کاشت پودرژل | میکس یا ترکیبی

کاشت پودرژل | میکس یا ترکیبی


کاشت پودرژل یا میکس (ترکیبی)

برای این نوع کاشت ، کاشت پودر یا قالب را میگذاریم و برای اینکه کاشت بعد از باک کردن لاک مات نشود و براق باشد استفاده می شود .

باید از تاپ شاین یا تاپ ژل استفاده کنیم ، ژل را 2 - 3 بار بر روی کاشت میزنیم و سعی کنیم که به کناره های ناخن برخورد نکند سپس برای خشک شدن آن از دستگاهی به نام یووی استفاده میکنیم ) قراردادن داخل یووی 2 دقیقه( سپس برای رفع نوچی ژل باکلینزر چسبندگی آنرا میگیریم .


نکته : برای ثابت نگه داشتن دیزاین از ژل استفاده میکنیم .


کاور کردن ناخن

 کاورکردن برای ناخن هایی مناسب است که زیبایی و ظرافت و فرم مناسب را دارد و تنها مشکل شکنندگی را دارا میباشد که با کاور کردن این مشکل نیز رفع میشود اندازه صدف و کشیدگی انگشتان به زیباتر شدن کاور کمک میکند

برای کاور کردن نیز اول مانیکور خشک را انجام میدهیم سپس ضدقارچ را به تمامی سطح ناخن و اطراف کوتیکول میزنیم پس از خشک شدن پرایمر را زده و مواد گذاری میکنیم پس از خشک شدن مواد شروع به سوهان کشی دورگیری و بافر و پولیش میکنیم دقت کنید.

کاور کردن یعنی مواد گذاری روی ناخن طبیعی پس قرار نیست قد ناخن را بااستفاده از فورمر بلند کنیم دراین صورت کاشت فورمر را انجام داده اید.


کاور کردن یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از شکستن ناخن های زیبا و خوش فرم میباشد


 

کاشت قالب یا دوال سیستم :

این کاشت با نام های سریع و 3 ثانیه ای و T و DSF و روسی نیز نامیده میشود.

این کاشت سطحش صاف و براقه و احتیاجی به سوهان کشی نداره که این یکی از خصوصیات خوبش میباشد . ولی با زیبایی که داره به طور مداوم سفارش نمیشه چون وقتی که قالب گذاشته میشه کمی به سمت کوتیکول هول داده میشه به خاطر همین ممکنه که دست شخص عفونت کند. دوام کاشت قالب نسبت به کاشتهای دیگه کمتراست .

مراحل کاشت قالبی 

مانیکور خشک و زیر سازی را انجام میدهید ضد قارچ میزنید و تیپ گذاری میکنید خط تیپ هارا کاملا محو میکنید پرایمر میزنید ،مواد را داخل قالب قرار داده و روی ناخن میگذارید کمی روی انرا فشار میدهید اما توجه کنید که فشار بر روی تمامی سطح یکسان باشد. بعد از 5الی 6 دقیقه با ته عقب زن از بغل ها به طرف بالا کمی به قالب فشار اورده و انرا جدا میکنید . در انتها روغن بادام با گلیسیرین جهت ویتامینه کردن میزنیم .


نکته : برای از بین بردن دو پله گی ناخن از سوهان سرگرد یا سرتخم مرغی یا اشکی استفاده می کنیم .


این کاشت احتیاجی به سوهان کشی سطحی ندارد ولی با استفاده از سر سوهان میخی به اهستگی دور گیری کرده تا کاشت هوا نگیرد.

ترمیم کاشت قالب

 برای ترمیم این کاشت ، دو سوم مواد را با استفاده از سوهان کشی از بین برده تا دوپله گی ایجاد شده از رشد ناخن از بین برود وضد قارچ میزنید پس از خشک شدن ، پرایمر میزنید مواد رابه مقدار کم داخل قالب گذاشته و روی ناخن فشارمیدهید .

 

علت کنده شدن کاشت ناخن بصورت قالبی پس از چند روز

1. بستر سازی سطح ناخن اعم از مانیکور خشک و عقب زدن کیوتیکول ها

2. بر طرف کردن کامل چربی ناخن

3. سوهان کشی نباید خیلی زیاد باشد بهترین سوهان کشی بوسیله سوهان دستی

4. سوهان کشی باید به گونه ای باشد که فقط چربی ناخن را از بین ببرد و خط و خشی که

ایجاد میکند همه به یک سمت نباشد شیارهایی که روی سطح ناخن ایجاد میشود بوسیله سوهان باید در جهت های مختلف باشد

5. وقتی مواد به کوتیکول ها بچسبد در زمان رشد ناخن هوا ایجاد میشود در آن قسمت و پس از چند روز کاشت از سطح ناخن بلند میشود .

6 . اگر در وسط ناخن قوس ایجاد نشود هم یک دلیل بر هواگیری و شکستگی زود هنگام است.

مراقبت پس از کاشت ناخن 

ناخن کاشت را هر روز تمیز و چک کنید. با صرف چند دقیقه در روز و انجام کارهای زیراز عفونت جلوگیری می کنید. دست های خود را با آب و صابون بشوید و با استفاده از یک برس ناخن اطراف ناخن های خود را تمیز کنید.در هنگام تمیز کاری ناخن ها آنها را بررسی و از سفت بودن آنها مطمئن شوید. دست و ناخن های خود را به طور کامل خشک کنید . اگر ناخنی شل شد، حتما آن را دوباره سفت و یا از نوع بکارید چرا که با کاشت ناخن خطر عفونت افزایش می یابد. بنابر این با مراجعه به سالن زیبایی آن را دوباره مرتب کنید.

 

چنانچه خودتان در خانه این کار را میکنید به نکات زیر توجه کنید :

فقط از چسب مخصوص ناخن کاشت استفاده کنید.هرگز ناخن شکسته را پانسمان نکنید.

با استفاده از چسب نامناسب و یا پانسمان، خطر ابتلا به عفونت را افزایش می دهید. تورم، قرمزی، و چرک علائم عفونت اند که در صورت مشاهده سریع به متخصص مراجعه شود .

ناخن کاشت را هر 2 تا 3 هفته باید ترمیم کرد، زیرا با رشد ناخن طبیعی در زیر ناخن کاشت فضای خالی ایجاد می شود. ترمیم، این شکاف را می پوشاند و ناخن را شکیل تر و از عفونت جلوگیری می کند .

در هنگام شستن ظروف، تمیز کاری، و باغبانی حتما دستکش بپوشید. این کار از برخورد ناخن با مواد شوینده و دیگر مواد موجود در خانه، که باعث شل شدن و رنگ پریدگی ناخن می شود، جلوگیری می کند

از نوک انگشتان به جای ناخن کاشت استفاده کنید، زیرا سفتی ناخن کاشت سوسه انگیز است که از آن مانند ابزار استفاده شود. با انجام کار ساده ایی مثل باز کردن در قوطی با ناخن کاشت، باعث کنده شدن آن و در نتیجه آسیب ناخن طبیعی حتی گاهی کنده شدن ناخن طبیعی می شوید. بسیار دردناک است !

نگذارید ناخن کاشت به جایی گیر کند چرا که ممکن است به ناخن طبیعی آسیب بزند و آن را پاره کند .

هر 2 تا 3 ماه ناخن کاشت را بکنید تا ناخن طبیعی نفس بکشد. ناخن طبیعی نیز به مراقبت احتیاج دارد. چند روز این کار را انجام دهید و سپس دوباره ناخن بکارید

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید