را صاف کنید. موها را تقسیم کرده و هر دسته را در حدود ۷تا ۸ مرتبه اتو کنید و بعد از آن موهای خود را به هیچ وجه، خیس نکنید. در پایان آموزش گام به گام کراتینه مو باید مواردی را دقت کرده و مورد توجه قرار دهید. تا ۴۸ ساعت پس از کراتینه کردن مو، آن را با کش یا گیره یا هر وسیله دیگری نبندید. بعد از هر بار که مو را می‌شویید و دوش می‌گیرید موهای خود را با سشوار خشک کنید. وقتی موهای خود را شستشو می‌دهید به آنها فشار نیاورید. از شامپوهایی که سولفات ندارند برای شستن موهای خود استفاده کنید و تا سه روز بعد از کراتینه کردن موهای خود آنها را نشوئید.

 

تفاوت صافی کراتین و صافی ژاپنی

صافی ناشی از کراتین به دلیل وجود آب و چربی جذب شده می باشد و به مرور زمان این آب و چربی در پیگمنت ها تحلیل رفته و کراتین بعد از 4 ماه کم شده و موها آرام آرام به حالت قبلی باز می گردد حال اگر کراتین از نوع عالی با شد موها بعد از شش ماه از موهای اولیه بهتر است ولی اگر متخصص, مواد, یا اتو درجه عالی نباشد بعد از 6 ماه مو ها از حالت اول خود آسیب دیده تر و وزتر می شود ولی صافی ناشی از صافی ژاپن داخل پیگمنت ها مانده و اصلا تحلیل نمی رود و فقط مو های رشد کرده نیاز به همین عمل دارند و همیشه موها به صورت صاف و حریری می مانند صافی ناشی از کراتین 6 ماهه است(موقت) ولی صافی ژاپنی ماندگاری دائم دارد.

 دوام كراتين 

دوام كراتين تا حد بسيار زيادي بستگي به پایه موي هر شخص و ميزان ضخامت تار موها دارد. ان قسمت از مو كه كراتينه شده هميشه با قسمتهاي ديگه ي مو كه در عرض چند ماه آينده رشد میکند متفاوت بوده و نرمتر و صافترهست . ولي عمر مفيد كراتين همه جاي دنيا تا شش ماه میباشد.

نكته ي قابل توجه  اثر كراتين به مرور زمان از روي موها كم ميشود ولي اينطور نيست که به فاصله یک شب تا صبح  ببينيد كراتين از روي موها رفته! اين كاهش اثر كراتين به آرامي صورت ميگيرد به طوريكه مثلا بعد از گذشت چند ماه متوجه ميشوید كه موها مانند ماههاي اول نيست. اما موها همچنان خوب و قابل كنترل هستند.

 

نكته بعدي در مورد موهاييه كه رشد ميكنه! عزيزان موهايي كه بعد از كراتينه رشد ميكنه جنس موهاي اصلي خودتونه چون هنوز روشي كشف نشده كه ژنتيك مو رو عوض كنه! ولي موضوع اينجاست كه موهاي كراتينه شده چون آبرساني شده اند سنگين ميشن و موهاي تازه رشد كرده رو به سمت پايين ميكشن و تا مدتها رشد ريشه اذيتي براي شما نخواهد داشت. ضمن اينكه #فراموش نكنيد كه معمولا حالت فري موها در قسمت ريشه خيلي سرسخت و آزار دهنده نيست و مشكل اصلي ساقه ي موهاست. وقتي ساقه  نرم و صاف باشه ريشه رو راحتتر ميشه باهاش كنار اومد.

 

متاسفانه اين روزها تعداد دوستاني كه به ما مراجعه ميكنند و موهاشون با كراتين سوخته و حالا دنبال راه حلي هستند كه دوباره به حالت قبل برگردد، زياد شده است. با كمال تاسف مويي كه با كراتين بسوزد برای آن هيچ چاره ای نیست جز قيچي! 

اگر نميتوانيد و يا نميخواهيد نزد متخصص با مواد خوب و مطمئن اين كار را انجام بدهيد، توصيه ميكنيم اصلا اين كار را انجام نديد! خشكي و وزي و اسيب ديدگي موهاي الانتون خيلي بهتر از سوختگي و آسيب با كراتين ناخالص و نزد فرد ناوارد و غيرمتعهد هست. اگر براي انجام اين كار اول هزينه برای شما  مهم هست و بعد كيفيت مواد، دوستانه به شما توصيه ميكنیم كه اصلا  این کار را انجام ندهيد. چون همانطور كه حتما در كامنتها ديديد و از اطرافيان خودتون شنيديد، دوستان تجربيات ناخوشايند و ناموفق زيادي دارند كه در بهترين حالت، موهاشون بعد از چند بار شستشو به حالت اول برگشته و در اكثر موارد موهاشون دچار سوختگي شده و نوع سوختگي ناشي از مواد كراتينه مثل سوختگي با مواد دكلره است و چه بسا بدتر كه متاسفانه تنها راه علاج ان قيچي هست. ( طبق تجربيات شخصي حتي با بهترين مواد كراتينه هم نميتوان چنين مويي را ترميم كرد).

جايي اين كار را انجام دهيد كه حتما عكس بعد از شستشوي مو و نمونه هاي چند ماه بعد از كراتينه را ديده باشيد. در غیر این صورت حتي فرترين و وزترين موها هم با چند ساعت اتوكشي كاملا صاف میشوند. مهم اين است كه بعد از شستن و گذشت چند وقت، حالت مو بدون تغییر باشد. چون اين كار واقعا كار پرهزينه ای بوده  و اگر با دلسوزی و تعهد کاری انجام نشود  فقط پول دور ريختنه.

 

ارسال کننده: ناهید نجابت
تعداد بازدید: 5130

به این مطلب رای بدهید

(1)

ارسال دیدگاه


دیدگاه کاربران
هیچ دیدگاهی ثبت نشده است