رنگساژ مو؛ آموزش رنگساژ کردن با انواع فرمول رنگساژ

رنگساژ مو؛ آموزش رنگساژ کردن با انواع فرمول رنگساژ

رنگساژ مو‌ها زمانی لازم می‌شود که مو‌های رنگ شده دیگر درخشندگی اولیه خود را ندارند و کدر می‌شوند. این عمل با کمترین آسیب شفافیت و زیبایی دوباره را به موی شما بر می‌گرداند.


رنگساژ مو؛ آموزش رنگساژ کردن با انواع فرمول رنگساژ

 عملی که توسط آن رفله‌های رنگی خاص یا تن رنگی در مو‌های بی رنگ شده ایجاد می‌شود را رنگساژ می‌نامند. رنگساژ کردن یعنی ترمیم دوباره‌ی رنگ مویی که دیگر براق و خوشرنگ نیست که مو را به زیبایی روز اولش باز می‌گرداند. وقتی مو‌ها رنگ یا مش می‌شوند در روز‌های ابتدایی خیلی شفاف و زیبا هستند، اما پس از هر بار شستشو درخشندگی مو‌ها کمتر شده و شفافیت اولیه را از دست می‌دهند. در این زمان یک رنگساژ دوباره زیبایی را به مو‌ها بازمی‌گرداند. رنگساژ در واقع همان رنگی است که با مقدار مناسبی از آب ضعیف شده که به مو‌ها آسیب وارد نمی‌کند و بیشتر برای مو‌های دکلره و مش شده کاربرد دارد.

 

رنگساژ مو

 

 

برای رنگساژ کردن یک شماره تیره‌ تر از پایه دکلره کار استفاده می‌شود. برای مثال اگر پایه دکلره به 6 برسد، رنگساز پایه 5 استفاده می‌کنیم. اگر موهایتان بلوند است از رنگساژ شماره 8 تا 10 استفاده کنید.
برای درست کردن رنگساژ یک چهارم از تیوپ رنگتان را خالی کنید و با 75 سی سی اکسیدان شماره 1 و همان مقدار آب ترکیب کنید و خوب به هم بزنید. توجه داشته باشید که این ترکیب باید از رنگ معمولی که درست می‌کنید خیلی رقیق‌تر باشد. سپس این ترکیب رقیق شده را روی تمام قسمت‌های مویتان بمالید و شانه بزنید. بعد از گذشت 15 دقیقه مو‌ها را آبکشی کنید.
اگر برای مش می‌خواهید رنگساژ کنید زمان مکث یک دقیقه و نحوه رنگساژ کردن روی کلاه مش مانند شامپو زدن است. در نهایت مو‌ها را آبکشی کنید.
 
 
رنگساژ مو

آسیب ندیدن مو‌ها توسط رنگساژ مو این امکان را برای شما فراهم می‌کند که بتوانید هر چند وقت یکبار موهایتان را با رنگساژ کردن تنوع بخشیده و از آن به جای پاک کردن رنگ مو و تغییر رنگ استفاده کنید.
رنگساژ نیمه موقت: با رنگ‌های موقت خالص کمکی می‌توان رنگساژ نیمه موقت انجام داد. روی مو‌های مش شده که نم دار است واریاسیون را با اکسیدان 3% یا 6% مخلوط کرده و به مو‌ها بزنید. سپس به مدت 1 الی 5 دقیقه مکث کرده و مو‌ها را بشوئید. رنگساژ موقت شامل اسپری‌ها، موس‌ها، شامپو‌های رنگی و ژله‌های رنگی است.


انواع فرمول رنگساژ کردن مو

1) رنگساژ نقره‌ای یخی

برای این رنگساژ باید مو‌ها را به آخرین درجه دکلره برسانید. رنگ بلوند نقره‌ای C9 (ده سانت) + واریاسیون نقره‌ای 0.22 (3 سانت) + واریاسیون خاکستری (3 سانت) + اکسیدان نمره 1 (30 سی سی)


2) رنگساژ آبی یخی

این رنگساژ مو کاملا همانند رنگساژ نقره‌ای است با این تفاوت که از واریاسیون آبی (E14) و کمی اکسیدان شماره 2 استفاده می‌شود.
 
رنگساژ آبی یخی رنگساژ نقره‌ای یخی


3) رنگساژ طلایی

رنگ G9 طلایی (10 سانت) + 1 قرص + اکسیدان شماره 1 (30 الی 50 سانت)، بر روی پایه 9.


4) رنگساژ زیتونی

برای رنگساژ مو زیتونی از رنگ موی M10 به اضافه 3 سانت واریاسیون سبز (E17) و کمی اکسیدان شماره 2استفاده کنید؛ و یا رنگ M8 یا همان زیتونی 8.2 (10 سانت) + اکسیدان شماره 1 (30 الی 50 سی سی) بر روی پایه 8.
 
 رنگساژ طلایی رنگساژ زیتونی
 


5) رنگساژ کرم

برای رنگساژ کرم هم می‌توانید از رنگ موی C10 به اضافه روشن کننده 10.90 به اضافه رنگ موی 11٫0 (N10) و کمی اکسیدان شماره 2 استفاده کنید.


6) رنگساژ صورتی

رنگ بلوند دودی روشن 8.1 (10 سانت) + واریاسیون دودی 0.11 (10 سانت) + رنگ قهوه‌ای قرمز متوسط 4.66 (10 سانت) + اکسیدان شماره 1 (30 سی سی)
 
 

رنگساژ کرم   رنگساژ صورتی


7) رنگساژ قرمز

رنگ بلوند قرمز تیره 6.66 (10 سانت) + واریاسیون قرمز (2 سانت) و اکسیدان نمره 1 (30 سی سی)


8) رنگساژ دودی

رنگ بلوند روشن 0.8 (10 سانت) + واریاسیون دودی 0.11 (10 سانت) + اکسیدان نمره 1 (30 سی سی)

رنگساژ قرمز رنگساژ دودی

نکات مهم پایانی
  • اگر قصد بلوند کردن مو‌های خود را دارید و دوست دارید خیلی روشن شود و یا بر روی موهایتان هایلایتوجود دارد بهتر است این کار را به دست آرایشگران بسپارید، چون بسیار حساس است.
  • هر چقدر رنگ رنگساژ مدت زمان بیشتری بر روی مو‌ها بماند رنگ مو‌ها تیره‌تر خواهد شد.
  • معمولا خانم‌ها فکر می‌کنند که رنگساژ فقط مال مش است، ولی از آن می‌توانید برای رنگ مو هم هر چند وقت یک بار استفاده نمائید.
  • اگر هدف از رنگساژ از بین بردن زردی مو‌ها باشد در این صورت بایستی از رنگ‌های سری دودی یا نقره‌ای استفاده شود تا زردی مو را خنثی نماید.
  • کسانی که عادت دارند مدام موهایشان را رنگ، مش و دکلره می‌کنند بهتر است برای مراقبت از موهایشان ازانواع ماسک مو‌های تقویت کننده و احیا کننده استفاده کنند تا موهایشان آسیب نبیند.

تاریخ : 1397/11/08

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید


سونیا
1401/12/18

عالی بود