انواع رنگ مو کنفی | فرمول ترکیب رنگ کنفی

در این مقاله فرمول ترکیب رنگ موی کنفی چون رنگ موی کنفی استخوانی، رنگ موی کنفی کاراملی، رنگ موی کنفی شماره 8، رنگ موی کنفی دودی، رنگ موی کنفی شکلاتی، رنگ موی کنفی بدون دکلره، رنگ موی کنفی مرواریدی و.. را برای شما توضیح میدهیم


معرفی انواع فرمول و ترکیب رنگ مو کنفی

 

مطالبی که در این مقاله خواهید خواند.برای رفتن قسمت مختلف روی متن کلیک کنید

ترکیب برنگ مو کنفی


رنگ مو کنفی چیست؟

رنگ موی کنفی یکی از بهترین رنگ‌هایی است که بانوان برای خاص شدن از ان استفاده میکنند و پرطرفدار بودن این رنگ است که می‌تواند تغییر اساسی در ظاهر شما به وجود آورد. این رنگ به صورت های مختلف مورد استفاده قرار میکرد و جلوه‌ زیبایی به صورت شما ببخشد

 1. به تنهایی و یکدست
 2. به صورت هایلایت مو و مش مو 

اگر در جستجوی یک کلینیک خوب برای از از بین بردن موهای زائد هستید مقاله بهترین مرکز لیزر در کرج را حتما مطالعه کنید

رنگ مو کنفی

پس اگر به دنبال رنگی بسیار منحصر به فرد برای موهای خود هستید، رنگ کنفی می‌تواند بهترین انتخاب برای شما بانوان عزیز باشد. در این مقاله چندین فرمول ترکیب رنگ موی کنفی به همراه عکس هایی گردآوری شده‌ است.


رنگ مو کنفی از چه رنگی هایی تشکیل شده است

هنگامی که شما میخواهید که ترکیب رنگ موی کنفی را دست کنید باید به این امر را بدانید که ترکیب رنگ موی کنفی نیاز به آن دارد که با رنگ های درستی در هم آمیخته شود.

مثلا شما باید بدانید که کدام یک از رنگ ها را با هم ترکیب میکنید تا رنگ مورد نظرتان از ترکیب رنگ موی کنفی حاصل شود. شما نمی توانید رنگ های سرد را با رنگ های گرم ترکیب کنید و بدون دانستن هیچ اصولی یک ترکیب رنگ موی کنفی خلق کنید.

$salons$

باید به صورت کلی با قوانین ترکیب رنگ ها آشنا باشید و حاصل ترکیب هر رنگ با رنگ دیگر را بشناسید تا بتوانید رنگ موی ترکیبی خودتان را طراحی کنید.

مثلا اگر شما می خواهید یک ترکیب رنگ موی کنفی استخوانی بسازید ، باید که بدانید رنگ های گرم و سرد این ترکیب کدامند و کدام یک از این رنگ ها را باید کنار هم بچینید تا یک ترکیب رنگ موی کنفی خوب داشته باشید.

رنگ مو کنفی


فرمول ترکیب رنگ مو کنفی

رنگ مو کنفی استخوانی

- رنگ موی کنفی استخوانی -

پایه 8 برای این ترکیب رنگ مو مورد نیاز است. سپس ترکیب زیر را به مدت 30 تا 45 دقیقه روی موها بگذارید.

 1. بژ 8: 30 میلی‌لیتر
 2. کاراملی 8: 10 میلی‌لیتر
 3. رنگ طبیعی 8: 20 میلی‌لیتر
 4. مسی 7: 1 بند انگشت
 5. اکسیدان 1: به میزان لازم

رنگ مو کنفی استخوانی

رنگ مو کنفی استخوانی

آرایشگاه خوب برای رنگ مو غرب تهران


 - رنگ موی کنفی دودی -

 

 1. شکلاتی 7 و کنفی: 30 میلی‌لیتر
 2. کاپوچینو 7 : 10 میلی‌لیتر
 3. دودی پایه هشت: 10 سانتی‌متر 
 4. بنفش پایه شش: 3 سانتی‌متر 
 5. اکسیدان شش درصد : به مقدار لازم

رنگ مو کنفی دودی

رنگ مو کنفی دودی


- رنگ موی کنفی نسکافه‌ای -

برای رسیدن به این رنگ ابتدا پایه رنگ مو را به 9 برسانید.

 1. رنگ نسکافه‌ای: 60 میلی‌لیتر
 2. رنگ کنفی: 30 میلی‌لیتر
 3. رنگ دودی: ده میلی‌لیتر
 4. طبیعی 7: ده میلی‌لیتر
 5. اکسیدان دو : 150 میلی‌لیتر
 6. واریاسیون نقره‌ای: پانزده سانتی‌متر

ترکیب رنگ مو کنفی نسکافه ای

رنگ مو کنفی نسکافه ای

آموزشگاه تخصصی رنگ و مش در تهران


- رنگ موی کنفی کاراملی | شکلاتی -

 1. رنگ مو های 8.31 + n10 + c10
 2. اکسیدان شماره 1 : 2 برابر رنگ
 3. پایه 10
 4. واریاسیون نقره ای : 5 سانت
 5. همه مو هایتان را که یکدست رنگ شد یک لایه از موی خود را جدا کنید و با w6 رنگ بزنید.
 6. مدت زمان مکث رنگ مو 10 دقیقه

رنگ مو کنفی کاراملی

رنگ مو کنفی کاراملی


- رنگ موی کنفی بژ -

ابتدا موهای خود را به پایه‌ 10 برسانید .

 1. رنگ کنفی 9: سی میلی‌لیتر
 2. رنگ بژ 9: سی میلی‌لیتر
 3. رنگ دودی 9: بیست میلی‌لیتر
 4. رنگ 000 : ده میلی‌لیتر
 5. واریاسیون بنفش: یک سانتی‌متر

رنگ مو کنفی بژ
رنگ مو کنفی بژ


- فرمول رنگ کنفی بدون دکلره -

روش اول

یکی از روش‌های بسیار پرکاربرد برای روشن کردن موها بدون دکلره، استفاده کردن از دکو کرم است.همه ما زمانی که می خواهیم موهایمان را رنگ کنیم، این ترس را داریم که رنگ موی ما درست و بر طبق با خواسته ما باشد، و همچنین میخواهیم که به موهایمان آسیب زیادی وارد نشود. دکو کرم نیز مانند دکلره پودری، باعث بی رنگ کردن موها و جدا کردن پیگمنت های رنگ از موهایتان شده و به خاطر ترکیب امولوسیون با پارافین مایع، باعث روشن تر کردن مو نیز میشود و نسبت به دکلره پودری، بسیار کمتر به مو آسیب می‌رساند. البته احتمال دارد دکو کرم مو را به پایه 8 نرساند و برای این پایه باید با پودر دکلره سفید ترکیب شود. 

روش دوم

روش دیگر روشن کردن مو با رنگ های سه صفر و اسپشیال بلوند و اکسیدان قوی (12 در صد) است که مو را به پایه 6 می رساند. در این روش نیز باید پایه موهای خود را در چندین مرتبه و به تدریج روشن کنید تا قابلیت رنگ پذیری موی کنفی را داشته باشد. 

روش سوم

از دیرباز در میان بانوان برای رنگ روشن ازرش بالایی قرار میدادند. اکثر رنگ موهایی که بانوان علاقمند به آن هستند به صورتی‌اند که اول باید رنگ موهای طبیعی خود را به پایه روشن‌تری برسانند و سپس با استفاده از رنگساژ، رنگ موی مورد علاقه خود را بدست آورند.

توجه کنید جنس موهای اکثره افراد متفاوت است. بعضی از تار موها خیلی زودتر رنگ باز می‌کنند و بعضی دیرتر.

بعضی از بانوان تارهای بسیار نازکی دارند و برخی از انها تار موی ضخیم‌تر. با این حال هرچه ضخامت تار موی بانوان بالاتر باشد و موها بسیار حجیم‌ باشند، پذیرش رنگ موها سختر خواهد بود.

بخواطر همین موضوع، دکلره در برخی افراد خیلی خوب جواب می‌دهد و در بعضی افراد مو را فقط به پایه 7 می‌رساند. آرایشگر برای آنکه مو را به پایه برساند ، پس از یک روز مجددا دکلره را روی موها انجام می‌دهد غافل از اینکه این دو مرحله دکلره موها را خسته کرده و ساختار موها را دچار آسیب دیدگی کرده است.

 • کوتیکول، به لایه محافظ بیرونی هر تار مو گفته می‌شود. با انجام دکلره، کوتیکول مو دچار آسیب دیدگی شدید می‌شود و گاهی به طور کل کوتیکول از بین می‌رود و پس از آنکه مدتی از دکلره می‌گذرد، مو دچار خشکی شدید، وز شدگی و ریزش شدید می‌شود.
 • دکلره علاوه بر اینکه دچار ریز موها می‌شود، بلکه در طی چندین مرتبه دکلره شدن مو، میبینیم که موهایی که قبلا حالت لخت داشتند، دیگر لخت نیستند و فرم فر یا حالت‌دار می‌گیرند.
 • دکلره با نفوذ در ریشه مو، پیوند‌های مو را تغییر می‌دهد و پیوند‌های مرتب مو را می‌شکند و پیوند‌های جدیدی تولید می‌کند که همین امر باعث حالت‌دار شدن موها می‌شود.
 • در واقع دکلره عکس ریباندینگ را انجام می‌دهد. ( برای مطالعه درباره ریباندینگ مو به مقاله ریباندینگ در وبلاگ مو‌تن رو مراجعه کنید)
 • مواد شیمیایی مورد استفاده در دکلره مو بسیار قوی و اسیب‌رسان هستند. گاهی میبینیم که پس از دکلره پوست سر دچار تاول و زخم شده است.

مواد دکلره باعث بروز حساسیت‌های پوستی، خارش و قرمزی در پوست می‌شود.

حالا چاره برای به پایه رساندن مو چیست؟

یکی از روش‌هایی که  در اختیار شما قرار می‌دهند استفاده از فرمول 4 مرحله‌ای رنگ است.

این روش مزایای زیادی در برابر دکلره را داراست:

 1. این روش چهار مرحله‌ای به هیچ وجه باعث بروز حساسیت‌های پوستی در شما نمی‌شود.
 2. موهای شما بعد از رنگ به هیچ وجه نمی‌سوزد و دچار آسیب دیدگی نمی‌شود.
 3. موهای شما بعد از این چهار دوره رنگ، دچار تغییر حالت نمی‌شود.

برای اجرای رنگ موی بلوند طبق دستورات زیر، عمل کنید:

دقت داشته باشید این قواعد برای موهای یک رنگ و یکدست است. اگر موهایتان دو رنگ و ریشه موهایتان تیره است، سعی کنید ریشه و ساقه را یکرنگ کنید و سپس این عملیات را اجرا کنید.

 1. ابتدا با استفاده از رنگ موی سه صفر (روشن کننده) موهای خود را رنگ کنید. دقت داشته باشید که رنگ کردن موها را از پشت سر شروع کنید و سپس به جلوی موها برسید.
 2. برای تهیه رنگ سه صفر، با توجه به حجم مو و جنس آن، رنگ سه صفر بریزید و دو برابر حجم آن از اکسیدان 12 درصد استفاده کنید. توجه داشته باشید که غلظت رنگی که درست می‌کنید نه خیلی غلیظ باشد و نه خیلی آبکی.
 3. ریشه‌های موها را به فاصله دو سانتی متر در اخرین مرحله رنگ کنید ، زیرا ریشه‌ها به علت نزدیکی به کف سر، زودتر رنگ باز می‌کنند.
 4. پس از رنگ کردن تمام قسمت‌ها، زمان بدهید تا موها‌ به پایه 6 برسند. در این مرحله امکان دارد که شما موهایتان زرد یا نارنجی شود. اصلا نگران نباشید چون این رنگ مو موقتی است.

زمانی که دیدید موهایتان یکدست شده و دیگر رنگ باز نمی‌کند، موها را بشویید .

 1. دو روز زمان بدهید تا پوست سر و موها استراحت کنند.
 2. پس از دو ، روشن‌ترین رنگ سری S را با اکسیدان 12 درصد ترکیب کنید. یک ساعت زمان دهید تا موها کاملا رنگ باز کنند.
 3. بعد از اینکه موها رنگ باز کردند، موها را با استفاده از شامپو و نرم کننده بشویید و خشک کنید.
 4. مجددا دو روز زمان بدهید تا موها استراحت کنند.
 5. به هیچ وجه در مدت زمان عادت ماهیانه خود موهای خود را رنگ نکنید زیرا بدن در طول این روزها ضعیف شده و میزان رنگ پذیری موها به حداقل می‌رسد.
 6. بعد از اینکه دو روز گذشت، شما می‌توانید مرحله اول رنگساژ را انجام دهید.

برای رنگساژ یک تیوپ رنگ C8  ، یک تیوپ رنگ M10 تهیه کنید. و به نسبت مساوی باهم ترکیب کنید. برای نتیجه بهتر می‌توانید نیم بند واریسیون صورتی یا بنفش هم اضافه کنید.

توجه داشته باشید که این رنگ ترکیبی را با توجه با حجم موها تهیه کنید و جوری درست کنید که در وسط مراحل رنگ کردن، رنگ مو کم نیاید.

مجددا موها را از پشت سر و از انتهای ساقه شروع به رنگ زدن کنید و باز هم دوسانتی متر مانده به ریشه سر، در اخرین مرحله رنگ شود.

پس از رنگ مرحله اول، موهایی خوش رنگ خواهید داشت ، اگر رنگ شما کمی تیره شده تعجب نکنید این رنگ موقتی است.

 1. دو روز زمان بدهید و مجددا این بار یک سوم تیوپ C8 و 2 سوم تیوپ M10 را مجددا با اکسیدان روشن و واریسیون صورتی ترکیب کنید و روی موها بگذارید.
 2. در حمام ، موهای خود را چندین بار بشویید تا تیرگی موها از بین برود. شما پس از چندین بار شست‌و‌شوی موها به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید و دیگر هیچ تیرگی ، زردی یا قرمزی در موهای خود مشاهده نخواهید کرد.
 3. به یاد داشته باشید در تمام دورانی که موهای خود را رنگ می‌کنید، بعد از هربار شست‌و‌شو از ماسک مو استفاده کنید.

عکس های رنگ مو کنفی

رنگ مو کنفی

رنگ موی کنفی کاراملی

رنگ موی کنفی

رنگ موی کنفی

رنگ موی کنفی

در ادامه بخوانید:  41 ترگیب رنگ مو بلوند، از طلایی تا کاراملی

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید


زیباترکاشوند
1402/04/18

بسیار بسیار عالی بود تشکر وسپازگذارم

هما
1402/02/22

سلام آیا رنگ کنفی بدون دکلره روی کویتی ه به قرمزی نخواهد زد البته با این ترکیب کنفی لایت +زیتونی۸+دودی ۸+.واریاسیون آبی+ نقره آیی و دودی با اکسیدان ۶٪

سیفی
1401/04/15

سلام وقت بخیر خیلی عالی بود تشکر