تنوع در انجام دیزاین های دائم کاشت ناخن بسیار زیاد هست و هر روزه شاهد طرح های جدید و زیبا در این هنر زیبا می باشیم .با ما همراه باشید چراکه در این مقاله آموزشی شما را با انواع دیزاین های جدید و پایه آشنا خواهیم کرد .

آموزش انواع دیزاین و طراحی ها در کاشت ناخن

شابلون ، مهر و کاردک :

استفاده از شابلون کمی تمرین و دقت میخواهد. بعد هم طراحی با آن خییییلی راحت هست .


نکات مهم در این طراحی :

💅اول اینکه قبل از استفاده روی مهرتون با سوهان فلزی معمولی سوهان بکشید تا به حالت مات در آید. اینطوری به راحتی حتی ریزترین طرح ها را هم برمیدارد .

💅دوم اینکه دقیقا به روشی که در کلیپ های آموزشی نشان داده میشود عمل کنید. فرم حرکت دادن دست مهم هست .

💅 سوم اینکه بعد از هربار استفاده شابلون و مهر را کامل با استون پاک کنید .

💅 چهارم اینکه لاکی که استفاده میکنید برای چاپ، باید یکم غلیظ باشد در غیر این صورت مهر سرمیخورد.

💅پنجم اینکه اگر اول روی ناخن ، یک رنگ لاک باشد طرح روی شابلون خیلی بهتر  چاپ میشود .

💅 ششم اینکه مراحل کار را باید خیلی سریع انجام دهیددر غیر این صورت طرح نه روی مهر چاپ میشود نه روی ناخن


لنز ناخن

اول بیس كت زده داخل یووي خشك میكنید و بعد لاك ژل سفید. بعد از خشک کردن لاک ژل توسط دستگاه uv ، لنز را كه رویش یك طلق هست جدا كرده و آن را در آب مي اندازید آب بهتر است ولرم باشد و بعد بیست ثانیه از اب خارج كرده از كاغذش جدا وروی صدف ناخن قرار میدید و بعد در آخر دوباره تاپ كت میزنید . مي توانید از لاك معمولي هم بجاي لاك ژل استفاده كنید .


تکنیک شوگرافکت

 با ژل تری دی یا کاسه ای ، طرح مورد نظر را میزنیم زمانی که طرح را زدیم قبل از گذاشتن در یووی میبایست پودر مخملی  (ولوت سند ) را روی طرح بپاشیم، که به این تکنیکی که با پودرهای مخملی یا ولوت سند انجام میشود شوگر افکت گفته میشود . برای متد شوگر افکت میتوانیم از پودر های رنگی، قاشقی و حتی نمک و یا شکر استفاده کنیم .


برای انجام دادن این تکنیک همان طور که میتوانیم از پودرهای مختلف استفاده کنیم میتوانیم بجای ژل تری دی هم از ژل شاین و یا تاپ کات و حتی از لاک استفاده کنیم.


زمانی که از لاک استفاده کردیم دیگر نیازی به یووی نداریم باید طرح رو بکشیم بزاریم خشک بشه و برای برجستگی بیشتر مجدد طرح رو با لاک بکشیم و پودر مورد نظر رو به روی طرح بپاشید قبل از اینکه لاک خشک شود . وقتی نمک یا شکر به روی لاک میپاشید نمک و شکر و حتی پودر قاشقی سفید به رنگ لاک طرح کشیده شده بر میگردد . فقط باید در این متد فراموش نکنیم که دوام دیزاینمان باید بعد از ریختن پودر روی طرح یک لایه تاپ کات بزنیم تا بر اثر شست و شو طرح پودر های طرح از بین نرود.

نحوه انجام دیزاین زیر كاشت : یك لایه مواد روي ناخن اورده میشه و دیزاین هر چیزي كه هست )انواع اكلیل و پولك و گیپور و گل خشك ، مرمریت و...( روي مواد گذاشته میشه و روي كل كار یك ل


ایه مواد كریستالي اورده میشه و بعد سوهان كشي و در نهایت تاپ شاین زده میشه.


سنگ سازی

 براي ساختن سنگ توي طراحي هاتون از چند روش میتونید استفاده كنید.


لاك ژل

 لاك ژلها چون رقیق هستن باید چندین بار زده بشن و هربار جداگانه تو دستگاه خشك بشن تا برجستگي كامل رو داشته باشند اگر لاك ژل اكلیلي ندارید یه ذره اكلیل رو با لاك ژل قاطي كنید و بزنید یا زیر اكلیل كار كنید از رو لاك ژل مرحله آخر یا تاپ كات رو گلوله اي و مدور روي اون تیكه بذارید شاید نیاز باشه دو یا سه بار انجام بدید.


اگر با ژلهاي كاسه اي و به اصطلاح ژلهاي آدامسى یا هارد ژلها یا بیلدر ها و سري پرمیوم دارید كار میكنید چون غلیظ هستن یكبار بزنید كافیه میتونید از سنگهاي این مدلى كه تو بازار هستن استفاده كنید فقط دورش رو قاب سازي كنید كه جذابتر به نظر برسند.


براي قاب سازي بهترین روش همین كهنه كاري یا پتینه ست كه با ژل مشكى و فویل نقره اي یا طلایي كار میشن .الزامى هم نداره زیر طرح ژل باشه میتونه لاك یا حتى ناخن ساده هم باشه كه در اینصورت یه بافر نرم و ملایم باید بكشید


تکنیک ژل فویل : تکنیکی جدید و پرطرفدار که بسیار زیبا و درعین حال راحت میباشد برای این تکنیک نیاز به ژل مشکی رنگ داریم که میتوان از ژل پریمیوم ،ژل کاسه ای یا ژل 3d استفاده کرد و همینطور نیاز به فویل هم داریم که بهتر است از رنگ طلایی یا نقره ای آن استفاده کنیم از تکنیک ژل فویل علاده بر انجام دیزاین های زیبا میتوان در قاب سازی نیز استفاده کرد که البته این تکنیک هم نوعی دیزاین به حساب می آید


 آموزش ژل فویل : بعد از اتمام کار سطح ناخن را بافر میزنید تا حالت لیزی آن از بین برود چون اگر سطح ناخن لیز و صیقلی باشد ژل فویل به راحتی بلند میشود برای همین سطح کار را بافر میزنیم اگر از ژل تیوپی استفاده میکنید طرح خودرا بکشید و اگر از ژل های کاسه ای استفاده میکنید طرح خود را با قلم 000 بکشید سپس انگشت را داخل دستگاه یووی قرار دهید مدت زمان نگهداری ژل داخل یووی 1 تا 1 دقیقه و نیم میباشد سپس انگشت را بیرون اورده و فویل را بصورت ضربه ای روی ان مي گذاریم دقت کنید که فویل را نباید روی طرح بکشید بلکه باید بصورت ضربه ای اقدام کنید در پایان کار باید روی کل کار را تاپ شاین بزنید.


دیزاین با روزنامه : اول لاک زمینه رو میزنید. باید کامل خشک خشک بشه وگرنه روزنامه بهش میچسبه. وقتی خوب خشک شد انگشت مشتری رو چند ثانیه داخل الکل سفید میکنید) من با الکل صنعتی امتحان کردم خوب نشد. الکلتون حتما سفید باشه( بعد از داخل الکل در میارید و روزنامه رو که از قبل به صورت مربع بزرگتر از ناخن کات کردین روش میذارید.


زیاد فشار نمیدین یه فشار ملایم روی انگشت میدین و روزنامه رو برمیدارید و روش تاپ کوت می زنید.دیزاین واتر ماربل : طراحی در با آب

لوازم مورد نیاز :

یك لیوان آب ولرم - لاك در چند رنگ مختلف - پیل آف - یك تكه ابر - داتر یا خلال دندان استون - قلمو یا گوش پاك كن قبل از هر چیز توجه داشته باشید این طراحي احتیاج به سرعت عمل دارد. ابتدا روي ناخن به عنوان بیس لاك سفید گچي میزنیم تا رنگها شارپتر و پر رنگتر شوند. سپس براي كثیف نشدن دور ناخن از پیل آف ) peel off ( استفاده میكنیم. لاكها را به ترتیب دلخواه چیده و  درب آنها را باز میكنیم تا به كار سرعت بخشیم. هر لاك را فقط یك قطره درون آب ریخته و لاك بعدي را وسط لاك قبل میریزیم. قلمو را براي ریختن قطره لاك نزدیك آب میگیریم چون اگر قطره از بالا بیفتد روي آب پخش نشده و ته لیوان مینشیند. هر قدر سرعت عمل زیاد باشد و تعداد حلقه ها بیشتر شود طرح زیباتر خواهد شد. دقت كنید لاك غلیظ نبوده و به راحتي روان شود. در نهایت به كمك داتر ریز یا خلال دندان از داخل حلقه دوم یا سوم خطهایي به سمت داخل مانند گل میكشیم. اگر خطها را از خارج حلقه ها بكشیم لاك جمع شده و خراب  میشود. ناخن مورد نظر را در قسمتي كه میخواهیم طرح بیفتد داخل آب كرده و نگه میداریم.


لاك هاي اضافي را به كمك یك تكه ابر جمع كرده و انگشت را خارج میكنیم. پیل آف را برداشته و به كمك استون وقلمو جاهاي اضافه را پاك كرده و تاپ كوت میزنیم.


 نکاتی برای راحت و بهتر انجام دادن دیزاین واتر ماربل :

1: لاک غلیظ داشته باشید لاکتون نه زیاد شل باشه نه زیادسفت اصطلاحا میگن لاک نو باشه برخی مارک ها مثله گلدن رز و گلباران برای این کار عالیه

2: آبی که میخواین برای دیزاین واتر ماربل استفاده کنید بهتره که اب معدنی باشه چون املاح اب معدنی بهتر لاک رو پخش میکنه

3: بهتر است اب را از قبل به مدت حداقل 2 و یا حدااکثر 10 ساعت در فضای اتاق قرار دهید  تا به دما و شرایط مطلوب برسد این دما باعث بهتر پخش شدن لاک و فرم گرفتن ان در اب  میشود

4: اگر خواستید لاک در اب حالت حباب دار داشته باشد پس از ریختن لاک در اب و فرم دادن ان با اسپری تافت مو یک یا دو بار در اب اسپری کنید این حالت بوجود می اید

5 : برای کثیف نشدن اطراف ناخن از پیل اف استفاده کنید


گل 3D

 واژه 3D یا سه بعدی مخفف کلمه 👈(three-dimensional) که به دیزاین های برجسته روی ناخن تعلق گرفته است برای اجرای این دیزاین از انواع پودرهای رنگی ، ژل های آدامسی و.... میتوان استفاده نمود . در نمونه پودری آن بایستی غلظت پودر را از حالت نرمال کمی سفت تر درنظر گرفت .


از قلم های مخصوص 3D که نوک تیز و کناره های تخت دارند یا قلم های سایز ۴ و ۶ برای گل زدن استفاده میشود . نوعی سبک ابداعی به نام 3D inside هم وجود دارد که اولین بار توسط لووو ناخن کار کره ای ابداع شده در این روش روی گلها با مواد شفاف پوشیده میشود و گلهای ساخته شده درون ناخن قرار میگیرند.


ژل ادامسي یا گام ژل : gum gel این طراحی بسیار زیبا و برجسته هست که با ژل آدامسی درست میشه . ژل آدامسی با ژل های دیگه فرقش اینه که این ژل خیلی خیلی غلیظ هست دقیقا مثله آدامس .


حال برای طراحی بعد از اینکه کار کاشت ما تمام است و میخواهیم طراحی را انجام دهبم مقداری از ژل را برداشته و آن را روی صدف پهن میکنیم اگر ژل به قلموتون مي چسبه کمی الکل بهش بزنید تا راحت بتونید فرم بدید بعد از پهن کردن با قلم داتینگ حفره هایی بشکل گل را در آن ایجاد میکنید و به هر اندازه ایی که میخواین این حفره هارا ایجاد میکنید و بعد آن را در دستگاه یو وی یا ال ای دی گذاشته تا خشک شود و درآخر تاپ کت زده .


لازم بذکر است که این ژل آدامسی در رنگهایه مختلف در بازار موجود است .


وان استورک

وان استروک طراحی با رنگ هست که با یک حرکت قلم طرح میکشن و قلم از روی سطح بلند نمیشه ، بخاطر همین طراحی وان استروک یاتک مرحله ای نامیده می شود.


پودرکروم :

روش اول :

: ۱ زیر ساز )بستر سازي ( بافر كشي

:۲ زدن لاك /لاك ژل/تاپ ژل

:۳ یووي )كاااااملا خشك میشه(

:٤ پودر كروم )ترجیحا با ابر ارایشي(روي بیس فِید میشه، با یه فشار ملایم به صورت دوراني

:٥ تاپ ژل

:٦ یووي

روش دوم :

:۱ بیس ژل

:۲ یو وي

:۳ تاپ ژل

:٤ نصفه زمان خشك شدن میره تو یو وي كه كامل خشک نشه

:٥ با شات سایه پودر كروم رو میزنید

:٦ تاپ ژل

:۷ یو وي

نكته: اگه نخواهید كه ماندگار باشد احتیاج به تاپ ژل اخر نیست.


پودر هولوگرام

 روش استفاده كاملا مشابه پودر كروم ، بیس كت رو میزنید داخل یووي قرار میدهید تا خشك بشه ،لاك ژل به رنگ دخواه میزنید داخل یووي خشك میكنید تاپ شاین را میزنید داخل یووي قرار میدهید تا خشك شود درآخربا شات سایه پودر كروم را حالت مالشي روي ناخن میزنید در اخر تاپ شاین میزنید و در یووي خشك میكنید .


شاتركروم

شاتر كروم روي هر رنگ ، رنگ جدید میدهد وروي رنگ مشكي جلوه بیشتري دارد.

.۱ لاك

. ۲ ژل

.۳ شاتر كروم)روي ژل خیس با قلم باد بزني(

.٤ منظم كردن شاتر كروم

.٥ ژل ، یووی

دیزاین شاتر كروم از هر زاویه یك رنگ خاص دیده میشود.


طراحي با رنگهاي اكریلیك 

حلال این رنگ ها آب میباشد و براي رقیق كردنشون میتونید ازآب استفاده كنید ومیتونید طراحي هاي متداول و با این رنگ ها انجام بدید اما طراحي هاي وان استروك كه با این رنگها اجرا میشن بیشتر مورد توجه هستند در تكنیك وان استروك با یك حركت قلم قسمتي از طرح كشیده میشود.


دو رنگ كردنش به این صورت هست كه یك طرف قلم یه رنگ و طرف دیگه رنگ دیگهاي زده میشه ،روي پالت دو رنگ و كنار هم میریزین و دو طرف قلم و به هر دو میزنید تمیز در اوردن این طرح ها نیاز به تمرین زیادي دارد.


 

ارسال کننده: ناهید نجابت
تعداد بازدید: 24510

به این مطلب رای بدهید

(27)

ارسال دیدگاه


دیدگاه کاربران