آموزش ریمل زدن حرفه‌ ای

در زمینه‌ی ریمل زدن حرفه‌ ای تنها باید چند مرحله‌ی ساده را گذرانده و نکاتی ضروری را رعایت کنید تا به راحتی خودتان این کار را انجام داده و زیبایی چشمانتان را چندین برابر کنید.


آموزش ریمل زدن حرفه‌ ای

 
ریمل زدن حرفه ای
 همه‌ی ما با ریمل آشنایی داریم و از آن استفاده می‌کنیم. اما کمتر کسی پیدا می‌شود که از تکنیک‌های استفاده از آن آگاه باشد و هنگام زدنریمل به مژه‌های خود دقت به خرج داده و سعی کند به درستی این کار را انجام دهد. انتخاب ریمل مناسب و روش ریمل زدن شما تاثیر زیادی بر زیباتر شدن چشمانتان دارد. در عین حال باید بدانیم که انتخاب مارک ریمل بستگی به نوع چشم و مژه‌های ما دارد. با وجود راه‌های مختلفی برای تقویت مژه و حتی اکستنشن مژه همچنان ریمل زدن در بسیاری از خانم‌ها طرفدار دارد. در اینجا توضیحات کامل و جامعی راجع به ریمل زدن حرفه‌ ای آورده شده است.


آماده سازی چشم برای ریمل زدن

این مرحله در واقع ربطی به آموزش ریمل زدن ندارد، اما لازم است قبل شروع ریمل زدن حتما بقیه‌ی آرایش چشم خود مانند سایه زدن و کشیدن خط چشم را به طور کامل انجام دهید. توجه داشته باشید که قبل از آن و اول از هر چیزی ابتدا مژه‌های خود را بشوئید و سپس کمی مرطوب کننده به حالت ضربه‌ای به پلک‌ها بزنید و بعد هم کمیپرایمر چشم به آن اضافه کنید. این 2 باعث می‌شوند که آرایش چشم‌ها کاملا حرفه‌ای باشند و سایه و ریمل به خوبی روی پلک‌ها و مژه‌ها بنشیند.


 


فرمژه

برای اینکه حالت مژه‌ها زیبا و جذاب شود و همچنین مژه‌ها کاملا باز و چشم‌ها درشت‌تر نشان داده شوند حتما باید فرمژه بزنید. فرمژه را در بیخ مژه‌های پلک بالا قرار دهید و بعد آن را ببندید و چند ثانیه نگه دارید تا مژه‌ها فر شوند.
 
آماده سازی چشم برای ریمل زدن


مراحل ریمل زدن حرفه‌ ای 

1. در ریمل را باز کنید و براش آن را کمی داخل آن بگردانید. مراقب باشید آن را به حالت پمپاژ در محفظه مایع ریمل بالا و پایین نکنید، چون ریمل‌تان سریع‌تر خشک می‌شود. براش را بیرون بیاورید و اضافه مایع ریمل را با اطراف محفظه بگیرید.

2. در ابتدا نگاه خود را به سمت پایین بیندازید، در این حالت مژه‌های‌تان را از ریشه تا انتها با ریمل به دقت برس بکشید تا اندازه مژه‌هایتان کشیده شود و اگر می‌خواهید مژه‌هایتان پرتر به نظر برسند این کار را دو یا سه بار انجام دهید. حتما براش ریمل را به بیخ مژه‌ها بزنید. به یاد داشته باشید که برس کشیدن به مژه‌هایتان باید حرکات دورانی به سمت بالا و خارج باشد.

 
ریمل زدن حرفه‌ای

3. همین مراحل را برای مژه‌های پایین انجام دهید. البته توجه داشته باشید که بهتر است مژه‌های پایین را تنها یک بار ریمل بزنید تا حالت طبیعی خود را از دست ندهند.
4. معمولا با ریمل زدن، مژه‌ها به یکدیگر می‌چسبند البته اگر پرایمر بزنید، این اتفاق کمتر می‌افتد. بعد از چند ثانیه که ریمل خشک شد با یک شانه کوچک مژه‌ها را شانه بزنید تا از هم باز شوند.
 
ریمل زدن حرفه‌ ای


نکاتی درباره استفاده از ریمل

  • هرگز روی بقایای ریمل قبلی‌تان، ریمل نزنید، زیرا چشم‌ها را خسته نشان می‌دهد. با شستشو و تمیز کردن چشم، پلک و چشم‌هایتان فرش و تازه خواهند شد و بهتر است از ریمل در آخر آرایش استفاده شود.
  • اگر مژه‌های بسیار ضخیم و پرپشتی می‌خواهید، قبل از هر بار ریمل زدن، به مژه‌ها وازلین یا انواع روغن مانندروغن کرچک یا روغن زیتون بزنید. این کار را با یک گوش‌پاکن انجام دهید. با این ترفند، دیگر نیازی به مژه مصنوعی در مهمانی‌ها نخواهید داشت.
  • اجازه ندهید که دیگران از ریمل شما استفاده کنند، زیرا به این ترتیب میکروب و ویروس وارد ریمل شما می‌شود، به هنگام آرایش حتما نکات بهداشتی را رعایت فرمائید.
  • اگر ریملی دارید که خشک شده و غیر قابل استفاده است، ابتدا راه‌های احیای ریمل خشک شده را امتحان کنید و سپس اگر جواب نداد آن را دور بیاندازید. همچنین اگر ریمل شما نو و میزان ماده روی میله آن زیاد است اضافه آن را با دستمال پاک کنید.
  • اگر مژه‌هایتان کوتاه است، ریمل بلند کننده و اگر کم‌حجم و کم پشت است ریمل حجم دهنده را انتخاب کنید و گاهی هم هر دوی این ویژگی‌ها لازم است. پس در موقع خرید و استفاده از ریمل دقت کنید.

 

نکاتی درباره استفاده از ریمل

 

و در آخر

همان طور که گفته شد حتما قبل از هر چیز به نوع چشمان خود و علت استفاده از ریمل دقت کنید. همچنین برای بیشتر افراد گزینه محبوب و رایج ریمل مشکی است که باعث می‌شود چشم‌ها بزرگ و روشن به نظر آیند، اما اگر مو‌های بلوند یا چشمان آبی دارید کمی ته‌رنگ قهوه‌ای در ریمل برایتان خیلی زیباتر خواهد شد. و در آخر توجه داشته باشید که اگر برای مدت طولانی می‌خواهید ریمل روی چشمانتان بماند از نوع ضدآب آن استفاده کنید.


 

 

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید