بهترین روش کاشت ناخن چیست؟

بهترین روش کاشت ناخن چیست؟ | انواع مدل کاشت ناخن

چه نوع کاشتی بهتر است؟ یک کاشت خوب کاشتی است که علاوه بر، داشتن مدل کاشت ناخن ظریف و زیبا باید دوام و استحکام بالایی نیز داشته باشد. پیشنهاد ما به شما جهت انتخاب نوع کاشت ناخن بر حسب کار و مشغله شما متفاوت است. اگر شما شخصی هستید که کارها را با عجله انجام می دهید برای شما کاشت ناخن به روش پودر (اکرلیک) پیشنهاد می شود.


بهترین روش کاشت ناخن چیست؟

مواری خیلی مهم برای کاشت ناخن وجود دارد که بهتر است بانوان ایرانی به آن توجه کنند در این مقاله به موارد زیر میپردازیم

 • چه نوع کاشتی بهتر است؟
 •  دلایل استفاده از کاشت ناخن
 • انواع کاشت ناخن
  • کاشت ناخن قالبی
  • کاشت ناخن پودری (بهترین نوع کاشت ناخن)
  • کاشت ناخن ژله ای
  • کاشت ناخن میکس
  • کاشت ناخن بیبی بومر
 • چند پیشنهاد برای داشتن ناخن های طبیعی

چه نوع کاشتی بهتر است؟

مواد کاشت ناخن به روش پودر(اکرلیک) باآب و هوای خشک مانند تهران  سازگارتر است. در نتیجه باعث بهتر ماندن مواد کاشت ناخن می شود.

اگر شما ناخنی ظریف و براق می خواهید، از حساسیت یا ناراحتی تنفسی (آسم) رنج می برید و اگر بدون استفاده از دستکش شستشو  زیادی در روز انجام می دهید می توانید بدون هیچ ضرری از کاشت ژل استفاده می کنید.(کاشت ژل با آب وهوای رطوبتی سازگار تر است)

ابزار کاشت ناخن و مواد کاشت ناخن را باید شناخت و زیر نظر متخصص این کار را انجام داد.

$salons$


 دلایل استفاده از کاشت ناخن

کاشت ناخن در کشور ما رواج زیادی پیدا کرده است. کسانی که به کاشت ناخن مبادرت می ورزند هرکدام دلایلی برای انجام این عمل دارند. نداشتن ناخن و زیباتر شدن ناخن ها، از جمله دلیل کاشت ناخن است

خانم‌ها به دلایل مختلفی کاشت ناخن انجام می‌دهند؛ برخی صرفا برای زیبایی و برخی دیگر به دلیل مشکلات ناخن‌هایشان و برای پوشاندن ناخن‌هایی که به گفته خودشان رنگ و روی زیبایی ندارد انواع کاشت را تجربه می‌کنند.

فیلم| کاشت و دیزاین ناخن

پالت طراحی کاشت ناخن استفاده از این ناخن ها برای افرادی که ناخن های ضعیف و شکننده دارند و همچنین افرادی که عادت به جویدن ناخن دارند بسیار مناسب است. چون مانع آنها می شود. در اندازه های گوناگون و رنگ های طبیعی متنوع. برای عمل کاشت ناخن موارد زیادی را باید رعایت کرد ابزار کاشت ناخن و مواد کاشت ناخن را باید شناخت و زیر نظر متخصص این کار را انجام داد.
 


تنها در این موارد کاشت ناخن را انجام دهید :

کاشت ناخن تا حد امکان توصیه نمی شود مگر در مواقع خاص مثل کسانی که ناخن شان عیب دارد، یعنی ناخن هایی که به طور ژنتیک ایراد دارند و ظاهر خوبی ندارند آن هم به صورت مقطعی و با رعایت تمام نکات ایمنی و بعد از امتحان کردن تمام موارد ایمنی و جواب نگرفتن.


انواع کاشت ناخن

1- کاشت ناخن قالبی

کاشت ناخن قالبی به نوعی بی کیفیت ترین نوع کاشت ناخن محسوب می شود. در نوع کاشت ناخن، مواد کاشت روی ناخن مصنوعی زده می شود و بعد از ضد قارچ زدن روی ناخن ها این ناخن مصنوعی را روی ناخن فشار می دهند تا بچسبد و بعد ناخن مصنوعی را می کنند. از آنجای که این نوع کاشت احتیاج به سوهان کشی ندارد بعد از مدت کوتاهی به اصطلاح ناخن هوا میگیرد.

کاشت ناخن قالب

 

 


کاشت ناخن قالبی برای چه کسانی مناسب نیست!

کاشت ناخن قالبی به افرادی که ناخن های پراکنده و یک شکل ندارند اصلاً توصیه نمی شود. به دلیل قالبی بودن این نوع کاشت ناخن باید تمام ناخن های دو دست یک شکل باشند در غیر این صورت کاشت ناخن به شکل مرتبی انجام نخواهد شد.

به دلیل ضخیم بودن کاشت ناخن، کار از حالت طبیعی خود خارج می شود. کاشت ناخن قالبی را می توان روی انگشت های استاندارد کار کرد. نکته مهم این است که احتمال هوا گرفتن کاشت ناخن قالبی بیشتر است. ماندگاری کمتری دارد و در مقایسه با روش های دیگر کاشت ناخن مواد بیشتر مصرف میشود.

 

در ویدیو زیر کاشت ناخن قالبی را مشاهده خواهید کرد
 

 

2- کاشت ناخن پودری (بهترین نوع کاشت ناخن)

کاشت ناخن پودری از لحاظ زیبایی و مقاومت رتبه ی اول را به خود اختصاص داده است. در کاشت ناخن پودری اول ناخن مصنوعی را که همان تیپ است از اوایل ناخن می چسبند و به اندازه ای که دوست دارند کوتاه می کنند. بعد ضد قارچ و بعد شروع به زدن مواد کاشت روی ناخن می کنند. بعد از تمام شدن این کار، ناخن ها احتیاج به سوهان کاری دقیق و فراوان دارند. برای همین که به خانم هایی که وقت و حوصله ی درست و حسابی ندارند روش کاشت ناخن پودری خیلی توصیه نمی شود.

کاشت ناخن پودری

کاشت ناخن پودری

 

کاشت ناخن با پودر جز یکی از اصلی ترین شیوه های کاشت ناخن است , با موارد لازم برای کاشت ناخن و ابزار لازم برای کاشت ناخن با پودر آشنا شوید .

 1. پودر کاشت
 2. جا پودری یا گوده
 3. لیکوئید
 4. پمپ لیکوئید
 5. پرایمر ( چسب بین ناخن و مواد)
 6. لاک مانیکور
 7. ضد قارچ (برای جلوگیری از عفونت های قارچی)
 8. قلم پودر ( قلم تخت شماره 6 یا 8 )
 9. روغن ( جهت سهولت در کار پولیش)
 10. چسب ( جهت چشباندن تیپ)
 11. تیپ (پایه کوتاه – پایه بلند – فرنچ – طرحدار)
 12. پوشر یا عقب زن
 13. نیپر یا گوشت گیر
 14. کاتر سرگرد یا صاف یا هر دو – جهت کوتاه کردن تیپ
 15. ناخن گیر
 16. بافر
 17. برق ناخن و لاک ناخن جهت طراحی و دیزاین ناخن کاشته شده و در آخر یک جعبه ابزار تا وسایل فوق را در آن قرار دهیم .

کاشت ناخن پودری به چه کسانی توصیه می شود؟

کاشت ناخن پودری زمان بر است و در هر بار ترمیم حدود یک ساعت تا یک ساعت و نیم زمان شما را می گیرد و هر انگشت به صورت جداگانه و زمان بر احتیاج به سوهان کشی دارد، کاشت ناخن پودری برای کسانی که وقت حوصله کافی ندارند توصیه نمی شود.

 

آموزش کاشت ناخن در کرج، طراحی ناخن

برای اطلاع از دوره های آموزشی کاشت ناخن کلیک کنید


3- کاشت ناخن ژله ای

مواد ژله ای به صورت آماده قابل خریداری است. در کاشت ناخن ژله ای بعد از ضد قارچ مواد ژل را روی ناخن ها میزنند و دست را می گذارند توی دستگاه یووی تا خشک شود. شیوه ی کاشت ناخن ژله ای با کاشت ناخن پودری یکی است و فقط تفاوت در مواد آنهاست.

کاشت ناخن

شیوه ی کاشت ناخن ژله ای با کاشت ناخن پودری یکی است

 

 

معایب و محاسن کاشت ناخن ژله ای

ناخن در کاشت هیچ آسیبی نمی بیند زیرا تا وقتی که ناخن رشد می کند و فرد‌ احتیاج به ترمیم پیدا می کند یعنی ناخن سالم است و رشدش متوقف نشده است.

در بعضی مواقع کاشت ناخن ژله ای برای کسانی که عادت به جویدن ناخن دارند هم پیشنهاد می شود زیرا به دلیل بد مزگی مواد و کنده نشدنش این عادت از سر آن ها می افتد. چسب ناخن حساسیت زا نیست اما ممکن است برخی به مواد کاشت ناخن حساسیت داشته باشند که در آن صورت پوست آن ها دچار اگزما می شود و باید هر چه سریع تر کاشت ناخن را بردارند.


4- کاشت ناخن میکس

همانطور که از اسمش معلوم است کاشت ناخن میکس ترکیبی از دو نوع کاشت پودری و ژله ای است. در این روش بعد از ضد قارچ، کاشت پودری را انجام می دهید. بعد از سوهان کشی فقط لایه ای از ژل را روی ناخن می گذارند و داخل دستگاه یووی خشک می کنند. کاشت ناخن میکس محکم، زیبا و نسبت به بقیه کاشت ها کمی گران تر است.

کاشت ناخن

کاشت ناخن میکس محکم، زیبا و نسبت به بقیه کاشت ها کمی گران تر است


نکات کاربردی در کاشت میکس حرفه ای :

 • بهتر است ناخن خود شخص نه کاملا بلند باشد و نه خیلی کوتاه (در حد 1 الی 2 میلیمتر) .
 • تیپی که برای کاشت میکس شخص استفاده میکنیم، توجه شود که دقیقا باید اندازه سر هر انگشت باشد.
 • برای از بین بردن خط بین تیپ و ناخن از سوهان 180 استفاده میکنیم بنحوی که سوهان اصلا روی ناخن شخص کشیده نشود.
 • مواد را با فاصله خیلی کم و تقریبا 1 میلی متر از پوست روی ناخن بکشید که به پوست نچسبد.
 • هنگام استفاده از سوهان برقی در زمان ترمیم باید حرکات 1-2-3 ای باشد و حرکات به صورت ممتد نداشته باشیم.

4- کاشت ناخن بیبی بومر

روش کاشت ناخن بیبی بومر، که در بین بانوان خوش سلیقه ایرانی محبوبیت بسیار زیادی دارد. این روش مانند طراحی فرنچ فرانسوی میباشد ولی در بیبی بومر سر سفید ناخن هایتان با بستر ناخن که به رنگ های صورتی یا گلبهی است، ترکیب می شود. از آن جایی که در این نوع خاص از کاشت ناخن، انتهای آن به رنگ خود ناخن تبدیل میشود و باعث میشود با شد ناخن ها، طراحی بیبی بومر ناخن زیبایی خود را از دست نداده و بسیار طبیعی تر به نظر می رسد. نتیجه ای که به دست می آید، از هر نوع  کاشت ناخن دیگری قطعا زیباتر است.

بیبی بومر کاشت

 


توجه شود که مراحل انجام کاشت بیبی بومر همانند کاشت ناخن پودری مبیباشد اما در آن از دو رنگ پودر باید استفاده شود و کاشت ناخن بهتر است طوری انجام می شود که بر روی ناخن ها حالت هایلایت به وجود می آید. کاشت ناخن بیبی بومر به نوعی کاشت ناخن هایلایت هم گفته میشود.چرا به آنها می گویند ناخن بیبی بومر؟ دقیقاً معلوم نیست که چگونه این نام به وجود آمده است ، اما برخی می گویند این دلیل است که این سبک به مانیکورهای خزنده باز می گردد که در سالهای پس از جنگ جهانی دوم محبوب بودند.


کاشت ناخن بیبی بومر

نمونه کاشت بیبی بومر

ناخن بیبی بومر چند سالی است که وجود دارد ، اما سبک مانیکور در ماه های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است. براساس گزارش اخیر پینستر ، جستجوهای پینترست برای "ناخن های بومر بچه" امسال در فرانسه و آلمان رو به افزایش بوده است و براساس گزارش اخیر پینستر ، جستجو برای "ناخن های امبر" در ایالات متحده 88 درصد افزایش یافته است.

و به نظر می رسد نگاه ombre فرانسه در سراسر جهان از بین می رود. کلو کرو ، هنرمند ناخن مستقر در ملبورن استرالیا ، می گوید که بیش از نیمی از مانیکورهایی که این روزها انجام می دهد ، در سبک ناخن بیبی بومر است. او می گوید مشتری هایش عاشق همه کاره بودن ظاهری هستند.


 

در زیر ویدیوی آموزش کاشت ناخن بیبی بومر را مشاهده میکنید

مراحل کاشت ناخن

گاهی بانوان به صورت ارثی ناخن­های زیبایی ندارند و یا در زمان افزایش بلندی ناخن می­شکنند و نمی­توان روی آن ناخن­ها برای فرم دادن و زیباسازی حساب کرد. برای همین خانم­ها اقدام به کاشت ناخن می­کنند. استفاده از رنگ ناخن متناسب با آرایش و لباس می­تواند فرد را از نظر زیبایی تکمیل کند و این بسیار شگفت انگیز است. بنابراین اگر تمام اجزای بدن یک فرد زیبا باشد یا تلاش برای افزایش زیبایی آن شده باشد اما ناخن­ها هیچ جذابیتی نداشته باشد، دیگر حرفه­ای بودن فرد را نسبت به آرایش و رسیدگی به تمام اجزای بدنش را نشان نمی­دهد.

کاشت ناخن به سه صورت کلی انجام میگیرد :

کاشت ناخن قالبی ، کاشت ناخن پودری ، کاشت ناخن ژله ­ای.

 1. خرید لوازم کاشت ناخن
 2. خرید مواد به صورت جداگانه
 3. آماده سازی پودر کاشت
 4. سوهان کشی ناخن­ها
 5. جدا کردن ناخن از کوتیکول
 6. استفاده از پرایمر ناخن
 7. چسباندن ناخن
 8. تهیه پودر ناخن
 9. مرحله آخر کاشت ناخن

چه افرادی اصلاً نباید کاشت ناخن انجام دهند؟

 کسانی که بیماری عفونی و قارچی دارند توصیه می شود که کاشت ناخن انجام ندهند چون این کار باعث می شود فرد پیشرفت بیماری خود را از چشم دور کند. کسانی هم هستند که مستعد عفونت هستند و سیستم دفاعی بدن ضعیفی دارند و چون آن ها خودشان مستعد تمام بیماری های ناخن هستند، با کاشت ناخن بیماری را تسریع می کنند.


نکات ایمنی بعد از کاشت ناخن:

با اجسام آلوده تماس نداشته باشید، مراقبت کنید تا ضربه به ناخن‌های‌تان نخورد و در کارهای روزمره هنگام استفاده از مواد شوینده و آب تا حد امکان از دستکش استفاده کنید.کاشت ناخن در چه حالتی خطرناک است؟

از نگاه کلی تفاوت خاصی وجود ندارد اما ناخن‌ها‌ی پا به دلیل اینکه در بیشتر روز در یک فضای بسته هستند، آسیب‌پذیرترند. رعایت بهداشت ناخن پا هم از ناخن دست دشوارتر است به همین دلیل کاشت ناخن در پا می‌تواند خطرناک‌تر باشد.


مزایای کاشت ناخن:

کاشت ناخن برای افرادی که عادت به جویدن ناخن دارند و قصد ترک این عادت بد را دارند یکی از مزایای کاشت ناخن می باشد.


چند پیشنهاد برای داشتن ناخن های طبیعی، بلند و زیبا برای داشتن ناخن های طبیعی بلند، خوش فرم و بادوام 

 1. حتی الامکان از آب و مواد شوینده کمتر استفاده شود (آب  به تنهایی نیز مواد شیمیایی دارد و برای ناخن و کوتیکول (گوشت اطراف ناخن) مضر است

 2. هنگام شست و شو ظروف و... از دستکش استفاده کنید.

 3. بعد از هر شست و شو دست ها و انگشت ها و سطح ناخن ها را مرطوب و چرب نگهدارید.(برای ناخن بهتر است شبها از روغن زیتون یا روغن بادام تلخ استفاده کنید)

 4. از لاک پاک کن بدون آستون استفاده کنید. (دست ها را حتماً بعد از استفاده بشوئید.)

 5. یک هفته لاک زده و یک هفته به ناخن ها استراحت دهید و سطح آنها را از هر موادی پاک کنید. (لاک، برق ناخن و ....) 


 
در ادامه میتوانید تصاویر کاشت ناخن را مشاهده بفرمایید

مدل کاشت ناخن 2020

مدل کاشت ناخن 2020

مدل کاشت ناخن 2018

مدل کاشت ناخن 2018

مدل کاشت ناخن 2019

مدل کاشت ناخن 2019

مدل کاشت ناخن جدید 2019

مدل کاشت ناخن جدید 2019

کاشت ناخن جدید

مدل کاشت ناخن جدید

مدل کاشت ناخن جدید 

کاشت ناخن
 
کاشت ناخن
 
کاشت ناخن
تصاویر کاشت ناخن

 کاشت ناخن

 مرکز کاشت ناخن

کاشت ناخن

کاشت ناخن

کاشت ناخن

کاشت ناخن

کاشت ناخن

کاشت ناخن

کاشت ناخن

کاشت ناخن

کاشت ناخن

کاشت ناخن

کاشت ناخن

$salons$

آموزش کاشت ناخن با مدرک بین المللی در تهران 

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید


کیان
1397/05/14

با سلام ممنون بابت مطالب خوب شما عالی بود تشکر