امروزه بانوان بسیاری به دنبال آموزش کاشت ناخن به عنوان یک تخصص آرایشی با درآمد خوب وبالا بوده و در پی يافتن راه هايی برای بالا بردن اطلاعات و تکنیک های کاشت ناخن مي­باشند.

آموزش کاشت ناخن به زبان ساده

گاهي بانوان به صورت ارثی ناخن های زيبايی ندارند و يا در زمان افزايش بلندی ناخن ها می شكنند . برای همين معمولا خانم ها اقدام به کاشت ناخن مي كنند. تا هم بتواند باعث استحکام ناخن ها شوند و با فرم دهی در کاشت ناخن موجب زیبایی ناخن هایشان شوند. از طرفی رسیدگی به ناخن های دست و پا یک مسئله روتین است و هر چند وقت یک بار نیاز دارد که  برای اینکه زیبایی و استحکام ناخن ها از دست نرود با مراجه به سالن های زیبایی و مراکز کاشت ناخن جهت ترمیم کاشت ناخن خود اقدام کنند. همین امر موجب شده که بازار کاشت ناخن و ترمیم ناخن داغ شود و بسیاری از افراد تصمیم به یادگیری این حرفه و کسب در آمد ازین راه کنند. بدین جهت در این مقاله به صورت گام به گام و اصولی به آموزش کاشت ناخن و مباحث مربوط  در حوزه کاشت ناخن پرداخته شده است.


مرکز آموزش کاشت ناخن در مشهد | اموزشگاه تخصصی کاشت ناخن در مشهد


نکته: توجه داشته باشید که این مقاله برای یادگیری ناخن به صورت تئوری است، پس بهتر است هنرجویان در حین یادگیری از مباحث تئوری به صورت عملی و زیر نظر اساتید این حوزه آموزش تخصصی ببیند.


مطالبی که در ادامه پیرامون  کاشت ناخن  خواهید خواند :

برای رفتن قسمت مختلف روی متن کلیک کنید


انواع کاشت ناخن

کاشت ناخن به 5 صورت کلی انجام ميگيرد :

 • کاشت ناخن قالبی

 • کاشت ناخن پودری

 • کاشت ناخن ژله ای

 • کاشت ناخن با فرمر
   

طراحی ناخن بهاره | طراحی ناخن جدید با تم فصل بهار


اينكه كدام روش بهتر است متناسب با مهارت فردي كه کاشت را انجام مي دهد و نياز فرد استفاده كنند، متغير است.

يكي از مشكلات کاشت ناخن غير اصولي اين است كه در اصطلاح ناخن هوا مي گيرد و جمع شدن هوا زير ناخن يكي از مهمترين دلايل به وجود آمدن قارچ مي باشد.


1- کاشت قالب

در نوع کاشت قالبي كه نوع بی كيفيت و در عين حال آسوده ترين کاشت ناخن مي باشد بايد ناخن ها كمترين تماس را با آب داشته باشند. معمولا کاشت قالب به افرادي كه زمان كمتري براي رسيدگي به ناخن هايشان دارند توصيه مي شود. کاشت قالب به افرادي كه ناخن هاي بسيار پراكنده و متفاوت از هم دارند توصيه نمي شود. چون اين ناخن ها قالبي هستند و بايد تمام ناخن هاي دو دست يك شكل باشند.آموزش کاشت ناخن با مدرک بین المللی در تهران | بهترین مرکز آموزش کاشت ناخن در تهران 


 

کاشت ناخن قالب

 


2- کاشت ناخن پودری

کاشت ناخن پودری نوع ديگری از کاشت ناخن مي باشد. در کاشت اوليه تيپ يا همان ناخن مصنوعی از زير ناخن با چسب ناخن چسبانده مي شود و تا اندازه دلخواه كوتاه مي شود. روی ناخن مواد ضد قارچ را مي زنند.

بعد پودر کاشت كه همان مواد دندانپزشكی است روي ناخن زده و در امتداد قالب كار مي كند و بعد از آن سوهان برقی استفاده ميشود. کاشت ناخن پودری بسيار زمان بر است و در هر بار ترميم حدود يك ساعت و نيم زمان مي برد و هر انگشت به صورت مجزا نياز به سوهان كشي برقي دارد. اين کاشت به افرادي كه وقت و حوصله كافي ندارند توصيه نمي شود. اما بهترين نوع کاشت همين نوع کاشت ناخن پودری مي باشد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @nahid.nejabat

3- کاشت ناخن ژله ای

کاشت ژل تفاوت چنداني با پودري ندارد و تنها تفاوت آن مواد مصرفي در آن است. مواد ژل به صورت آماده خريداري مي شود و بعد از مواد ضد قارچ روي ناخن مي گذارند و ناخن را در دستگاه يووي قرار مي دهند تا خشك شود.

کاشت ناخن ژله ای

4- کاشت ناخن با فرمر

فرمر چیست؟ وسیله ای است با جنس کاغذی که بر روی ناخن شما نصب می شود و به ناخن کار اجازه میدهد مواد را بر روی آن قرار داده و به ناخن شما طرح و شکل جدیدی بدهد. بر روی فرمر ها ابعاد ئ اندازه های متفاوتی نیز مشخص شده است که باعث میشود تا ناخن کار با توجه به سلیقه شما اندازه ناخن هایتان را به راحتی تعیین کند. در این روش هم از ژل های زیبا و هم از پودر های رنگی مختلف می توان استفاده کرد.

کاشت با فرمر

آموزش حرفه ای کوتاهی مو در تهران 

5- کاشت ناخن بیبی بومر

روش کاشت ناخن بیبی بومر، که در بین بانوان خوش سلیقه ایرانی محبوبیت بسیار زیادی دارد. این روش مانند طراحی فرنچ فرانسوی میباشد ولی در بیبی بومر سر سفید ناخن هایتان با بستر ناخن که به رنگ های صورتی یا گلبهی است، ترکیب می شود. از آن جایی که در این نوع خاص از کاشت ناخن، انتهای آن به رنگ خود ناخن تبدیل میشود و باعث میشود با شد ناخن ها، طراحی بیبی بومر ناخن زیبایی خود را از دست نداده و بسیار طبیعی تر به نظر می رسد. نتیجه ای که به دست می آید، از هر نوع  کاشت ناخن دیگری قطعا زیباتر است.

توجه شود که مراحل انجام کاشت بیبی بومر همانند کاشت ناخن پودری مبیباشد اما در آن از دو رنگ پودر باید استفاده شود و کاشت ناخن بهتر است طوری انجام می شود که بر روی ناخن ها حالت هایلایت به وجود می آید. کاشت ناخن بیبی بومر به نوعی کاشت ناخن هایلایت هم گفته میشود

نمونه کاشت بیبی بومر

کاشت ناخن بیبی بومر

کاشت ناخن با تیپ


کاشت ناخن کوتاه

کاشت ناخن کوتاه هلویی

یکی از بهترین گزینه های کاشت ناخن کوتاه استفاده از مدل هلویی که در آن از رنگ های طبیعی استفاده میشود و بانوان بسیار از ان استفاده میکنند.کاشت ناخن هلویی بسیار ساده است و برای سلیقه های ساده کاربرد دارد که به دنبال تمیزی و مرتب بودن ناخن ها هستند. استفاده از پودر هلویی برای کسانی که ناخن کوتاه دراند، باعث پوشاندن کامل صدف ناخن شده  و زیبایی ناخن را دو چندان میکند.

کاشت ناخن هلویی را میتوانید در منزل نیز انجام دهید ولی اگر لوازم و وسایل آن را ندارید بهتر است از یک ناخنکار در آرایشگاه کمک بگیرید.


مراحل کاشت ناخن

انجام کاشت ناخن در صورت عدم آموزش مي تواند خطر آفرين باشد. پس براي انجام کاشت ناخن ابتدا نياز به آموزش و بررسي تمام مراحل انجام آن را داريد. اگر حوصله به خرج بدهيد و مراقب باشيد مي توانيد مانند يك فرد حرفه اي براي کاشت ناخن اقدام كنيد. تنها وسايل مورد نياز براي کاشت ناخن چند مواد و لوازم ناخن مصنوعي از فروشگاه مي باشد.

 1. خريد لوازم کاشت ناخن
 2. آماده سازي پودر کاشت
 3. زيرسازی
 4. استفاده از پرايمر ناخن
 5. چسباندن ناخن
 6. تهيه پودر ناخن
 7. مرحله آخر کاشت ناخن

خريد لوازم کاشت ناخن

- براي تهيه لوازم و مواد کاشت ناخن از يك كيت كامل لوازم کاشت ناخن استفاده كنيد. اگر اولين بار است كه کاشت ناخن انجام مي دهيد پس استفاده از يك كيت كامل لوازم کاشت ناخن بهتر است. كيت کاشت ناخن شامل همه ي چيزهايي است كه شما برای شروع نياز داريد. البته دستورالعمل های داخل آن نيز مهم تر مي باشد.


ابزار ابتدایی کاشت ناخن

ابزار ابتدایی کاشت ناخن

سو هان برقی

سوهان برقی


آموزش کاشت ناخن در شمال تهران


دستگاه یو وی

دستگاه یو وی


تركيبات پودر و مواد کاشت ناخن را حتما بررسي كنيد تا حاوي EMA باشد. EMA، ماده اي شبيه آكريليك دندان مي باشد و برای کاشت ناخن نيز مورد استفاده قرار مي گيرد. بهتر است برای انتخاب جنس و رنگ خوب آكريليك از برندهاي معروف يا برندهايی كه در گوگل سرچ كرده ايد استفاده كنيد.

- خريد مواد به صورت جداگانه: ممكن است شما تصميم بر خريد مواد به صورت جداگانه داشته باشيد. ممكن است بخواهيد بعد از رشد ناخن نيز از آكريليك استفاده كنيد. پس از او بايد چسب نوك ناخن و ناخن مصنوعي نيمه را هم بخواهيد. كه بعد مي توانيد ناخن هاي مصنوعي را به نوك ناخن چسبانيده و ناخن ها را به شكل و اندازه مورد نظر خود در بياوريد.

نمونه ابزار طراحی

نمونه ابزار طراحی 


- پودر كاور ناخن: پودر كاور ناخن معمولي روي ناخن هاي اكريليك تأثير چنداني نمي گذارد و تقريبا رنگ ناخن طبيعي ميباشد.

- پودر ليكوئيد و آكريليك: ليكوئيد مايع و آكريليك بايد با هم مخلوط شود تا مواد براي تشكيل پودر توليد شود.

- ظرف و پرايمر: براي مخلوط مواد نياز به يك پرايمر و ظرف نياز داريد. پرايمر بهتر است حدود 12-8 سانتي متر باشد.

لوازم قالب کاشت


آماده سازي پودر کاشت

شايد مشتاق باشيد عمل کاشت ناخن با پودر را روي ناخن هاي خود يا ناخن هاي ديگران انجام دهيد اما قبل از آن بهتر است نسبت به آلرژی داشتن يا نداشتن به آن مطمئن شويد. پس به جاي 10 انگشت ابتدا روی يك انگشت امتحان كنيد و اگر حساسيتي ايجاد نكرد روی بقيه انگشت ها انجام شود.

فراموش نشود كه اينها مواد شيميايي قوي هستند و ضرر دارند پس حتما قبل از استفاده روي يكي از ناخن ها امتحان و تست شود. البته استفاده از داروي ضد قارچ كه يكي از ضروريات کاشت ناخن مي باشد.


پودر اکریلیک کاشت ناخن

پودر اکریلیک کاشت ناخن

پودر اکریلیک کاشت ناخن

 

- تميز و ضد عفوني كردن ناخن قبل از استفاده: در ابتدا براي استفاده از ناخن بايد آن را تميز كنيد. به اين منظور بايد آن را در استون خالص قرار دهيد تا تميز شود. به هيچ عنوان از لايه بردار ناخن استفاده نكنيد چون ناخن ها را بسيار نازك مي كند و به آنها آسيب ميزند.

زيرسازی

تميز كردن ناخن و كوتاه كردن آنها براي يك کاشت موفق بسيار مهم است. مي توان براي مرتب سازي ناخن ها از سوهان ناخن استفاده كرد. قطر ناخن ها را بايد چند ميلي متر كمتر كرد. براي انجام اينكار بايد از سوهان برقي استفاده كنيد.

سوهان كشي ناخن ها: از يك سوهان برقي ناخن استفاده كنيد تا سطح ناخن كمي زبر و خشن شوند و از حالت براقي دربيايند. اين سطوح زبر و سوهان شده يك وضعيت بهتري را براي کاشت ناخن ايجاد مي كنند.

سوهان کشی

سوهان کشی

 

جدا كردن ناخن از كوتيكول: براي اينكه ناخن هاي مصنوعي بهتر بچسبند بايد اطراف كوتيكول ناخن را به عقب فشار داده تا حالت قوس مانند ايجاد شود. بعد بتوان ناخن را از كوتيكول دور و جدا كرد. استفاده از يك ابزار چوبي براي انجام اين كار مناسب تر خواهد بود.يك راه ساده تر براي جدا كردن پوست ناخن از كوتيكول اين است كه ناخن ها خيس باشند. قبل از استفاده بهتر است ناخن ها را چند دقيقه در آب گرم قرار دهيد تا راحت تر بتوانيد اين كار را انجام دهيد.


استفاده از پرايمر ناخن

- اگر از پرايمر ناخن استفاده كنيد. پرايمر مي تواند رطوبت و چربي باقي مانده روي ناخن را بگيرد. اين مرحله کاشت ناخن بسيار مهم است چرا كه استفاده از پرايمر بايد خوب انجام بگيرد تا چسبندگي ناخن بهتر صورت بگيرد. ولي اگر روي ناخن ها رطوبت و چربي باقي بماند چسبندگي ناخن به خوبي انجام نمي گيرد.


پرایمر کاشت ناخن

پرایمر کاشت ناخن


- شستشو با پنبه يا يك دستمال كاغذي آغشته به استون: سطح ناخن را با يك دستمال كاغذي يا پنبه آغشته به استون تميز كنيد.

- پرايمرهاي ناخن اسيدي هستند: در استفاده از پرايمرهاي ناخن احتياط كنيد چرا كه پرايمرهاي ناخن حاوي اسيد هستند و ممكن است باعث سوختگي پوست شوند.


نحوه قرار دادن پرایمر

نحوه قرار دادن پرایمر 


چسباندن ناخن

- اندازه مناسب براي ناخن را پيدا كنيد. اگر بلند يا نوك ناخن مناسب انگشت هاي شما نباشند بهتر است آنها را كوتاه يا مدل ديگري در بياوريد. براي چسباندن ناخن ها از چسب ناخن استفاده مي شود. چسب ناخن را روي ناخن مصنوعي قرار داده و آن را به ناخن طبيعي بچسبانيد.

لازم است به مدت 5 ثانيه ناخن را نگه داريد تا خشك شود. اين كار را روي 10 ناخن انجام داده و سپس ناخن ها را به طول مورد نظر برسانيد.

- اگر ناخن را اشتباهي قرار داديد يا خوب جا نگرفت، به سرعت آن را چند دقيقه در آب قرار دهيد و بعد خشك كرده و دوباره استفاده كنيد.

- بهتر است از مقدار كمي چسب استفاده كنيد يعني به اندازه اي كه پوست لمس نشود.


وسایل مورد نیاز برای چسباندن ناخن مصنوعی

برای چسباندن ناخن مصنوعی در ابتدا باید پک مخصوص ناخن مصنوعی که در آن وسال مهم شامل چسب، ناخن و بافر هست را تهیه نمایید. به طور کلی لوازم مورد نیاز برای اینکار موارد زیر است:

 • قلم مخصوص مانیکور ناخن
 • مقداری لاک پاک کن که بهتر است بدون استون باشد
 • مقداری پنبه یا پد کتانی
 • ناخن گیر
 • سوهان
 • بافر ناخن
 • چسب ناخن
 • گوش پاک کن
 • قیچی

تهيه پودر ناخن

ليكوئيد و پودر اكريليك را در دو ظرف مجزا بريزيد. توجه داشته بشيد كه اين مواد شيميايي قوي هستند و در هنگام تهيه مي توانند سمي باشند. بنابراين حين انجام اين كار مطمئن شويد كه در محيط انجام شده تهويه مناسب وجود دارد.


طريقه براش كشيدن:

قلمو يا براش را داخل ظرف مواد کاشت قرار داده و خوب آن را آغشته به مواد كنيد. براش يا قلمو را روي ظرف ميكشيم تا حباب يا ذره هاي پودر باقي نمانده باشند.


زماني كه براش آغشته به مواد شد براي جلوگيري از برداشت اضافه، مواد را برش دهيد. زماني براش آغشته به مواد قابل استفاده است كه در انتهاي آن يك توپي از مواد ايجاد شده باشد.


-  بايد چندين بار تمرين كنيد تا نسبت صحيح برداشت مواد را بدست آوريد.


- مايع آماده شده كه روي براش به صورت توپ درآمده بايد غلظتي مناسب داشته باشد.


- بايد مرطوب و انعطاف پذير باشد البته نبايد رطوبت زيادي هم داشته باشد. اكريليك بايد به براش نفود كند و از آن خارج شود. اگر رطوبت مواد زياد بود مي توان با استفاده از يك دستمال رطوبت اضافي براش را گرفت.


- مخلوط آكريليك را روي ناخن خود بماليد. مخلوط را روي مركز صدف ناخن قرار داده و آن را به سمت نوك ناخن هدايت ميكنيم. بايد آن را با سرعت و مهارت پخش كنيد تا سطح ناخن صاف بماند. كمي از مواد را به سمت قوس ناخن در نزديكي كوتيكول هل دهيد. اما سعي شود كه به كوتيكول نچسبانيد. با حركت دايره اي سعيد كنيد كه مواد را به كوتيكول نزديك كنيد.


به هيچ عنوان از دست براي صاف كردن مواد استفاده كنيد.


- در هر بار براش كشيدن و قرار دادن پودر روي ناخن بايد براش را خشك كرد. البته اگر مايع خوب به خورد براش رفته و از براش آويزان است و انعطاف خوبي دارد نيازي به انجام چنين كاري نيست.


- براي جلوگيري از ايجاد برآمدگي ها يا ذرات چسبيده به مواد ميتوان از براش كوچك تر در جهت از بين بردن حباب ها استفاده كرد.


- كار با مقدار كمتري از مواد روي ناخن ها بهتر انجام مي گيرد.


- اگر مواد پودر ناخن را به درستي روي ناخن پخش كرده باشيد. بايد يك منحني ملايم در جايي كه ناخن مصنوعي به ناخن طبيعي شما متصل شده است، وجود داشته باشد. نبايد آن قسمت يك سطح خشن ايجاد شود. براي اينكه ناخن ها اين حالت را داشته باشند. شايد لازم باشد كه بيشتر از يك گلوگه آكريليك در انتهاي براش استفاده كرد.


- مواد اكريليك ناخن را روي كوتيكول اعمال نكنيد. اين مواد بايد چند ميلي متر بالاي كوتيكول شروع شده و بعد آن را به ناخن رساند و از رسيدن آن به پوست جلوگيري شود.


- اجازه دهيد اكريليك خشك شود. قبل از اينكه آكريليك به طور كامل روي ناخن اعمال شود حدود ده دقيقه بايد اجازه دهيد تا مواد روي ناخن خشك بشوند. اگر مي خواهيد از خشك شدن مواد اطمينان حاصل كنيد، ميتوانيد با دسته براش ضربه اي آرام بزنيد تا اينگونه از خشك شدن اكريليك اطمينان حاصل كنيد و ناخن براي مرحله بعدي آماده است.


مرحله آخر کاشت ناخن

- در مرحله آخر ميتوانيد اگر خواستيد يك بار ديگر ناخن ها را سوهان بكشيد و آن را بيشتر به شكل و شمايل مورد نظر در ذهنتان نزديك كنيد تا بيشتر به انگشتان دست شما بيايد.


- حالا مي توانيد از كاور ناخن استفاده كنيد. البته اين سليقه ي شماست كه از كاور رنگي استفاده كنيد يا اينكه رنگ كاور ناخن به صورت رنگ طبيعي ناخن ها باشد. استفاده از كاور ناخن هم يك سطح ديگر ايجاد كرده و باعث استحكام آن ميشود و هم ناخن ها را صاف تر و براق تر ميكند.


- از ناخن هاي خود محافظت كنيد. پس از دو هفته ناخن هاي طبيعي رشد مي كنند. يا کاشت را دوباره انجام دهيد يا ناخن ها را ترميم كنيد.


- تشخيص قارچ يا عفونت: توجه داشته باشيد براي حفظ سلامتي ناخن هاي طبيعي خود اگر ناخن ها سبز يا زرد بودند به هيچ عنوان کاشت ناخن را ادامه ندهيد. در اين حالت ناخن دچار قارچ شده است. قارچ و عفونت ها و ساير بيماري پوستي ناخن از بين نمي روند و نياز به درمان دارند.


اگر ناخن هاي مصنوعي را در اين حالت روي آنها قرار دهيد وضعيت بدتر خواهد شد. قارچ ناخن بسيار مُسري است و بايد در کاشت ناخن از ابزار ضد عفوني شده استفاده كرد.


فیلم | کاشت ناخن | کاشت ناخن گیاهی با فایبرگلاس 


تاریخ 1398/08/27

ارسال کننده: محمد علی جعفری
تعداد بازدید: 104757

به این مطلب رای بدهید

(41)

ارسال دیدگاه


دیدگاه کاربران

ا

یلدا، پنچشنبه , 1399/04/26

سلام. اگر لطف کنید راجع به کاشت ناخن کوتاه هم توضحاتی بدید ممنون میشم

وب سایت آرایشی و زیبایی ، پنچشنبه , 1399/04/26

دست عزیز برای کاشت ناخن کوتاه میتونید از انواع مختلف کاشت مانند هلویی، ژله ای، فرنچ ناخن کوتاه و... استفاده کنید.در این مقاله پیرامون کاشت ناخن کوتاه مطالبی بیان خواهیم کرد

ا

Leli، يكشنبه , 1399/07/06

سلام وقت بخیر یه نوع مدل کاشت هست پور رو میزنه زیر ناخن مصنوعی و بعد از این که چسبید بر میداره ناخن رو این چه مدلی هست؟

وب سایت آرایشی و زیبایی ، سه شنبه , 1399/09/04

به این مدل کاشت ناخن؛ کاشت ناخن قالبی میگن که البته خیلی کاشت ناخن با کیفیتی محسوب نمیشه و تقریبا برا زمان کوتاه و موقتی است