آموزش کشیدن خط چشم گربه‌ ای در 6 مرحله

آموزش کشیدن خط چشم گربه‌ ای به شما کمک می‌کند تا یکی از انواع مدل خط چشم‌های پرطرفدار و محبوب در بین خانم‌ها در هر رده سنی را به صورت حرفه‌ای یاد بگیرید و زیبایی چشم هایتان را چند برابر کنید.


 

آموزش کشیدن خط چشم گربه‌ ای در 6 مرحله


 خط چشم یکی از مواردی است که زیبایی چشم را بیشتر می‌کند. مدل‌های مختلفی برای کشیدن خط چشم وجود دارد. خط چشم گربه‌ ای ترکیبی از تمام تکنیک‌های ممکن آرایش چشم در طول سالیان دراز است. خط چشم گربه‌ ای به سال 1920 بر می‌گردد. زمانی که ژوزفین بیکر (Josephine Baker) که یکی از ستاره‌های کوچک سینمای صامت بود خط چشم گربه‌ ای با مژه‌های پرپشت و مشکی را معروف کرد.

بعد از آن این مدل خط چشم بسیار محبوب شده و همچنان یکی از محبوب‌ترین آرایش‌های چشم این دهه به حساب می‌آید که خانم‌ها و آرایشگران به آن علاقه‌ی زیادی دارند. اگر روش درست کشیدن این نوع آرایش چشم را به خوبی فرا بگیرید، در کمتر از یک دقیقه می‌توانید آن را انجام دهید.


آموزش کشیدن خط چشم گربه‌ ای در شش مرحله

1. قبل از کشیدن خط چشم ابتدا زیر سازی‌های لازم یعنی استفاده از پرایمر و کانسیلر را انجام دهید.

2. یکی از روش‌های شروع این نوع آرایش، این است که به صورت ضربه‌ای ابتدا خطوط را بکشید و بعد آن‌ها را به هم وصل کنید. یعنی اگر شما در کشیدن این نوع خط چشم مبتدی هستید می‌توانید ابتدا نقاطی را به صورت راهنما بر روی چشم خود بگذارید و سپس خط را بر روی آن بکشید تا اشتباهتان کمتر بشود.

مراحل کشیدن خط چشم گربه ای
 
مراحل آموزش خط چشم گربه‌ ای


3. با استفاده از یک قلم‌موی خط چشم آغشته به مایع خط چشم، با زاویه از گوشه خارجی چشم خود و بالای مژه‌ها، یک خط چشم نازک به سمت داخل چشم بکشید. همزمان می‌توانید یک خط چشم در زیر پلک‌های زیرین خود نیز بکشید. 
4. در این مرحله یک خط ضخیم‌تر باز هم از داخل چشم به سمت گوشه‌ی بیرونی چشم بکشید. این لایه باید در ابتدا نازک و به سمت بیرون ضخیم‌تر گردد.
5. اگر خطایی در کشیدن نوک خط ایجاد شد، آن را با پاک کننده‌های مخصوص پاک کرده و نوک تیز کنید. اگر برای پیدا کردن زاویه و تیز کردن مشکل دارید یک کارت (هر کارتی) یا چسب را بردارید و لبه‌ی آن را با انتهای خط مژه پلک پایین هم‌ردیف کنید. حواستان باشد که کارت را طوری بگیرید که دنباله‌ی خط چشم رو به سمت بالا با زاویه حداقل 45 درجه بکشد.

ریمل زدن آخرین مرحله کشیدن خط چشم گربه ای
6. در مرحله آخر از ریمل و یا مژه‌های مصنوعی برای زیباتر شدن آرایش استفاده کنید.

خط چشم گربه ای برای آرایش روز و آرایش شب

از خط چشم گربه‌ ای می‌توانید هم برای آرایش روز و هم آرایش شب استفاده کنید. فقط توجه داشته باشید که کشیدن این مدل خط چشم برای آرایش روز و شب با یکدیگر متفاوت است.

از کشیدن خط چشم پهن و ضخیم گربه‌ ای در آرایش روز خودداری کنید. خط چشم نازک و ظریف گربه‌ ای برای آرایش روز، انتخاب ایده آل و مناسبی است و شما می‌توانید بعد از کشیدن این خط چشم با زدن ریمل زیبایی مژه هایتان را چند برابر کنید.

 
آموزش خط چشم گربه ای


نکات مهم پایانی

  • یکی از وسایلی که این نوع آرایش را ساده‌تر می‌کند استفاده از مایع خط چشم مشکی است. این مایع، به راحتی بالای چشم شما را پر کرده و زیبایی بیشتری به شما می‌دهد. خط چشم به چشم‌های شما فرم و حالت زیبایی می‌دهد بنابراین خانم‌ها می‌توانند برای زیبایی بیشتر و خود آرایی از خط چشم استفاده کنند.

  • برای انتخاب مدل خط چشم دخترانه و زنانه گربه‌ ای، بهتر است به حالت و فرم چشم‌های خود توجه کنید سپس از بین مدل‌های متنوع این خط چشم، مدلی متناسب با فرم چشم خود را برای کشیدن انتخاب نمایید.

  • بهتر است در کنار کشیدن این مدل خط چشم از سایه چشم رنگ روشن نظیر صدفی و صورتی و مقداری دودیدر گوشه چشم‌های خود استفاده کنید.

آیا این مدل خط چشم را می‌پسندید؟ نظرات و تجربیات خود را در انتهای این صفحه در قسمت "ارسال نظر" با ما  در میان بگذارید.

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید