آموزش آرایش چشم پلک افتاده در 6 مرحله

آرایش چشم پلک افتاده اگرچه سخت به‌نظر می‌رسد، اما ترفند‌های بسیار ساده‌ای دارد که با به‌کارگیری آن‌ها می‌توانید آرایشی زیبا داشته باشید و به جذابیت چهره‌ی خود بیفزائید.


آموزش آرایش چشم پلک افتاده در 6 مرحله

ترفندهای آرایش چشم پلک افتاده در شش مرحله


سرویس آرایش و زیبایی - آرایش چشم یکی از قسمت‌های مهم در آرایش کلی صورت به حساب می‌آید. مشخص است که هر مدل چشمی یک نوع آرایش چشم خاص را می‌طلبد. مثلا آرایش چشم درشت و آرایش چشم ریز کاملا متفاوت است و اگر می‌خواهید آرایش روی صورت شما بنشیند باید آرایش درست را انتخاب کنید. آرایش چشم پلک افتاده هم از این قاعده مستثنی نیست و باید برای زیبایی بیشتر، آرایش مخصوص به آن را انتخاب کرد. با این که اغلب آرایش‌ها برای کسانی که این ویژگی را دارند نتیجه دلخواهی نمی‌دهد و از آرایش چشم خود احساس رضایت نمی‌کنند؛ می‌توان به راحتی با دنبال کردن چند مرحله و رعایت چند نکته به زیبایی آرایش چشم‌ پلک افتاده را  انجام داد.

 

مراحل آرایش چشم پلک افتاده

1) استفاده از پرایمر
 

ترفندهای آرایش چشم پلک افتاده - استفاده از پرایمر


بهتر است هنگام انجام هر نوع میکاپ به خصوص اگر پلک‌های افتاده دارید از پرایمر استفاده کنید. زیرا بسیاری از کسانی که پلک افتاده دارند پوست چربی داشته و به خصوص پوست پلک آن‌ها چرب است؛ بنابراین واضح است که برای نگه داشتن آرایش روی پوست چرب باید از پرایمر استفاده کرد تا ماندگاری آرایش و زیبایی آن تضمین شود. پرایمر برای آرایش شما یک پایه ایجاد می‌کند که کمک می‌کند آرایش‌تان در طول روز ثابت باقی بماند. پرایمر را باید قبل از کشیدن سایه و یا خط چشم، پشت پلک زد تا آرایش را در جای خود تثبیت کرده و از ریختن آن جلوگیری کند.

  • با نوک انگشتان خود پرایمر را بر روی چشم هایتان بمالید.

  • قبل از شروع آرایش اجازه دهید که برای یک دقیقه جذب پوستتان شود.

 

2) زدن کرم پودر
 

ترفندهای آرایش چشم پلک افتاده - زدن کرم پودر
کرم پودر یکی از اصلی‌ترین مواد آرایشی است که شاید بدون آن آرایش چندان معنایی ندارد. در هنگام زدن کرم پودر اول آن را در تمام نواحی سفت صورت مثل پیشانی، گونه‌ها و چانه، به صورت مورب پخش کرده و در مرحله‌ی بعد برای یکدست کردن کرم پودر در همه جای صورت، باقیمانده کرم پودر روی قلم یا نوک انگشتان را به آرامی و ملایمت زیر چشم‌ها بمالید. فراموش نکنید که هرگز کرم پودر را به طور مستقیم بر روی چروک‌ها نمالید چرا که در بین چروک‌ها جمع شده و موجب می‌شود این خطوط و چروک‌ها بیشتر به چشم بیایند.

3) استفاده از کانسیلر


ترفندهای آرایش چشم پلک افتاده - استفاده از کانسیلر


خانم‌ها می‌دانند که برای پوشاندن تیرگی چشم‌ها بهتر است از کانسیلر استفاده کنند، اما اشتباه برخی از این افراد در انتخاب رنگ کانسیلر است. این تفکر غلط است که هر چه رنگ کانسیلر روشن‌تر باشد، تاثیر بهتری در پوشاندن این تیرگی خواهد داشت. رنگ کانسیلر تنها باید یک یا دو درجه از رنگ پوست روشن‌تر باشد تا تیرگی دور چشم را کمتر نشان دهد و در غیر این‌صورت، سفیدی طبیعی چشم‌ها را از حالت طبیعی خارج خواهد کرد!

4) سایه مناسب
 

ترفندهای آرایش چشم پلک افتاده - سایه مناسب


اینکه چه رنگی را برای سایه زدن انتخاب می‌کنید اهمیت چندانی ندارد، ولی حتما باید رنگ سایه به صورت مات باشد. بهتر است بر روی چین پلک‌تان با یک قلم‌مو رنگ را پخش کنید. این کار بدون اینکه بر روی افتادگی تاکید کند به چشم شما بُعد می‌دهد. سایه نخودی مایل به کرم باعث می‌شود که این افتادگی کمتر نمایان شود. توجه داشته باشید که سایه‌ها با تن رنگ‌های آجری و قهوه‌ای مایل به قرمز و صورتی، پف چشم‌ها را چند برابر می‌کنند! پس برای حالت دادن چشم‌ها، سایه‌های رنگ تیره مثل قهوه‌ای تیره یا دودی می‌توانند نتیجه خوبی داشته باشند. در گوشه هر چشم رنگ سایه را برجسته و بیشتر بزنید. می‌توانید در گوشه‌ی چشم کنار بینی از یک سایه براق استفاده کنید تا توجه بیشتری را به خود جلب کند.

 

5) کشیدن خط چشم در گوشه‌های خارجی چشم 
 

ترفندهای آرایش چشم پلک افتاده - کشیدن خط چشم


برای استفاده از خط چشم جهت آرایش چشم پلک افتاده لازم است بدانید که مدل نازک خط چشم می‌تواند انتخاب بهتری باشد، چون این افتادگی باعث پخش شدن مایع خط چشم شده و آرایش را خراب خواهد کرد. بهتر است به جای اینکه کل چشم‌ها را با یک خط چشم بکشید، تنها گوشه‌های خارجی هر چشم را در بالا و پایین مژه‌ها بکشید. از گوشه‌ی خارجی چشم‌هایتان شروع کنید و به طرف داخل بروید. خط چشم را به صورت کامل بکشید سپس با کمک انگشت مقداری خط چشم را پخش کنید.

  • از یک قلم موی صاف برای یکدست کردن خط استفاده کنید.

  • هدف این مرحله صاف کردن بیرون خط است و باعث می‌شود که با سایه چشم‌تان ترکیب شود.

  • حتما از یک خط چشم ضد لک استفاده کنید.

6) استفاده از ریمل مناسب

ترفندهای آرایش چشم پلک افتاده - استفاده از ریمل مناسب


ریشه‌های مژه هایتان را درون یک فرمژه بگذارید و برای چند ثانیه نگه دارید. فر شدن مژه‌های بالا باعث می‌شود که چشم هایتان درشت‌تر به نظر برسد. سپس، از ریمل مورد علاقه‌تان استفاده کنید. مشکل آرایش چشم پلک افتاده این است که وقتی ریمل می‌زنید ریمل به پلک مالیده می‌شود، اما باید دقت کنید این اتفاق نیافتد و برای اطمینان بهتر است از ریملی استفاده کنید که در صورت این اتفاق، لکه به سادگی پاک شود. برای پاک کردن ریمل کافی است بگذارید لک ریمل کاملا خشک شود. بعد آن را با یک ضربه از پوست جدا کنید.

 

سخن آخر

  • بهتر است ریمل، سایه و خط چشمی که انتخاب می‌کنید ضدآب و با کیفیت خیلی خوب باشند تا زیر و بالای چشم پخش نشوند و در پلک و زیر استخوان ابرو، ایجاد لکه و سیاهی نکنند.
  • همچنین آرایش درست ابرو می‌تواند تاثیر زیادی بر زیبایی چشم‌ها داشته باشد.
  • می‌دانید که چشم‌ها مهمترین عضو بدن انسان محسوب می‌شوند، پس مراقبت از چشم‌ها را در اولویت قرار دهید.
     

ترفندهای آرایش چشم پلک افتاده در شش مرحله


سوالات، نظرات و تجربیات خود را درباره آرایش چشم پلک افتاده در قسمت "ارسال نظر" انتهای این صفحه  با ما و سایر مخاطبان به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید