فیبروز ابرو (هاشور ابرو) یکی از رایج ترین روش های تاتو ابرو جهت پرپشت نشان دادن و زیباتر کردن ابروها می باشد؛ اما توجه داشته باشید که مراقبت های بعد از هاشور ابرو بسیار ضروری و حائز اهمیت است. به جرأت میتوان گفت هاشور ابرو یکی از دشوار ترین و ظریف ترین هنرهای آرایش دائم است و حتما باید به دست فردی مجرب و با تخصص بسیار بالا انجام پذیرد.

 همه چیز در مورد فــیبروز ابــرو 

امروزه فیبروز ابرو بسیار مورد استقبال و توجه خانم ها قرار گرفته و رواج یافته است. فیبروز کردن که در حقیقت همان تاتو اما به روشی متفاوت تر می باشد، ظاهر ابروها را اصلاح کرده و متقارن می کند؛ و همچنین مانند روش های قدیمی تاتو ابروها را مصنوعی نشان نمی دهد. فیبروز ابرو را با عنوان آرایش نیمه دائم نیز می شناسند و انواع مختلفی دارد. رعایت نکات مراقبتی بعد از انجام فیبروز ابرو در ثابت ماندن رنگ فیبروز و پیشگیری از عفونت، لازم و ضروری است.احتمالا پس از انجام  فیبروز ابرو  پرسشهایی از این قبیل که پس از گذشت چند روز می توانید ابروهای خود را بشویید و یا اینکه برای بهبود سریع تر فیبروز ابرو از چه پمادهایی استفاده کنید؟ برایتان پیش بیاید. در این مقاله  قصد داریم به بررسی تمام بایدها و نبایدها بعد از فیبروز ابرو بپردازیم. امیدواریم که با رعایت این نکات همواره ابروهایی زیبا و خوش فرم داشته باشید.

بهترین فیبروز کار ابرو در کرج نی نی سایت


► نکات مراقبتی بعد از فیبروز ابرو

پس از انجام فیبروز ابرو، آن قسمت از ابرو که فیبروز خورده مانند یک زخم باز می باشد و نیاز به مراقبت های خاصی دارد تا سریع تر بهبود یافته و عفونت نکند. رعایت نکات زیر می تواند در رسیدن به بهترین نتیجه از فیبروز ابرو بسیار موثر واقع شود.

  • حتما توجه کنید که از زمان انجام فیبروز ابرو تا سه روز به هیچ وجه ابروهای خود را نشویید.
  • از روز اول فیبروز تا حدود یک هفته بعد از پماد ویتامین آ استفاده کنید و روزی سه بار با گوش پاک کن مقدار کمی از پماد ویتامین آ را بر روی ابروهای خود بمالید.
  • احتمالا در چند روز اول پس از انجام فیبروز، ابروهایتان خارش داشته و یا پوسته پوسته شوند، اکیدا از خاراندن و یا کندن این پوسته ها خودداری کنید، در صورتی که این پوسته ها را بکنید ممکن است رنگ فیبروز ابرو خیلی زود کمرنگ شود.
  • تا یک هفته پس از انجام فیبروز ابرو از رفتن به استخر و سونا پرهیز کنید. تا زمان بهبودی کامل فیبروز ابرو در معرض نور آفتاب قرار نگیرید.
  • از روز اول تا حدود یک هفته از پماد هیدروکورتیزون چشمی استفاده کنید که در روند بهبودی سریع جاهای فیبروز خورده بسیار موثر است. البته دقت داشته باشید که اگر پوست چربی دارید مقدار و دفعات استفاده از پمادها را کاهش دهید.
  • برای مراقبت از فیبروز باید مواظب باشید که پوسته پوسته های که بعد از فیبروز ابرو به وجود می آید را دستکاری نکنید وگرنه امکان خارج شدن رنگندانه هایو ایجاد لکه وجود دارد

 

► نحوه شستن صورت بعد از فیبروز ابرو

نحوه ی شستن صورت پس از انجام فیبروز ابرو به این صورت باشد که تا سه روز نباید به هیچ وجه ابروها را شستشو دهید و بعد از این سه روز هم تا جایی که برایتان مقدور است تا بهبودی کامل جای فیبروز ابرو  از شستن ابروهای خود پرهیز نمایید؛ اما اگر شرایطی پیش آمد که مجبور به شستشوی ابروهایتان شدید به این روش عمل کنید: برای شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ به روش فیبروز بهتر از  تنها از آب ولرم یا سرد استفاده کنید و در صورت نیاز به استفاده از شوینده از شامپو بچه یا یک صابون ملایم استفاده نمایید؛ اما تا جایی که امکان دارد از تماس مستقیم وسایل شستشو یا دستها با ابروهای خود جلوگیری نمایید. پس از اتمام شستشوی صورت، ابروهایتان را با با یک حوله ی تمیز، خیلی آرام خشک کنید. تاکید می کنیم به هیچ عنوان حوله را بر روی ابروهای فیبروز خورده نکشید و تنها به آرامی روی ابروها  قرار داده و بردارید. پس از خشک کردن، بر روی ابروهایتان لایه ای نازک از پماد هیدروکورتیزون یا پماد ویتامین آ چشمی را بر روی ابروها بمالید. سعی کنید تا سه روز بعد از انجام فیبروز ابرو از حمام رفتن خودداری کنید.


مراقبت های بعد از فیبروز ابرو


► مدت زمان بهبود زخم فیبروز ابرو

 بلافاصله پس از انجام فیبروز ابرو فرآیند بهبود زخم آن آغاز می‌شود. در چند روز اول با تورم، قرمز شدن و حساسیت پوستی و شاید اندکی کبودی بر روی قسمت فیبروز خورده ی ابروهایتان مواجه خواهید شد. البته همه ی این عوارض در فیبروز ابرو امری طبیعی هستند، اما با رعایت موارد ذکر شده می توانید در عرض دو روز زخم خود را بهبود دهید. استفاده از پمادهای تسریع التیام زخم، سرعت بهبود جای فیبروز را افزایش می دهند. دقت داشته باشید که اگر کبودی و تورم بیش از دو یا سه روز بعد از فیبروز ابرو طول کشید، ممکن است نشانه ای از عفونی شدن زخم تان باشد، در صورت مشاهده ی این موضوع سریعا به پزشک مراجعه نمایید.


► علت ضخیم بودن و تیره بودن ابرو بعد از فیبروز

نکته ی مهم دیگر در رابطه با فیبروز ابرو این است که شکل ظاهری ابروهای جدید شما مطمئنا ضخیم تر و تیره‌ تر از چیزی که انتظارش را داشتید خواهد شد؛ و عموما پس از گذشت تقریبا یک هفته ناحیه‌ی فیبروز شده و لایه‌ی بالایی آن پوست انداخته و لایه‌ی رنگی جدید به تدریج نرم شده و رنگ و حالت طبیعی‌تر و زیباتری به خود خواهد گرفت، پس در این مورد اصلا نگران نباشید. مالیدن پماد آنتی بیوتیک قبل از خواب می تواند در سرعت بخشیدن به فرآیند بهبود ناحیه‌ی تازه فیبروزابرو شده بسیار موثر باشد؛ و خطر عفونت موضعی را تا حدود زیادی کاهش دهد.


► فعالیت های روززمره بعد از فیبرو

در دوره ی بهبود ناحیه ی فیبروز باید شدیدا مراقب فعالیت‌های بدنی خود باشید و از ورزش های سنگین و فعالیت شدید بدنی خودداری فرمایید. حدالمقدور در معرض تابش مستقیم نور آفتاب قرار نگیرید. از خاراندن یا دست زدن به زخم ابرو اکیدا اجتناب کنید، چون این عمل موجب باقی ماندن جای زخم فیبروز ابرو در آینده می شود. در حالت کلی دوره ی مراقبتی بعد از انجام فیبروز ابرو تقریبا دو هفته طول می کشد تا زخم ابروی شما به طور کامل بهبود یابد. البته دقت کنید که مدت زمان بهبودی کامل زخم های فیبروز ابرو در افراد مختلف فرق می کند، اما معمولا و به طور میانگین این دوره بین 3 تا 10 روز به طول می انجامد. یکی از علائم اصلی برای فهمیدن اینکه زخم فیبروز ابروهایتان به طور کامل بهبود یافته است یا نه این است که پوسته پوسته های ایجاد شده روی فیبروز ابرو کاملا بریزند، اما به هیچ عنوان پوسته ها را خودتان نکنید.


► نحوه پاک کردن آرایش بعد از فیبروز

برای پاک کردن آرایش خود از شامپو بچه و یا صابون ملایمی استفاده کرده و به کمک آب ملایم یا سرد آن ها را شسته و پاک کنید. نکته ی مراقبتی دیگر اینکه  در طول هفته ی اول بهبودی جای زخم فیبروز ابرو توصیه می کنیم هر صبح و عصر، بر روی ابروهای خود کمپرس آب یخ بگذارید و آن را حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بر روی ابروهایتان نگه دارید. انجام این کار در چهار روز اول روند بهبودی جای زخم فیبروز ابرو را تسریع می بخشد.

فیبروز ابرو
مراقبت تا بهبودی کامل فیبروز ابرو


► تمام شدن پروسه بهبودی فیبروز

پس از تکمیل پروسه بهبودی فیبروز ابرو، می توانید به صورت معمولی و عادی اما با رعایت نکات بهداشتی بیشتر مراقبت بعد از فیبروز ابرو را انجام دهید. به طور مثال هنگام بیرون رفتن از منزل حتما از ضد آفتاب استفاده کنید تا ابروهایتان محو و کم رنگ تر نشوند. یا برای پاک کردن آرایش ابروها از تکه ای پنبه ی آرایشی اوستفاده کنید و از مالش و فشار دادن ابروها پرهیز کنید. امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت و بهره ی کافی را برده باشید.
 


anahidbeauty1399.07.08 

ارسال کننده: محمد جعفری
تعداد بازدید: 130383

به این مطلب رای بدهید

(212)

ارسال دیدگاه


دیدگاه کاربران

ا

elnaz، شنبه , 1398/11/12

خیلی عالیه دستتون درد نکنه با مطالب خوبتون
http://elnazbeauty.ir/%da%98%d9%84%db%8c%d8%b4-%d9%86%d8%a7%d8%ae%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d8%b5%d9%81%d9%87%d8%a7%d9%86/

ا

elnaz، شنبه , 1398/11/12

عالی

ا

S، جمعه , 1399/03/16

سلام، ببخشید من دو روزه فیبروز ابرو انجام دادم، اما اصلا راضی نیستم میشه بگید بعد چن روز میتونم اقدام به پاک کردنش کنم

وب سایت آرایشی و زیبایی ، يكشنبه , 1399/03/18

سلام
معمولا یک ماه باید بگذره

ا

A، چهارشنبه , 1399/05/15

سلام ببخشید من امروز فیبروز ابرو انجام دادم بعد چند روز کم رنگ تر میشه؟
بعد گفته شده بعد یک ماه میشه اقدام به پاک کردنش کرد چجوریه؟؟

وب سایت آرایشی و زیبایی ، دوشنبه , 1399/05/20

سلام
معمولا اگه ترمیم نکنید بعد از چند ماه خودش پاک میشه

ا

رامندی، شنبه , 1399/05/18

سلام
من دو روزه فیروز کردم چطور برم حمام

وب سایت آرایشی و زیبایی ، دوشنبه , 1399/05/20

سلام
یکی دو روز دیگه صبر کنید بعد برید بهتره
در غیر این صورت اگر هم خواستید برید باید سعی کنید آب زیاد به ابروهاتون نرسه

ا

خاطره یگانه، يكشنبه , 1399/05/19

سلام وقتتون بخیر من ۴ روزه که فیبروز کردم و هنوز آبی به صورتم نزدم یعنی ترسیدم زخمامم کاملا خوب شده فقط یه کم گوشه ابروم زخمم خشک شده بود خودم کندم اندازه ی یه نقطه رنگش رفته طبیعیه؟

وب سایت آرایشی و زیبایی ، دوشنبه , 1399/05/20

سلام
پوسته ها رو نباید خودتون جدا کنید بهتره صبر کنید یک ماه تا ببینید نتیجه چی میشه
در نهایت با یک جلسه ترمیم درست میشه

ا

ن.ک، پنچشنبه , 1399/05/30

من دو روزه میکرو بلیندینگ ابرو انجام دادم.از رنگش راضی نیستم.خیلی پررنگه.کمرنگ تر میشه؟

وب سایت آرایشی و زیبایی ، دوشنبه , 1399/06/10

سلام
بله اگه ترمیم نکنید به مرور کمرنگ میشه

ا

اسما، شنبه , 1399/06/08

سلام . ببخشید اینکه می فرمایید .پاک میشه یعنی کلا پاک میشه و ابروی اصلی خودم بدست می آید .؟؟؟

ا

محدثه، يكشنبه , 1399/07/13

سلام ببخشید من دوساله میکرو کردم رنگش هنوز مشکی مشکیه میتونم رنگ ابرو قهوه ای بزنم روش؟!

وب سایت آرایشی و زیبایی ، دوشنبه , 1399/08/05

سلام
احتمالا به دو یا سه جلسه دکاپاژ یا شاید یک جلسه ریموو هم نیاز باشه

ا

S، پنچشنبه , 1399/07/17

سلام خسته نباشید.
ببخشید من‌چندروزه فیبروز ابرو انجام دادم.
من همون روز بعد از اتمام کار که دیدم متوجه شدم که یکم باهم فرق دارن اما خب گفتم شاید ورم داره وخوب میشه اما الان باگذشت چندروز ازاینکه جفتش باهم قرینه نشده ناراحت ونگرانم..
میشه که این موضوع حل بشه؟

وب سایت آرایشی و زیبایی ، دوشنبه , 1399/08/05

سلام
بهتره صبر کنید تا تو ترمیم براتون درست کنن

ا

دایان، يكشنبه , 1399/07/27

سلام من پنج روزه فیبروز کردم،زخما کم کم دارن کنده میشن ولی انگار اصلا رنگی نگرفته زیر زخما،موقع کارهم خون میومد ،این طبیعیه اولش زخما کنده بشن ولی رنگی زیرش نباشه؟

وب سایت آرایشی و زیبایی ، دوشنبه , 1399/08/05

سلام
تو کار فیبروز موقع اجرا نباید خون ریزی باشه الته کمی خون ابه طبیعی هست
بهتره 3 هفته صبر کنید تا نتیجه واقعی رو ببینید و یک بار ترمیم کنید

ا

Fateme، پنچشنبه , 1399/08/08

سلام اگر اب بخوره به ابرو روز دوم چه اتفاقي ميوفته

وب سایت آرایشی و زیبایی ، شنبه , 1399/08/10

سلام دوست عزیز
بهتر است سریع ابرو های تاتو شده را خشک کنید ولی مواظب باشید هنگام خشک کردن فشار حوله یا دستمال خیلی آرام باشد. ولی تا حد ممکن مواظب باشید که این اتفاق نیفتد چون در تثبیت رنگ تاتو بسیار تاثیر گذار است.

ا

، دوشنبه , 1399/08/19

سلام من یه هفته زیادتر میشه فیبروز کردم ولی هنوز ابروم هام کم رنگ هستن بعد چند روز پررنگ. میشن

وب سایت آرایشی و زیبایی ، يكشنبه , 1399/09/09

سلام
یک ماه صبر کنید بعد باید ترمیم بشه

ا

، پنچشنبه , 1399/08/29

سلام وقتتون بخیر.من چهارروز که فیروز ابرو انجام دادم آیا میتونم رنگ ابرو بزنم؟ ؟

وب سایت آرایشی و زیبایی ، يكشنبه , 1399/09/09

با تاتو کار خودتون باید مشورت کنید در این زمینه

ا

Sama، سه شنبه , 1399/10/16

سلام،من دیروز ساعت ۴ عصر میکرو کردم،امروز صبح ساعت ۵ رفتم سرویس حواسم نبود صورتم را آب زدم یا بار که آب زدم یادم اومد دستمال گذاشتم رو ابروهام و خشک کردمشون البته اینم بگم روی ابروم دستمال رو نکشیدم فقط گذاشتم تا خشک بشه،بعدشم سریع پماد زدم،حالا چی میشه؟؟رنگش زود میره؟؟یه دوره ترمیم هم دارم،خیلی میترسم رنگش بره

وب سایت آرایشی و زیبایی ، چهارشنبه , 1399/11/01

سلام
آب نخوردن به خاطر بحث عفونت هست

ا

helia، يكشنبه , 1399/10/21

سلام من ابروهام رو فیبروز کردم یک روزه .بعد از چند روز باید واسه ترمیم برم ؟ اگر ترمیم نکنم چند ماه میمونه ابروهام؟

وب سایت آرایشی و زیبایی ، يكشنبه , 1399/10/21

برای ترمیم فیبروز ابرو بهتره که یک ماه بعد انجام بشه تا پوست در شرایط بهتری قرار گرفته باشه و التهاب هایی که در جلسه اول فیبروز انجام شده رفع بشن
در خصوص سوال دوم توصیه میکنیم که ترمیم رو انجام بدید چون ترمیم فیبروز ابرو نه فقط در ماندگاری فیبروز میتونه تاثیرگذار باشه بلکه با رفع نواقصی که امکان دارد در جلسه اول به خاطر التهاب پوست و کار زیاد مشخص نباشد باعث بسیار بهتر شدن و بی عیب شدن فیبروز ابرو هایتان می شود

ا

راضیه، دوشنبه , 1399/10/22

سلام ببخشید من فیبروز کردم میخوام نمونه بریزه باید چیکار کنم امروز فیبروز کردم

وب سایت آرایشی و زیبایی ، چهارشنبه , 1399/11/01

سلام
میتونید مقالات مرتبط باریزش رنگ رو در سایت مطالعه بفرمایید

ا

Nazi، دوشنبه , 1399/10/29

سلام
من امروز ابروهامو میکروپیگمنتیشن کردم ولی پیگمنترم گفت ابروهاتو اصلا چرب نکن چون رنگش میریزه .من هم پوستم چرب نیست.و تا سه روز هم دوش نمیگیرم. حالا باید چه کنم چرب بشه یا نشه؟؟ مرسی

وب سایت آرایشی و زیبایی ، چهارشنبه , 1399/11/01

سلام
چرب کردن به مقدار خیلی کم

ا

Negin، سه شنبه , 1399/11/21

سلام من چهار روزه فیبروز انجام دادم و خیلی از کارم خوشم میومد ولی امروز که از حمام در اومدم خطوط خیلی کم رنگ و یسری جاها محو شدن خیلی نگرانم وترمیم هم قراره باز همین اتفاق ها بیافته؟
ومن شنیدم که بی حسی هنگام کار باعث رنگ نگرفتن و کمرنگ شدن کار میشه درسته؟

وب سایت آرایشی و زیبایی ، سه شنبه , 1399/12/05

سلام
طبیعی هست یک ماه بصبر کنید تا رنگ برگرده

ا

سعیده. ر، يكشنبه , 1399/12/03

سلام من امروز تازه فیبروز کردم یکی از خطوطی که کشیدن باعث شد ابرپ لنگه به لنگه بشه یعنی اگه اون یه خط نبود عالی بود چیکار کنم همون یه خطه رنگ نگیره یا کمرنگتر شه

وب سایت آرایشی و زیبایی ، سه شنبه , 1399/12/05

سلام
صبر کنید تا زمان ترمیم
فعلا نمیشه کاری کرد