همه چیز درباره گریم صورت

گریم صورت | همه آنچه باید بدانید

با یک گریم صورت خوب و اصولی میتوانید خیلی زیباتر از آنکه هستید به چشم بیایید. تنها کافی است اطلاعات اولیه از لوازم و نحوه گریم صورتتان را را بدانید


چگونگی مراقبت از پوست و آماده سازی آن

اکثر مردم دوست دارند خود را در برابر نور خورشید برنزه کنند. گرچه جلوی خورشید بودن احساس زیبایی است، ولی صدمات جبران ناپذیری ایجاد می کند که کمترنی آن چروک و بیشترین آن سرطان پوست است؛ این بدین معنی نیست که خورشید بد است، بله باید با استفادۀ دایم از کرم مرطوب کننده و سپس کرم ضدآفتاب، خورشید سالمی برای خود داشته باشیم.

پوست نیاز به ساعت ندارد؛ یعنی کرم مرطوب کنندۀ شب را می توان در روز هم استفاده کرد و کرم مرطوب کنندۀ روز را در شب. پوست در صبح همان است که در شب است.

بنابراین کرم آن هم فرقی نمی کند. کافی است یک کرم مرطوب کنندۀ ساده که خوب عمل کند انتخاب کنید و برای تمام مدت صبح، عصر و شب از آن استفاده کنید.

همچنین کرم بدن را که معمولاً بعد از استحمام به کار برده می شود لازم نیست برای تمام بدن استفاده کرد، بلکه فقط برای قسمت هایی استفاده کنید که احساس می کنید لازم است.

مراقبت از پوست به معنای استفادۀ مطلق از لوازم آرایشی و بهداشتی نیست. یک کرم که امروز صبح پوست شما را تازه کرده است، تأثیری گذرا روی پوست شما دارد و چند ساعت بعد باید دوباره از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

یک مثال دیگر این که مثلاً کرم ضد لک ممکن است لک ها را از بین ببرد، ولی بعد از مدتی دوباره لک ها ظاهر می شوند. پوست لایه ای زنده است و شادابی و سلامتی آن دقیقاً به سلامت جسمانی فرد بستگی دارد.

پوست آینۀ جسم است و بیماری های زیادی مانند کم خونی، گواتر، اضطراب و بیماری های کبدی و کلیوی و بیماری های عفونی (مخصوصاً عفونت رحم در زنان) باعث خراب شدن آن می گردد.

بناباین قبل از هر چیز باید به سلامتی جسم فکر کرد و آن را به دست آورد. پوست پیوسته تکامل می یابد و این بستگی به این دارد که ما چه می خوریم، چه می آشامیم، چگونه ورزش می کنیم، چگونه می خوابیم و چگونه احساس می کنیم. با چنین عواملی، رطوبت زیبایی پوست معامله می شود و در آن صورت گریم خوب است.

آشامیدن مقدار زیادی آب، حداقل هشت لیوان در طول روز (فقط آب خالص مورد نظر است و نه چای، آب میوه و یا انواع نوشابه ها و غیره...)، سیستم داخلی بدن را از سموم پاک کرده و در نتیجه اثر بد این سموم روی پوست کمتر می شود. بنابراین دوری از چیزهایی که آب بدن را از بین می برد، مانند استفاده از مشروبات الکلی و سیگار، بسیار ضروری است.

خوردن غذاهایی مانند میوه جات، حبوبات و سبزیجات، هم چنین انجام تمرینات ورزشی که باعث سرعت گردش خون در تمام بدن و پوست می شوند، به شما در داشتن پوست خوب کمک خواهند کرد.


● ساختمان صورت

این بسیار مهم است که شما صورت خود را تا جایی که ممکن است بشناسید. البته بهتر است که بدون گریم آن را بشناسید.چشم هایتان را ببندید و ساختمان و محل اسکلت صورت تان را با دست احساس کنید؛بدین ترتیب خواهید توانست طرز کار آن ها را هم بشناسید.کرم پودر Foundation

استفاده از کرم پودر لطیف (sheer foundation) بهتریت است؛ که در این جا روی پوست صورت مدل به صورت یک لایۀ نازک استفاده شده و آن را کاملاً طبیعی جلوه داده است. کرم پودر لطیف، نرم و بدون چربی است. اگر کرم پودر درست و برای قسمت هایی که لازم است استفاده شود، روی پوست کاملاً محو می گردد. رنگ کرم پودر نیز باید با رنگ اصلی پوست هماهنگی داشته باشد.

سال ها پیش کرم پودر رنگ پوست صورت را فقط با گلگون تغییر می داده است؛ اما در سال های اخیر کرم پودر در رنگ ها و غلظت های مختلف به بازار آمده است که هر کس بنابر سلیقه و هماهنگی با رنگ پوستش می تواند انتخاب کند. اگر  می خواهید کرم پودر مصرف کنید، باید دو نکته را مورد توجه قرار دهید:

ظاهری که می خواهید به آن دست پیدا کنید و هماهنگی با رنگ پوستتان. (فراموش نکنید که رنگ کرم پودر را در روز امتحان کرده و هماهنگی آن با رنگ پوستتان را روی گردن آزمایش نمایید.) البته قانونی در این مورد وجود ندارد. شما رنگ کرم پودر و سایر محصولات آرایشی مورد نظرتان را می توانید بنابر سلیقه و علاقۀ خود انتخاب کنید.

من اغلب از انگشتانم برای زدن کرم پودر و پوشش دهنده استفاده می کنم؛ اگر چه اسفنج برای به خورد دادن کرم پودر و گرفتن کرم پودر اضافی از روی صورت بسیار مفید است. روغن موجود در کرم پودر، مواد موجود در آن را به صورت جدا از هم نگهداری می کند. بنابراین در موقع استفاده باید آن را تکان دهید تا کاملاً مخلوط شده و کار صاف تر شود.

من ترجیح می دهم که از کرم پودر یا اصلاً استفاده نشود و یا به مقدار کم استفاده شود؛ چرا که استفادۀ زیاد از کرم پودر نه تنها باعث خراب شدن پوست می شود بلکه آن را مصنوعی جلوه می دهد. کرم پودر به شکل کرم، حالت پوست را به شکل خمیری جلوه می دهد.اگر فرمول کرم پودر شما خیلی روغنی است، به آن چند قطره قابض (astringent) بیفزایید. در این صورت، کرم پودر کمی لطیف تر شده و حالت روغنی آن نیز کاهش می یابد. اگر کمی کرم پودر مایع و سپس پودر غیر فشرده روی پلک ها بزنید، سطح آن برای زدنِ سایۀ چشم پودری صاف شده و در نتیجه آسان تر روی آن قرار می گیرد، هم چنین بهتر پخش شده و دوام آن نیز بیشتر می شود.

بیشتر روزهای تابستان را من و برادرم در خارج از منزل می گذراندیم. ما بندرت کفش و پیراهن می پوشیدیم. از روی درخت پشت خانه بالا می رفتیم و قلعه می ساختیم و از طناب بالا می رفتیم. تنها مانع واقعی ما نیش پشه های مالاریا بود.

به همین جهت، من و برادرم نوعی لوسیون به نام کالامین (calamine) به بدنمان می مالیدیم (این لوسیون از پودر صورتی رنگی ساخته شده که از اکسید دو زنگ و بعضی از ترکیات اکسید آهن تهیه شده و دارای بوی تندی است و خاصیت ضدخارش دارد). دو هفته پیش از آغاز مدرسه در سال جدید، مادرم مرا برای خرید به فروشگاه برد.

بعد از ساعت ها امتحان کردن لباس و حساب کردن بهای آن، مادرم به من اجازه داد گاری فروشگاه را برای کنترل در خروجی حرکت بدهم. مادرم مرا جلوی گاری و مقابل فروشنده طوری نگاه داشت که فروشنده گمان نکند من چیزی دزدیده ام. به نظر می رسدی که فروشنده صورتش را با همان داروی صورتی ضد پشه پوشانده است.

مادرم هنگام برگشتن به منزل در ماشین توضیح داد که آن خانم فروشنده صورتش را با پودر صورتی رنگ صورت (محصول آرایشی) پوشانده بود که او را بسیار نازیبا کرده بود. واقعاً چرا رنگ اصلی پوستشان کاملاً متفاوت است بپوشانند. خوشبختانه امروزه کرم پودرها در رنگ های متنوعی در بازار موجودند که بهتر است یک درجه روشن تر و یا درجه تیره تر از رنگ اصلی پوست انتخاب شود.

اگر زمانی خواستید تمام صورت را با کرم پودر بپوشانید، بهتر است که کرم پودر را تا خط آرواره و کمی از گردن هم بزنید؛ چرا که اگر یک خط مرزی در این قسمت ایجاد شده باشد، به نظر می رسد که شما یک ماسک به صورت زده اید.

بعضی اوقات وقتی عکس می گیرید، اگر لباس یقه باز پوشیده اید، بهتر است به گردن و سینه هم کرم پودر بزنید؛ چرا که انعکاس نور به خاطر کرم پودر در روی صورت زیاد شده و گردن و سینه در عکس رنگ تیره خواهند داشت. بنابراین بهتر است یا اصلاً از کرم پودر استفاده نشود، یا به همۀ قسمت ها کرم پودر زده شود.

کرم پودر مات که در عکس بالا روی پوست مدل استفاده شده است. برای رنگ پوست های مختلف مناسب است و کیفیت آن به گونه ای است که پودر، سایۀ چشم و غیره براحتی روی آن می نشیند. اگر به مقدار زیاد استفاده شود، به صورت حالت مصنوعی و مرده می دهد اما اگر به مقدار کم استفاده شود، به صورت حالت زیبایی داده و حتی لکه ها و خطوط نازیبای صورت را بخوبی می پوشاند.

کرم پودر مات سطح پوست را هم بخوبی صاف می کند. خانم هایی که دارای پوست خشک هستند، بهتر است اول از یک کرم مرطوب کننده استفاده کرده و سپس کرم پودر مات را بر روی آن بزنند.


پودر powder  

وقتی می خواهید از محصولات آرایشی به شکل پودر مانند سایه چشم ویا روژگونه استفاده کنید، بهتر است ابتدا لایه نازکی پودر فشرده یا غیر فشرده روی پوست بزنید؛ چرا که اگر سایه چشم یا روژ گونه پودری را مستقیما روی پوست چرب بمالید، حالت خمیری می گیرد.
پودر غیر فشرده به تنهایی، مانند کرم پودر لطیف، سطح پوست را صاف کرده وبرق آن را نیز می گیرد. برای اینکه بهترین توزیع پودر وبه صورت یک دست را روی پوست داشته باشید، اسفنج یا برس پودر را کمی تکان دهید تا پودر اضافی از آن خارج شود.

اگر قبل از گریم به زیر چشم ها و روی بینی وزیر لب پودر غیر فشرده بزنید، مانند آنچه من روی صورت مدل در سمت راست انجام داده ام، پس از گریم یک سایه روشن زیبا ودقیق روی صورت ایجاد می شود . زدن پودر به زیر چشم ها همچنین می تواند سایه چشم وریمل های ریخته شده را به خود بگیرد.


پوشش دهندهConcealer

پوشش دهنده خیلی خوب عمل می کند، زیرا ترکیباتشان از سایر محصولات آرایشی غلیظ تر است. بنابراین قدرت پوشش دهی آن زیاد بوده ومقدار کمی از آن سطح زیادی از پوست را می پوشاند. پوشش دهنده ها در رنگ های مختلف موجودند ودر موقع انتخاب باید هماهنگی آن ها با رنگ پوست در نظر گرفته شود.

بعضی از انواع پوشش دهنده ها دارای ته رنگ صورتی هستند که وقتی روی حلقه زیر چشمی که دارای ته رنگ آبی یا ارغوانی است زده شود خاکستری دیده می شود.پوشش دهنده با ته رنگ طلایی اثر رنگ ارغوانی حلقه زیر چشم را خنثی کرده وآن را مانند پوست طبیعی جلوه می دهد.

مثال های زیادی برای این ترکیب رنگ ها وجود دارد؛ مثلا ممکن است بخواهید حلقه سیاه زیر چشم را که سایه هایی عمیق تر از رنگ پوست طبیعی تان دارد روشن تر جلوه دهید. من پوشش دهنده هایی را که از نظر ترکیب کمی خشک و به رنگ تیره می باشند بر انواعی که به شکل مایع هستند ترجیح می دهم.

من متوجه شده ام که پوشش دهنده های به شکل مایع به پوست نمی چسبند، بلکه روی آن می لغزند. آنها همچنین خیلی زود پاک ومحو می شوند. من مقدار کمی از آنها را فقط برای پوشش جوش، کورک، ماه گرفتگی، سیاه رگ، حلقه زیر چشم و یا هر سرخی ویا بی رنگی روی صورت استفاده می کنم.

من پوشش دهنده با ته رنگ طلایی را فقط برای قسمت هایی که لازم است، مثل لکه های قرمز وحلقه زیر چشم ( با استفاده از نوک انگشت ویا برس کوچک) به کار می برم . این کار می تواند به آسانی پوست را زیبا وطبیعی جلوه دهد.

با استفاده ازیک برس کوچک ( شبیه برسی که در بالا نشان داده شده است) و یا به وسیله نوک انگشت، مقدار کمی از پوشش دهنده را روی قسمتی که می خواهید بپوشانید قرار داده وکاملا بمالید تا به خورد پوست برود. سپس در صورت تمایل روی آن را با پودر بپوشانید.

بعضی اوقات کرم پودر برای پوشش حلقه زیر چشم کافی است. اما اگر این حلقه زیاد تیره باشد، کرم پودر کافی نیست . در اینجاست که باید برای پوشش بیشتر از پوشش دهنده استفاده کرد. باید دانست که استفاده زیاد از کرم پودر به شکل یک لایه کلفت باعث چین خوردگی در روی آن شده وسنگین جلوه می کند.

می توان پوشش دهنده را با سایه چشم به شکل کرم ویا مایع و روژگونه و روژلب به شکل کرم مخلوط کرد  تا آن را کم رنگ ویا رقیق کند. رنگ های تیره ایجاد سایه کرده وسطح را کوچک می کنند وبرای فرورفتگی گونه ها، شقیقه ها، زیر چانه واطراف بینی به کارمی روند.

رنگ های روشن ایجاد سایه روشن کرده وآن قسمت را برجسته جلوه می دهند وبرای برجستگی روی گونه ها، زیر چشم ها، زیر ابروها و وسط چانه به کار می روند. این عکس شکل کامل گردی صورت را نشان می دهد.

مواد استفاده شده روی صورت کاملا اغراق آمیز بوده وفقط می خواهد طریقه سایه روشن کردن را در صورت و گردن وسینه به شما نشان دهد، ( برای سایه روشن کردن باید از مواد با صرفه جویی استفاده کرد وبا دقت مالید) این عکس همچنین ساختمان استخوان بندی صورت را به شما نشان می دهد.

شما می توانید در روشنی روز و درمنزل آن را روی صورتتان تمرین کرده پیشرفت کار خود را بررسی نمایید. البته شما هرگز این خط کشیها را در زندگی روزمره نباید روی صورت انجام دهید، بلکه در زمانهای مخصوص مثل(بازی فیلم) و یا عکس (عکس برداری) این خطوط صورت شما را کاملا متفاوت می سازد.


● سایه ها وسایه روشن ها

محصولات آرایشی را مستقیما از ظرف محصول وبا استفاده از برس یا نوک انگشتان به کار ببرید وآن را بر سطح مورد نظر طوری بمالید که درهمه جا دارای یک غلظت بوده ومقدار آن کافی باشد تا خطوط آشکار محو گردد.


● ابروها Brows
من از سال های گذشته همیشه به ابروهایم فکر می کردم وبه ابروهای مردم هم خیلی توجه داشتم. سال آخر دبیرستان بودم که یک روز یکی از همکلاسی هایم مثل همیشه به دبیرستان آمد. چشم های او برق می زد و می درخشید.

من از او پرسیدم با چشم هایت چه کردی؟ او از اینکه کسی متوجه شده است خوشحال شد وبا غرور جواب داد: ((با موچین مژه هایم را کندم.)) او در واقع دو کلمه ابرو ومژه را با هم اشتباه کرده بود و من فکر می کردم که برق چشمانش فقط به خاطر این است که مژه هایش را کنده بود.

اما خوانندگان کتاب من هرگز مژه هایشان را به جای ابرو برنخواهند داشت؛ چرا که این کتاب ذهنشان را برای آرایش بازکرده ودعای خیر شما برای ما کافی است. من از دوازده سالگی یاد گرفتم که باید با دقت بیشتری گوش کنم و نگاه کنم . اگر می خواهید شما هم ابروی زیبا داشته باشید باید به ابروی زنان زیبارو فکر کنید که چگونه مدل اصلی آن تغییر کرده است.

با نگاه درآینه طبق این کتاب شما کدام یک از این ابروی کلفت سیاه و زیبا در بالای چشم هایم را انتخاب می کنم. موهای ابرو کلفت تر از قبل در نمی آیند ، واگر به طور همیشگی کنده شوند، ممکن است موهای انفرادی رشدشان به کلی متوقف شود. اگر نسبت به کندن موی ابرو حساس هستید، مقدار کمی داروی بیحسی دندان روی محل مورد نظر بزنید تا آن را بی حس کند.


● طرز درست کردن ابرو به روش آسان
ابتدا باید تصمیم بگیرید که چه ابرویی را دوست دارید. در زیر یک ابرو با کمان طبیعی اش که بیشتر مسیر آن مستقیم است نشان داده شده است. برای فرم دادن به ابروها باید با دقت در آینه نگاه کنید . شکل اصلی کمان ابرو را موهای بالای ابرومشخص می کند. باید این شکل را به عنوان راهنما درنظرگرفته وبراساس آن موهای زیر ابروها را بگیرد.

بهتر است با کمک یک مداد سفید زیر ابرو را به شکل دلخواه رسم کنید ( که در اینجا به رنگ قرمز نشان داده شده است). همچنین می توان روی ابرو را به شکل دلخواه با پوشش دهنده پوشاند. سپس موهای زاید را در جهت خوابشان با موچین بکنید ( این کار آسان تر و درد آ نیز کمتر است).

حالا با مداد ابروی نوک تیز وهم رنگ با ابرو، قسمت هایی را که دارای جای خالی هستند با کشیدن خطوط کوتاه ونامنظم به آن فرم موهای طبیعی دهید. مدل ابروی دلخواه من دارای کمانی زیباست که در وسط چهارگوش بوده ودنباله آن کم کم باریک می شود وخیلی هم بلند نیست. موهای ابرو را همیشه به طرف بالا برس بزنید. اگر می خواهید که موها درجایشان ثابت باشند، روی آن ریمل شفاف، واکس سبیل ویا اسپری موی سر بزنید.


● Brow pencil (مداد ابرو)
برای سایه زدن،پر کردن،تیره کردن ودادن گرمی به ابرو به کار می رود.
● مدل های ابرو
▪ مدل ماریلین(Mariline)- ابروهایی خوش ترکیب برای آنهایی که دارای ابروهای پرپشت هستند.
▪ مدل استلا stella - بلندی این ابرو فقط 3 سانتی متر است و بقیه آن با مداد ابرو کشیده می شود. می توان تمام ابرو را با موچین گرفت ویا تیغ تراشید وسپس با مداد ابرو به آن شکل داد. این مدل ابرو برای آنهایی که ابروان کم پشت دارند مناسب است.
▪ مدل الیزابت Elizabeth - ابرویی کوچک تر وفشرده تر از مدل ماریلین بوده و وسط آن نیز کاملا تیز است.
▪ مدل بروک (Brooke) - این مدل ابرو کمی حالت پسرانه و ژلیده دارد.
▪ مدل کلارا(Clara) - این مدل شروع صاف ودنباله سر پایین دارد وحالت غمگینی به چهره می دهد.
▪ مدل اُدری (Audrey) - بالا وپایین ابروی واقعی با مداد کشیده شده وفرم پهن به آن داده می شود.
▪ مدل دیواین(Divine) - این مدل ابرو بزرگتر وپهن تر از ابروی واقعی است وباید تمام آن با مداد کشیده شود.

 

● پوشش ابرو Covering the brows
گاه می خواهید به شکل شخص دیگری، مثلا یک شخصیت تاریخی ویا یک هنر پیشه سینما، درآیید وشکل ابروی شما کاملا با او متفاوت است. پس باید به طور کامل شکل ابرو را تغییر دهید. این کار را می توان به دو طریق انجام داد:
▪ راه اول این است که ابروها را کاملا با موچین برداشته ویا با تیغ بتراشید. در این حالت شما یک سطح صاف خوبی دارید که می توانید هر فرم ابرویی را با مداد ابرو بکشید.
▪ راه دوم به این صورت است که شما ابروی طبیعی را با مواد مخصوص پوشانده وسپس با مداد ابرو هر شکل ابرویی را روی آن رسم نمایید.
● مواد لازم برای پوشش ابرو عبارتند از:
▪ واکس ابرو
▪ چسب ابرو
▪ برس ابرو(اختیاری)
▪ پوشش دهنده یاکرم پودر
▪ پودر غیر فشرده
▪ مداد ابرو eye brow wax
▪ eye brow sealer
▪ brow brush
▪ Cancealer
▪ Loose powder
▪ brow pencile

● مراحل پوشش ابرو
▪ ابتدا موهای اضافی ابروی طبیعی را با موچین بردارید.
▪ روی ابرو را واکس بکشید.
▪ روی ابروی واکس زده را چسب ابرو بزنید.
▪ چند لحظه صبر کنید تا چسب خشک شود.
▪ روی ابروی چسب زده شده را با کرم پودر ویا پوشش دهنده بپوشانید.
▪ روی آن کمی پودر غیر فشرده بزنید.
▪ حالا شکل ابروی دلخواه را با مداد ابرو روی سطح پوشانده شده بکشید.
▪ سایه چشم (مدل حلقه ای)
یکی از راه های اساسی برای تغییر چهره، علاوه برگرفتن ابروها، روشن کردن آنهاست؛ مانند مدل صفحه قبل که با روشن کردن ابروهایش به وسیله پودر دکلره مخصوص صورت بسیار تغییر کرده است. با روشن کردن ابروها شما می توانید اثر آن را روی تمام صورت مشاهده کنید. ابروهای روشن شده آنهارا نرم نشان می دهد، برخلاف ابروهایی که با رنگ تیره تر رنگ شده اند که آنها را کلفت تر جلوه می دهد. به جای پودر دکلره می توان از روشن کننده ها که در سری رنگ های مو وجود دارند استفاده نمایید.
اگر احساس می کنید ابروها به چشم هایتان نزدیک هستند، آنها را روشن کنید تا این فاصله کمتر شده وصورتتان نیز بازتر گردد.
روشن کردن ابرو کار بسیار ساده ای است که شما باید آن را تمرین کنید. استفاده مکرر از روشن کننده ها موهای ابرو را ضعیف کرده و گاه آنها را می شکند. بنابراین بهتر است این کار را هرچند ماه یکبار تکرار کنید. پس از پاک کردن روشن کننده از ابرو، آنها را با آب وصابون بشویید. برای نرم کردن ابروها می توان کمی روغن بادام یا روغن زیتون زد که باعث تقویت آنها نیز می شود.
اگر بخواهید موهای ابروهایتان را پر پشت جلوه دهید، کافی است سایه چشم پودری هم رنگ با ابرو را با کمک برس بر روی ابروها بزنید.

● چشم ها
▪ سایه چشم پودری غیر فشرده
▪ سایه چشم پودری
▪ سایه چشم به شکل کرم
▪ سایه چشم به شکل مایع
▪ برس با سراسفنجی
▪ برسهای سایه چشم
می توان از(برس با سر اسفنجی- برس سایه چشم واسفنج پودرزنی) برای صاف کردن وآمیختن لبه های سایه چشمی که زده اید استفاده کنید تا آن طبیعی جلوه کند.
ابروها در عکس روبرو روشن کرده است(اختیاری است) اما ببینید که این ابروها با رنگ روشن روژلب چه حالت ملایمی به صورت داده است.
چشم ها قسمتی از صورت هستند که دارای خلقت فوق العاده زیبا و عجیبی می باشند. بر عکس لب ها که شما می توانید تغییر شکل کمی به آن دهید، برای چشم ها واقعا محدودیتی وجود دارند. شما می توانید با استفاده از انواع سایه ها، مدادها ویا خط چشم ها، بسته به شکل صورت وانتخاب شما، مدل مختلفی به آن بدهید.
بهتر است لنز چشمی را قبل از آرایش از چشم ها خارج کرده وپس از اتمام آرایش مجددا در چشم ها قرار داد.

● شکل های مختلف سایه چشم
انواع مهتلف سایه چشم در بازار وجود دارد که هر کدام می توانند حالت کاملا متفاوتی را به وجود آورند.تقریبا استفاده از اغلب آنها بسیار ساده است؛ بجز تعداد معدودی که کمی پیچیده تر است هستند. اما به یاد داشته با شید که باید زیاد تمرین کرده وبا علاقه پافشاری کنید. برای آسان شده کار، من حالت های مختلفی که با سایۀ چشم شکل می گیرند را به شش دسته تقسیم کرده ام؛ حلقه ای؛ رنگی؛ دودی؛ خمار؛ بادامی؛ گربه ای. شما می توانید بنا بر سلیقه وحالت چشم هایتان هر یک از این مدل ها را انتخاب کنید.

▪ مدل حلقه ای
برای این آرایش چشم که بسیار جذاب است شما به مواد و لوازم زیر نیاز دارید.
ـ پوشش دهنده وپودر صورت
ـ اسفنج پودرزنی
ـ خط چشم مدادی به رنگ سیاه
ـ سایه چشم پودری به رنگ سیاه
ـ سایه چشم پودری به رنگ بژ طبیعی
ـ برس با سر اسفنجی
ـ برس سایه چشم
ـ فرمژه و ریمل به رنگ سیاه
ـ رژگونه به رنگ زرد آلویی وبرس روژگونه
ـ رژلب به رنگ طبیعی وبرس لب

ابتدا مقدار کمی پوشش دهنده روی صورت زده وسپس با اسفنج پودر زنی(مخملی نباشد) پودر غیر فشرده را روی آن بزنید.به زیر چشم ها پودر بیشتری بزنید تا سایۀ حلقه سیاه آنگرفته شود.
حاشیه داخلی بالا وپایین چشم را با خط چشم مدادی به رنگ سیاه بکشید(با این خط چشم داخل خط مژه را هم بکشید).
سایۀ چشم پودری به رنگ سیاه را با برس با سر اسفنجی به بالای حلقۀ کشیدۀ قبل تا بزنید تا شکل دودی در اطراف چشم ایجاد شود. برای گرفتن نتیجه بهتر باید در هر بار از مقدار کمی سایه استفاده شود. می توان به پایین چشم ها سایه نزد ویا سایۀ کمتری زد.
با استفاده از برس با سر اسفنجی یا برس سایۀ چشم(بسته به انتخاب شما) خط کشیده شده را پخش کنید تا یک حلقه سیاه در اطراف چشم به وجود آید. در مرحلۀ بعد، با استفاده از برس سایۀ چشم و سایۀ چشم پودری به رنگ سیاه، یک هلال روی چین پلک از گوشه خارجی به طرف گوشه داخلی، همچنین زیر چشم ها بزنید(سایۀ چشم درنیمه خارجی چشم ها باید پر رنگ تر باشد). 

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید