کراتینه مو روشی است مدرن برای صافی مو و احیای موهای آسیب دیده است .

نکاتی خاص پیرامون کراتینه مو | مرکز تخصصی کراتینه مو کرج

کراتینه مو روشی است مدرن برای صافی مو از طریق  احیای موهای آسیب دیده است .

باید توجه داشته باشید استفاده از مواد شامل رنگها و بیرنگ کننده‌ها و ابزارهای کاربردی مانند اتو و سشوار کشیدن ، مو حالت طبیعی و شادابی خودرا از دست داده و اصطلاحا دمج میشود .

در این صورت مو رطوبت و پروتین خودرا از دست داده و برای باز گرداندن شادابی و حیات مو متخصصین از ماده ایی به نام کراتین استفاده می‌کنند. این ماده حیاتی و گیاهی پروتئین ، ویتامین و شادابی لازم را برای احیاء به مو باز میگرداند. میزان آسیب در مو متفاوت است : آسیب در موهایی که در اثراستفاده از مواد و بیرنگ کننده‌ها وابزارها به۷۰% رسیده و موهایی که در شرایط محیطی و آب هوایی آسیب میبینند معمولا تا ۳۰% پیشبینی می‌شود .

لازم به ذکر است که پایه اولیه مو وساختمان آن از کراتین تشکیل شده واین مواد تاثیر به سزایی به روی ساختمان مو میگذارد و با توجه به همه این موارد ماندگاری کراتین و شادابی مو بستگی به مراقبت بعد از آن دارد که بعد از انجام کراتین به مدت ۳ ماه نباید هیچ موادآمونیاک داری به مو زده شود مانند رنگ کردن و بی رنگ کننده‌ها .از رفتن به استخر حداقل به مدت دوهفته تا یک ماه باید خودداری کرد بدلیل وجود کلر داخل استخر و نمک(سدیم) موجود در آب دریا باعث ضرر به موی کراتین کرده میشود.وهمچنین بعد از کراتین به مدت ۳ هفته موها باید با شامپویی که نمک ندارد مانند شامپوی بچه ویا شامپوی مخصوص کراتین با ph پایین شسته شود و اینکه میتوان از ماسکهای مخصوص موی کراتین شده استفاده کرد اگر موارد بالا برای مراقبت بعد از کراتین رعایت شود موهایی سالم وشاداب خواهید داشت.

صافی ژاپنی

 

تفاوت صافی کراتین و صافی ژاپنی

صافی ناشی از کراتین به دلیل وجود آب و چربی جذب شده می باشد و به مرور زمان این آب و چربی در پیگمنت ها تحلیل رفته و کراتین بعد از 4 ماه کم شده و موها آرام آرام به حالت قبلی باز می گردد حال اگر کراتین از نوع عالی با شد موها بعد از شش ماه از موهای اولیه بهتر است ولی اگر متخصص, مواد, یا اتو درجه عالی نباشد بعد از 6 ماه مو ها از حالت اول خود آسیب دیده تر و وزتر می شود ولی صافی ناشی از صافی ژاپن داخل پیگمنت ها مانده و اصلا تحلیل نمی رود و فقط مو های رشد کرده نیاز به همین عمل دارند و همیشه موها به صورت صاف و حریری می مانند صافی ناشی از کراتین 6 ماهه است(موقت) ولی صافی ژاپنی ماندگاری دائم دارد.

برای مشاوره ، انجام و آموزش جدیدترین متدها و روش ها می توانید با شماره  زیر تماس بگیرید

  شعبه فردیس    4239036-0263     09906397959

  شعبه جهانشهر  4482490-0263    09108809660

 دوام كراتين 

دوام كراتين تا حد بسيار زيادي بستگي به پایه موي هر شخص و ميزان ضخامت تار موها دارد. ان قسمت از مو كه كراتينه شده هميشه با قسمتهاي ديگه ي مو كه در عرض چند ماه آينده رشد میکند متفاوت بوده و نرمتر و صافترهست . ولي عمر مفيد كراتين همه جاي دنيا تا شش ماه میباشد.

نكته ي قابل توجه  اثر كراتين به مرور زمان از روي موها كم ميشود ولي اينطور نيست که به فاصله یک شب تا صبح  ببينيد كراتين از روي موها رفته! اين كاهش اثر كراتين به آرامي صورت ميگيرد به طوريكه مثلا بعد از گذشت چند ماه متوجه ميشوید كه موها مانند ماههاي اول نيست. اما موها همچنان خوب و قابل كنترل هستند.

صافی ژاپنی

نكته بعدي در مورد موهاييه كه رشد ميكنه! عزيزان موهايي كه بعد از كراتينه رشد ميكنه جنس موهاي اصلي خودتونه چون هنوز روشي كشف نشده كه ژنتيك مو رو عوض كنه! ولي موضوع اينجاست كه موهاي كراتينه شده چون آبرساني شده اند سنگين ميشن و موهاي تازه رشد كرده رو به سمت پايين ميكشن و تا مدتها رشد ريشه اذيتي براي شما نخواهد داشت. ضمن اينكه #فراموش نكنيد كه معمولا حالت فري موها در قسمت ريشه خيلي سرسخت و آزار دهنده نيست و مشكل اصلي ساقه ي موهاست. وقتي ساقه  نرم و صاف باشه ريشه رو راحتتر ميشه باهاش كنار اومد.

 

متاسفانه اين روزها تعداد دوستاني كه به ما مراجعه ميكنند و موهاشون با كراتين سوخته و حالا دنبال راه حلي هستند كه دوباره به حالت قبل برگردد، زياد شده است. با كمال تاسف مويي كه با كراتين بسوزد برای آن هيچ چاره ای نیست جز قيچي! 

اگر نميتوانيد و يا نميخواهيد نزد متخصص با مواد خوب و مطمئن اين كار را انجام بدهيد، توصيه ميكنيم اصلا اين كار را انجام نديد! خشكي و وزي و اسيب ديدگي موهاي الانتون خيلي بهتر از سوختگي و آسيب با كراتين ناخالص و نزد فرد ناوارد و غيرمتعهد هست. 

کراتینه مو

اگر براي انجام اين كار اول هزينه برای شما  مهم هست و بعد كيفيت مواد، دوستانه به شما توصيه ميكنیم كه اصلا  این کار را انجام ندهيد. چون همانطور كه حتما در كامنتها ديديد و از اطرافيان خودتون شنيديد، دوستان تجربيات ناخوشايند و ناموفق زيادي دارند كه در بهترين حالت، موهاشون بعد از چند بار شستشو به حالت اول برگشته و در اكثر موارد موهاشون دچار سوختگي شده و نوع سوختگي ناشي از مواد كراتينه مثل سوختگي با مواد دكلره است و چه بسا بدتر كه متاسفانه تنها راه علاج ان قيچي هست. ( طبق تجربيات شخصي حتي با بهترين مواد كراتينه هم نميتوان چنين مويي را ترميم كرد).

جايي اين كار را انجام دهيد كه حتما عكس بعد از شستشوي مو و نمونه هاي چند ماه بعد از كراتينه را ديده باشيد. در غیر این صورت حتي فرترين و وزترين موها هم با چند ساعت اتوكشي كاملا صاف میشوند. مهم اين است كه بعد از شستن و گذشت چند وقت، حالت مو بدون تغییر باشد. چون اين كار واقعا كار پرهزينه ای بوده  و اگر با دلسوزی و تعهد کاری انجام نشود  فقط پول دور ريختنه.

برای مشاوره ، انجام و آموزش جدیدترین متدها و روش ها می توانید با شماره  زیر تماس بگیرید

  شعبه فردیس    4239036-0263     09906397959

  شعبه جهانشهر  4482490-0263    09108809660

به این مطلب رای بدهید

(1)
ارسال کننده: ناهید نجابت
تعداد بازدید: 1526

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه


دیدگاه کاربران
هیچ دیدگاهی ثبت نشده است