اکستنشن مژه عروسکی | کاشت مژه عروسکی چگونه انجام میشود

کاشت مژه روی مژه و زیر مژه با سه روش ترکیبی، طبیعی و عروسکی کار می شود. اما در اکستنشن مژه از مژه های تارتار استفاده می شود و اجازه عروسکی کردن مژه را روی آیتم اکستنشن مژه به هیچ عنوان نخواهیم داشت.


اکستنشن مژه عروسکی

یک سری اصول اولیه می باشد که برای شروع اکستنشن و کاشت مژه برای دوستان معرفی می شود.چشم ها باید عاری از هرگونه آرایش باشد و ما این کار را با کلینزرهای مخصوص آرایشی انجام دهیم و کاملاَ چشم را تمیز کنیم. ازکلیزرهای چرب و پدهای چرب برای تمیز کردن چشم به هیچ وجه استفاده نگنید، چون میزان چسبندگی چسب ما و دوام کاشت ما را پایین می آورد. 

اکستنشن مژه عروسکی

بعد از تمیز کردن چشم یک مقدار لوسیون روی میکرو براش می ریزیم و مژه های پلک پایین و ابرو را به دلیل اینکه وقتی میخواهیم با نوار چسبهای کاغذیمان پلک را به سمت بالا و پایین هدایت کنیم مژه های پایین و ابرو آسیب نبینند.این نوارچسب های کاغذی به شما کمک میکند که در حین کاشت، پلک مشتری و پوست مشتری به حالت کشیده در آید و در حین کاشت با مشکل مواجه نشوید.

بعد از چسباندن نوار چسب های کاغذی از پد های درجه دار استفاده مینماییم بهتر است برای تازه کارها از پدهای درجه دار حتما استفاده شود به دلیل اینکه این پدهای درجه دار به شما در قرینه سازی کاشت اکستنشن مژه کمک میکند.

کاشت مژه عروسکی

کسانی که مژه های نامنظمی دارند با استفاده از حالت دهنده های بی رنگ شده و با برس مژه، مژه ها را آرام آرام حالت میدهیم و مژه ها را از حالت تابه تایی و به هم ریختگی درمی آوریم و مرتب میکنیم که در کاشت و اکستنشن مان مژه ها نامرتب و نامنظم نباشد.

$salons$


 شروع کار اکستنشن مژه و ابرو

  1.  کاشت
  2.  اکستنشن

اگرمیخواهیم کار کاشت را انجام دهیم بامژه های twody و sixdy انجام میدهیم و اگر میخواهیم آیتم اکستنشن را انجام دهیم بامژه های تارتار انجام میدهیم.
در روش کاشت ما روش ترکیبی، طبیعی و عروسکی را داریم. 


روش طبیعی و عروسکی کاشت مژه

در روش طبیعی از مژه های تودی و سیکس دی و یا به صورت گره دار و یا بدون گره دار استفاده می کنیم که انتهای مژه فقط به چسب می خورد و به هیچ وجه، هیچ میزان بیشتر از این قسمت وارد چسب نمی شود.

برای اینکه شما یک کاشت طبیعی داشته باشید به فاصله یک گره مابین گره ها باید فاصله بگذارید و از سایز کوتاه، متوسط و بلند به ترتیب بر اساس آن پد درجه داری که شما دارید استفاده می کنید به ترتیب کار می کنید و به فاصله یک گره مابین گره ها فاصله میگذاریم و به ترتیب جلو میرویم.
محل گذاشتن این گره یا مژه های بدون گره روی رستن گاه مژه هست جایی که دقیقا مژه روییده شده است.

کاشت مژه عروسکی

با توجه به درجه های پد درجه دارمان به ترتیب سایزبندی های مژه را که معمولا برای کاشت از مژه های سایز کوتاه، متوسط و بلند استفاده میکنیم. به همین ترتیب درجه به درجه این کار را انجام میدهیم تا به انتهای چشم و پلک برسیم، حالا اگر این را با فاصله یک گره انجام دهیم چیزی که به شما می دهد یک کاشت طبیعی است و اگر بین این گره ها فاصله‌ای نباشد و گره به گره به هم چسبیده شده باشد به شما یک کاشت عروسکی میدهد.

 

$salons$

کاشت hidden یا نامرئی

آیتم دیگری که در بحث کاشت مژه داریم کاشت hidden یا نامرئی است. کاشت مژه مخفی بسیار پر مشتری و پر طرفدار است به دلیل اینکه از مژه های طبیعی خود فرد استفاده می شود و کاشت ما از زیر اتفاق می افتد. در کاشت نامرئی ما به این شکل عمل میکنیم که باز آن بحث قرینه سازی و از کوتاه و بلند شدن مژه ها را از گوشه داخلی چشم به گوشه خارجی چشم داریم ولی این بار مژه ها از زیر کار می شود.

کاشت مژه عروسکی

به ترتیب از سایز کوتاه، متوسط و بلند و براساس قرینه سازی آن پد درجه دار،ما می آییم انتهای مژه های گره دارمان را وارد چسب میکنیم و به ترتیب طوری که خواب مژه بوته ای مان با مژه های مشتری روی یک سطح و یک خواب باشد آن را قرار میدهیم زیرمژه دقیقا روی رستن گاه ولی این بار از زیر مژه کارمی کنیم.
بعد از اتمام کار کاشت مژه یک مقدار ریموور را روی میکرو براش گذاشته و محلهایی که ممکن است به چسب آغشته شده باشد کاملا تمیز میکنیم و میکرو براشمان را با آب سرد آغشته میکنیم و یک مقدار روی پلک را تمیز میکنیم که حالت سوزش و خارش را برای پشت پلک مشتری ایجاد نشود. این بحث کامل کاشت مژه بود حالا وارد مقوله اکستنشن میشویم.
بعد از آیتم کاشت ما آیتم اکستنشن مژه را داریم اکستنشن را بامژه های تارتار کارمی کنیم.

  1. روش اول اکستنشن

اکستنشن با اتصال مژه های تارتار به پلک یا همان جایی که مژه طبیعی روئیده به علاوه خود مژه است.

  1. روش دوم اکستنشن

اتصال مژه به مژه های طبیعی فرد با فاصله 2 میل از سطحش مژه است.

  1. روش سوم اکستنشن

مژه به این شکل است که مژه های تارتار از زیر کاملا به مژه های خود فرد متصل میشود.


چسب اکستنشن مژه

در ارتباط با ماندگاری کاشت ها 4 هفته و اکستنشن ها حداکثر 8 هفته هستند.
بهترین چسب هایی که دربازار موجود است چسب (T&V) و چسب (MAXI) هستند که چسب ها درجه های متفاوت دارند و گازدار و بی گاز هستند.

اگر ما کار اکستنشن مژه مان را با مژه های فوق العاده ظریف و ابریشمی انجام دهیم یک اکستنشن ابریشمی خواهیم داشت و کار با مژه های ریمل خورده انجام دهیم یک اکستنشن مخملی خواهیم داشت.
هرچه سر چسب ها تیره تر می شود میزان گاز آنها هم بیشتر می شود.
به عنوان مثال چسب سرمشکی مکثی گاز خیلی زیادی دارد و چسب سرصورتی میزان گاز کمتری دارد و خیلی ملایم می باشد.
اکستنشن قابلیت انجام دادن با مژه های رنگی و با اکستنشن های معمولی با ضخامت های متفاوت را دارد.

چسب مژه

زمانی که ما میخواهیم از چسب های گازدار استفاده نماییم همیشه باید قبل از کار از قطره‌ استریل چشمی استفاده کنیم و بعد از اتمام کار هم باید از قطره استریل چشمی استفاده شود.
درخصوص چسب ها باید گفته شود که هرچه گاز چسب بیشتر باشد دوام کاشت شما بیشتر خواهد بود. و برای کسانی که چشمان حساسی دارند یا لیزیک کردند به هیچ وجه ما نمیتوانیم از چسبهای گازدار استفاده نماییم بهتراست برای اینگونه افراد از چسبهای بدون گاز و بدون حساسیت مثل چسب سرصورتی maxi یا سرصورتی T&V استفاده شود.

برای اینکه بتوانیم به مشتری این تضمین را بدهیم که بعد از این ترمیم مژه های شما سه تا چهار هفته دیگر ماندگار است ما از روش دوخت مژه استفاده می نماییم.
معمولا از هفته سوم مژه ها شروع به ریزش میکند و اگر بحث کاشت باشد و کاشت هایی که از روی مژه کاشت انجام شده از هفته سوم نیاز به ترمیم پیدا میکند ولی اگر ما کاشت hidden را داشته باشیم باچسب خوب و با کیفیت کار کرده باشید قطعا کاشت شما هفته چهارم یا همان یک ماه نیاز به ترمیم پیدا میکند.

همیشه قبل از شروع کار کاشت و اکستنشن مژه ما از پرایمر استفاده مینماییم. پرایمر مژه خاصیت ضد قارچ بودن را دارد و به دوام بالای کاشت شما کمک می کند.
موقع ترمیم مژه ها چه در کاشت و چه در اکستنشن نیاز است که مجدد مژه ها تمیز و عاری از آرایش باشد و حتما در جریان باشید که آیتم دوخت مژه ها را فقط و فقط برای ترمیم استفاده کنیم.
آخرین مطلب که درموردش صحبت میکنیم ریموو کردن مژه هاست و برای شروع کار ریموو باید مجددا چشمها را کاملا تمیز کنیم و عاری از هرگونه مواد آرایشی باشد.
نحوه کار برای ریموو کردن خیلی مهم می باشد مشتری نباید به حالت خوابیده و نیمه نشسته باشد و مشتری باید برای ریموو کردن حتماً باید به حالت نشسته باشد.
به دلیل اینکه مواد ریموو حالت الکلی و حلال دارد و اگر ذره ای از این ریموو وارد چشم مشتری شما بشود باعث پارگی قرنیه میشود. بعد از تمیز کردن چشم مشتری را به حالت نشسته و پدمان را داخل چشم قرار میدهیم یک پد پنبه ای هم بین پلک قرار میدهیم.به هیچ وجه نباید ریموو وارد چشم شود.
قسمتهایی که مژه ریزش داشته چه درکاشت چه دراکستنشن به دلیل نفوذ آب باعث بی دوام شدن کاشت شما در آن قسمت میشود پس حتما لازم است مژه هایی که در سمت راست و چپ مژه ای افتاده ریموو شود و مجدداً گذاشته شود.
بهترین ریموور که شما میتوانید استفاده کنید ریموورهایی هستند که به صورت ژل در بازار وجود دارند به هیج وجه از ریموور های مایع استفاده نکنید.

این سه برندی که درتصویر مشاهده میکنید از ژل ریموور های خوب هستند که در عرض‌ ده دقیقه کاملا مژه ها را ریموو میکند.
ژل ریموو را روی سطح مژه کاملا میخوابانیم بعد از گذشت ده دقیقه آرام با میکرو براش به حالت دورانی روی سطح مژه میکشیم و یک میکرو براش را از زیرمژه که کمک کند که مژه ها را آرام آرام از مژه های مشتری جداشود.
بعد از اتمام ریموور حتما قطره شستشوی چشمی را باید استفاده کرد و برای جلوگیری از سوزش چشم مشتری از فن مخصوص مژه و یا سشوارهای مخصوص مژه استفاده میکنیم


اکستنشن ابرو

درخصوص اکستنشن ابرو باید عرض کرد که اکستنشن ابرو مشابه اکستنشن مژه است.

اما یک سری تفاوت هایی بین اکستنشن مژه و ابروست، اولین تفاوتی که وجود دارد چسب است که چسب اکستنشن ابرو کاملا بی رنگ و شفاف است.

مژه های تارتار که برای اکستنشن ابرو وجود دارد در سه رنگ و در دو سایز کوتاه و بلند و سه رنگ لایت برن و دایت برن و بلک برن موجود است.
نحوه کار کردن اکستنشن ابرو به این شکل است که مژه هاتا نیمه وارد چسب میشود و به قسمت سطح پوست و تار ابرو چسبیده میشود

ما اکستنشن ابرو را حتی برای کسانی که به هیچ وجه هیچ تار مویی ازخودشان ندارند هم انجام می دهیم منتها دوام اکستنشن برای این افراد قطعاً خیلی کمتری ست.
دربحث اکستنشن ابرو ما میتوانیم از موهای طبیعی خود فرد هم استفاده کنیم. بعد از اتمام کار ،روی ابرو را با قیچی کاملا صاف و یکدست میکنیم در رابطه با ماندگاری اکستنشن ابرو باید گفت که حداکثر 4 هفته میباشد.

درمورد نگهداری کاشت مژه و ابرو باید این را متذکر شد که کاشت شما با چسب سر و کار دارد و هرچه میزان آب کمتری به این کاشتها بخورد ماندگاری کاشت و اکستنش بیشترخواهد بود.

دوخت مژه یک آیتم جدید است که برای ترمیم استفاده میشود به این صورت که نخ بخیه زیبایی و به رنگ مشکی را به صورت کوک دربین مژه ها رد می کنیم و ابتدا و انتهای نخ را با همان چسب مژه مان و به ابزار عقب زن به انتهای مژه یا رستنگاه مژه میرسانیم و فیکس میکنیم. به مشتری توصیه کنید که کاشت مژه را بیشتر از 8 هفته روی چشمتان نداشته باشد و با گذشت 8 هفته مژه ها باید ریموو شود.

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید


Fatemeh karami
1398/06/12

سلام ببخشید شما میکاپ آرتیست هستین؟ میخواستم در مورد محتوای پیجتون بیشتر بدونم

مشاور سایت
1398/06/12

بله عزیزم